16.1.2011 otevřeno: 1039 x

Slavii nepřibrzdil ani Trenčín

V dohrávce 14. kola se proti vedoucímu týmu Interligy postavil Trenčín. Ani energický slovenský celek však nenarušil suverénní tažení Slavistek nejvyšší česko-slovenskou soutěží.

Autorkou komentářů z WHIL je Alžběta Vejrostová.

WHIL - 14. kolo, dohrávka

Slavia – Trenčín 37:26 (21:12)

V neděli podvečer přijely vyzvat Pražanky na horkou slávistickou půdu hráčky Trenčína. Ani jejich sympatický herní výkon postavený především na zdařené kombinační hře však na současného lídra extraligy nestačil. Lehkost, ale také důrazné koncovky charakterizující projev Slávistek udávaly charakter utkání. Slavia držela vedení od úvodního hvizdu. Po deseti minutách vyhrávala už 7:2 a své vedení postupně navyšovala. Krátký výpadek mezi 19. a 22. minutou umožnil Trenčínu korekci ze stavu 14:8 na 14:12, zbytek poločasu už však opět patřil domácím hráčkám, které do přestávky zvládly překonat slovenskou obranu ještě sedmkrát. Ve druhém poločase navýšila Slavia své vedení až na čtrnáct branek 37:23, ve zbylých třech minutách už však skórovaly jen hráčky Trenčína, a tak se skóre nakonec zastavilo na stavu 37:26.

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 8, Keclíková 7, Kutlvašrová 6

Nejlepší střelkyně Trenčína: Rajnohová 7, Birkušová 6, Žideková 3

Sedmimetrové hody: 4/2 – 6/5, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Novotný, Větrovský, diváků 125