9.1.2011 otevřeno: 1343 x

Zlín Slávistkám porážku z Českého poháru neoplatil

Zlínským házenkářkám se v závěru 13. kola WHIL nepodařilo vrátit jejich soupeřkám poměrně vysokou porážku utrpěnou v semifinále Českého poháru. Právě naopak. Slavistky je ze své palubovky opět vyprovodily bez bodů.

Autorkou komentářů z WHIL je Alžběta Vejrostová.

WHIL - 13. kolo

Slavia – Zlín 31:20 (14:8)

A rozdíl, jímž dnes Zlín podlehl Pražankám, byl opět vysoký. V prvním poločase se sice hostujícímu celku dařilo udržovat ztrátu v měřítku jedné až dvou branek, v závěru první třicetiminutovky se ale už brankostroj domácích roztočil na plné obrátky a Zlín tak rázem ztrácel šest branek. Komplexní obranu Slavie se nedařilo hostujícímu celku překonávat ani po přestávce a útoky Černé taky bránil jen těžce. Ve 38. minutě to tak byla právě jmenovaná slavistická kanonýrka, kdo navýšil náskok domácích už na deset branek (20:10). S touto ztrátou se už Zlíňankám nepodařilo nic udělat, snad jen o kosmetickou korekci se postarala Pažourková, která v poslední minutě snížila nelichotivé dvanáctibrankové manko.

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 7, Romanczinová 5, Vítková 4, Keclíková 4

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 4, Pažourková 4/4, Brablcová 3

Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4, vyloučení: 4 – 1, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 260

Přestože tentokráte měla zlínská házenkářka navrch, celkově nedaly Slávistky soupeři šanci