15.1.2011 otevřeno: 1469 x

Ve slovenském derby vítězem Michalovce, Zlín se Šalou získaly jen po bodu

Ani personální směny neodvrátily v Bánovcích porážku domácích slovenským suverénem z Michalovců. Dva celky z čela tabulky – Zlín a Šala – vybojovaly v tomto kole v dramatických závěrech pouze remízové výsledky a ani probuzené Šípkové Růženky z Mostu a Hradce nedokázaly potvrdit úspěchy z minulého kola.

Autorkou komentářů z WHIL je Alžběta Vejrostová.

WHIL – 14. kolo

Poruba – Zlín 25:25 (14:14)

Zlín si přijel do Polanky spravit chuť po opakovaných porážkách na Slavii a od začátku se snažil diktovat tempo. Domácí však nedovolily navýšit rozdíl na víc než dvě branky a tak i poločasový výsledek vypovídal o vyrovnaných výkonech obou celků. V úvodu druhé půle se domácí krátce ujaly vedení, v zápětí však Zlín opět převzal otěže utkání a v prvních minutách se zdálo, že se jich chytil opravdu pevně. Ve 45. minutě koncentrovaná hra hostů vedla k navýšení rozdílu na pět branek ve prospěch Zlíňanek (19:24). Potom však přišel náhlý výpadek hostujícího celku, který od pětadvacátého gólu ve 45. minutě (!!!!) už nedokázal úspěšně zakončit a utkání tak nabralo opačný směr! V poslední minutě dělila oba celky jediná branka (24:25) a domácí si vyžádaly oddechový čas, aby připravily závěrečný úder. Ten zasadila Zlínu Lucie Mrózková a připravila jej tak o jeden cenný bod.

Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 7/3, Rychvalská 5, Tomečková 5

Nejlepší střelkyně Zlína: - Poznarová 5, Salčáková 4, Štěrbová 4

Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/2, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 300

Veselí n. M. – Most 36:33 (16:13)

Veselanky se proti posílenému celku Mostu na dnešní odvetné body také docela nadřely. Ujaly se sice vedení hned v úvodních minutách (10. minuta 6:3), už o šest minut později však Most ztrácel na svého soupeře pouhý gól. Domácím se pak až do konce poločasu dařilo udržovat poměrně bezpečný tříbrankový náskok, který zvládly v průběhu druhé půle navýšit dokonce až na pět branek (26:21). Při střelecké chuti byla především Súkenníková, na její ataky se však dařilo odpovídat mostecké kanonýrce Martinkové. Na zdramatizování to vypadalo ne 47. minutě, kdy hostující celek dvěma úspěšnými akcemi v krátkém sledu za sebou zvládl snížit rozdíl na pouhé dvě branky (25:27), krátce na to však nařízenou sedmičku neproměnila Beňušková a domácí se začaly Andělům opět vzdalovat. Veselí tak opět předvedlo, že na jejich palebnou sílu v podobě Súkenníkové, Drotárové, Chmelařové či Flekové budou soupeři velmi těžce hledat recept a na Most tak nakonec zbyla jen závěrečná tečka v podobě korekce na 36:33.

Nejlepší střelkyně Veselí: Súkenníková 7, Drotárová 7, Kočí 5/1, Fleková 5, Chmelařová 5,

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 10, Beňušková 6/3, Schererová 5

Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4, vyloučení: 3 - 1, rozhodčí: Hanák, Kosmák, diváků: 280

Domácí Kratochvílová a Dvořáková z Mostu v souboji na brankovišti Veselí n.Moravou

Olomouc – Bratislava 27:19 (11:7)

Olomoučanky si na začátku sezóny odvezly z Bratislavy osmibrankovou porážku. I proto se na slovenského mistra na Hané zjevně dobře připravily s cílem připsat tentokrát vítězství na své domácí konto, tím spíš, že Bratislava nevstoupila do nového roku v optimálním rozpoložení. Po raketovém startu domácích tak o to více překvapilo období jejich delší střelecké nemohoucnosti mezi 10. a 20. minutou. Na góly chudá první půle však nakonec přece jen skočila příjemným náskokem domácích 11:7. I první pětiminutovka po příchodu ze šaten patřila jen a jen domácím (35. minuta 14:7). Bratislavankám se sice alespoň částečně dařilo korigovat děsivě narůstající náskok domácích, jejich snaha však na nastartovaný brankostroj domácích nestačila. Přestože domácí publikum sledovalo hru plnou nepřesností, nakonec se přece jenom mohlo radovat ze zaslouženého a poměrně vysokého vítězství domácí Olomouce.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Fabíková 7, Huráňová 4, Hejtmánková 4, Růžičková 4/3

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Kertészová 4, Kochanová 3, Štetáková 3

Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/0, vyloučení: 5 - 5, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 220

Bánovce n. B. – Michalovce 26:32 (11:16)

Opravdové drama se očekávalo v Bánovcích, ve kterých se po minulém jen remízovém kole odehrálo v pravdě házenkářské zemětřesení. Nejen slovenští fanoušci tak jistě byli zvědaví, jak se na šlágr kola proti čerstvému vítězi Slovenského poháru zvládly domácí vedené novým trenérem Pompošem připravit. A zdálo se, že Bánovce hosty z Michalovců opravdu pořádně zaskočily. Celých dlouhých 11 minut se hostujícímu celku nepodařilo dobýt bánoveckou svatyni, přičemž s rostoucím tlakem a za stavu 0:6 pro domácí svůj herní projev hostky podstatně přitvrdily. Než se domácí nadály, hra se změnila téměř v jatka a rázem bylo všechno jinak (19. minuta 8:8). Chvíli se ještě Bánovcům dařilo udržovat vyrovnaný stav, do poločasu se však Michalovcům podařilo pohodlně odskočit na 11:16. Ani v druhém poločase nedaly živěji hrající hostky Bánovcům šanci a jejich vedení narostlo až na devět branek. Tak vysokou porážku se nakonec domácím podařilo zmírnit alespoň na trošku lichotivější šestigólový rozdíl 26:32.

Nejlepší střelkyně Bánovců: A. Tóthová 9/3, Z. Bahýlová 3

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiášová 9/2, Hollá 7, Kalaninová 6

Sedmimetrové hody: 8/4 – 2/2, vyloučení: 5 - 2, rozhodčí: Mandák, Rudinský, diváků: 400

Jindřichův Hradec – Partizánské 22:28 (11:13)

Oba týmy šly do dnešního střetnutí s posíleným sebevědomím, nabytém ve zdařilém minulém kole. Zkušenější domácí se sice ujaly diktátu utkání, s chutí hrající hráčky Partizánského se však zvládly velmi záhy dotáhnout a držet s Jihočeškami krok. V tomto duchu se však nesla jen první čtvrtina. V 17. minutě se Partizánské poprvé ujalo vedení a nevzdalo se ho až do konce utkání. Domácí pod tlakem začaly kupit chyby a přitvrdily agresivitu, navíc se dařilo hostující brankářce, a tak brzy narostl náskok hostů na osm branek. Zásadnějším způsobem už se domácímu celku nepodařilo do rozdílu ve skóre promluvit, v čem však utkání Hradečanky dominovaly, byl počet vyloučení.

Nejlepší střelkyně Hradce: Bubeníková 6, Zbožínková 3, Pilařová 4/1

Nejlepší střelkyně Partizánského: Ščastná 7, Košíková 6, Michnová 5/1

Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/1, vyloučení: 7 (ČK Pilařová) - 4, rozhodčí: Skružný, Kavulič, diváků: 330

Šala – Písek 31:31 (16:14)

Nervy drásající drama se dnes odehrálo v Šale. Domácí jednoznačným vítězstvím v minulém kole předvedly nárůst výkonnosti a bylo jasné, že Písek bude muset těžce zabojovat, aby si ze Slovenska nějaké bodíky odvezl. A jeden se mu přece jen „urvat“ podařilo. V posledních okamžicích se dokonce zdálo, že Písečanky povezou ze Šaly dokonce vítězství, dvě vteřiny před závěrečným hvizdem se však podařilo týmu Šaly skóre vyrovnat a body jsou tak dnes rozděleny rovnoměrně.

Nejlepší střelkyně Šaly: Szarková 7/1, Dubajová 7, Czanik 6

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 8, Luzumová 7/1, Dvořáková 5, Krovská 5

Sedmimetrové hody: 7/5 – 1/1, vyloučení: 1 - 5, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 400