30.12.2010 otevřeno: 1267 x

Po zisku Interligy i domácí soutěže se Slavia raduje i z Českého poháru

PŘIDÁNA FOTOGALERIE - Tři triumfy v jediném roce, tak vypadá bilance házenkářek pražské Slavie, které po včerejším vítězství ve finále Českého poháru žen zvedly již poosmé nad hlavu pohár pro vítěze této soutěže.

Fotogaleii k finálovému víkendu od pana Alexe Wipfa naleznete zde.

Slavia si v úterním semifinále až nečekaně vysoko poradila s druhým týmem „české“ tabulky Zlínem, aby pak ve finále téměř po roce vyzvala stejného protivníka. Tím byly házenkářky Veselí nad Moravou, které ve druhém semifinále porazily Most, a Pražanky jim měly co vracet. Hráčky Veselí totiž na začátku ledna tohoto roku v Edenu ve finále stejné soutěže Slavii porazily a tak chtěly házenkářky z hlavního města soupeřkám porážku na vlastní palubovce oplatit.

Finále Českého poháru 2010/2011

Veselí nad Moravou – Slavia Praha 22:31 (11:14)

Vyrovnaného finále se diváci ve Veselí nad Moravou dočkaly ale pouze v jeho úvodu, kdy se domácím hráčkám podařilo jít do těsného vedení 4:3. To si ale Slávistky nenechaly líbit a třemi brankami v řadě pak otočily skóre utkání na 6:4. Od té doby se již moravský celek do vedení v zápase nedostal, když v poločase Slavia udržovala tříbrankové vedení 14:11. Slavia těžila z pestřejší hry, kdy se k brankám na postavenou obranu přidávaly góly z první a druhé vlny rychlého protiútoku, což Veselankám znatelně chybělo. Ty se naopak proti dobře pracující defenzivě soupeře nedokázaly příliš prosazovat a citelně jim chyběla střelkyně z dálky. Hned na začátku druhého poločasu se pak Slavia dostala do pětibrankového vedení a v posledních deseti minutách jej ještě navýšila na konečných devítigólový rozdíl. Celkově se tak poosmé v samostatné české historii stala držitelem Českého poháru žen.

Nejlepší střelkyně Veselí nad Moravou: Fleková 9/3, Drotárová 4, Chmelařová 3, Viniatynská 3

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 7, Keclíková 7, Kutlvašrová 5, Jedličková 5/3

Vyloučení: 1 – 5 (ČK Kutlvašrová), sedmimetrové hody: 4/3 – 3/3, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 300