12.12.2010 otevřeno: 1485 x

Mezi semifinalisty ČP žen loňský vítěz Veselí i nováček z Mostu

Český pohár žen zná již tři ze čtyř účastníků finálového turnaje. Na obsazení poslední čtvrté pozice si pak musí fanoušci počkat do pátku, kdy se hraje poslední čtvrtfinále mezi Pískem a pražskou Slavií.

Čtvrtfinále Českého poháru žen

Poruba – Veselí nad Moravou 30:31 po 2.prodloužení (24:24, 21:21, 12:11)

V prvním čtvrtfinálovém zápase se v Porubě odehrálo drama a divákům tak vynahradilo ne zcela pohlednou hru a technické chyby na obou stranách. Hned na začátku se obhájci pohárové trofeje podařilo získat si výraznější náskok 6:2, který však pěti brankami v řadě domácí dokázaly otočit na 7:6. Po zbytek první půle pak bylo střetnutí vyrovnané a v té druhé se oba týmy přetahovaly o vedení. Přestože se Porubě v 52.minutě podařilo zvýšit na rozdíl tří branek 20:17, zkušenější hosté utkání otočily na 22:21 a byly to domácí, které minutu před koncem srovnaly na 21:21. V prvním prodloužení mohla Poruba rozhodnout ve svůj prospěch, ale ani vedení 24:22 neudržela a tak následovalo prodloužení druhé. V tom získalo Veselí třígólový náskok a vítězství již ze svých rukou nepustilo.

Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 10/3, Richvalská 7/1, Tomečková 5

Nejlepší střelkyně Veselí nad Moravou: Fleková 9, Chmelařová 6, Tomečková 5/1

Sedmimetrové hody: 7/3 – 2/1, vyloučení: 6 – 6 (ČK přímá Drotárová), rozhodčí: Simu, Nesvadba, diváků: 120

Most – Olomouc 33:27 (14:12)

To co se nepodařilo druhému z nováčků, povedlo se házenkářkám Mostu proti Olomouci. Pro oba celky to byla generálka na první interligové utkání v novém roce a vítězně z ní tentokrát vyšly domácí házenkářky. Most si po celý první poločas udržoval vedení, které v 18.minutě narostlo na rozdíl čtyř branek 11:7 a to především díky střelecky disponované Martinkové. To ale Olomouc ještě dokázala srovnat. I přesto do šaten domácí odcházely s náskokem dvou gólů. Ve druhé půli byl stav dlouho vyrovnaný a to až do 48.minuty. Mezitím se ale střelecky k Martinkové přidala Crhová i ostatní domácí házenkářky, zatímco na straně Olomouce dokázala brankově odpovídat jen Lucie Fabíková. Pět minut před koncem zápasu již Most vedl 30:24 a po vítězství 33:27 se raduje z postupu mezi nejlepší čtyři celky Českého poháru.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 10, Crhová 7, Kylarová 3, Kupková 3, Štolfová 3, Dvořáková 3/2

Nejlepší střelkyně Olomouce: Fabíková 6, Růžičková 5, Hejtmánková 3/1, Kubáčková 3, Huráňová 3, Gebre Sellasie 3

Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/2, vyloučení: 1 – 2, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 158

Dvě nejlepší střelkyně utkání proti sobě, Lucie Fabíková (Olomouc, vlevo) a Hana Martinková (Most)

Jindřichův Hradec – Zlín 21:26 (8:12)

Domácí házenkářky měly do utkání lepší vstup, když vedly 3:1 a 4:2. Bohužel pro ně ale Zlín záhy vyrovnal a do vedení již J.Hradec v zápase nepustil. Kamenem úrazu pro Jihočešky byla pasáž mezi 15. a 30.minutou, kdy dokázaly obranu Zlína překonat pouze dvakrát a soupeř tak získal pohodlné vedení 12:8. To během pěti minut druhé půle navýšil na 16:9, později dokonce na 20:11. Domácím se pak podařilo již jen zkorigovat konečný výsledek na rozdíl pěti branek 21:26. Třetím semifinalistou se tak staly házenkářky Zlína.

Nejlepší střelkyně J.Hradce: Pilařová 7/1, Zbožínková 3
Nejlepší střelkyně Zlína: Budayová 7, Poznarová 6/3, Brablcová 5

Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3, vyloučení: 3 – 1, rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 120