22.1.2011 otevřeno: 1763 x

Cenné vítězství vybojoval Most, ve Zlíně jsou rádi za bod

Interliga má za sebou 15. kolo, které přineslo jak řadu překvapení, tak i povinná vítězství. Slavia, Veselí ani Michalovce nezaváhaly, naopak Zlín jen tak tak vybojoval na domácí palubovce remízu a Most vystoupal v tabulce WHIL konečně o stupínek výš.

Autorkou komentářů z WHIL je Alžběta Vejrostová.

WHIL - 15. kolo

Písek – Slavia 23:29 (11:15)

První polovina prvního sobotního utkání nejvyšší ženské soutěže v písecké Obloukovce byla bohatá na střelecké pokusy. Tím, komu se jich dařilo proměňovat více, byl však ke zklamání domácích fanoušků papírový favorit z Prahy. Slávistkám šlapaly Písečanky na paty jen v první patnáctiminutovce. Pak si hostující celek vypracoval díky vlastní zpřísněné obraně a několika nepřesným střelám domácího celku až šestibrankový náskok. Po poločasové korekci se Písku dařilo po několik minut udržovat přijatelnou dvou až tříbrankovou ztrátu, v posledních deseti minutách už však Slávistky „zatopily pod kotlem“ a navýšily své vedení dynamickou kombinační hrou a za přispění několika nepřesností v útočných fázích domácího celku až na devět branek (55. minuta, 19:28). Alespoň o úpravu skóre však domácí v posledních chvílích zabojovaly – individuálně se podařilo prosadit Stellnerové a Borovské a několika pěknými zákroky se blýskla rovněž brankářka Skálová. Ani v Písku se tak však vítězná nit Slavie nepřetrhla.

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 6, Luzumová 6/1, Stellnerová 5

Nejlepší střelkyně Slavie: Keclíková 8, Kutlvašrová 6, Jedličková 6/4

Sedmimetrové hody: 1/1 - 6/4, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 180

Veselí n. M. – Olomouc 29:23 (14:9)

Veselanky nehodlaly ponechat nic náhodě a rychle se ujaly vedení v utkání (9. minuta, 3:1). Záhy však dokázala Fabíková v dresu hostující Olomouce dotáhnout na 4:4 a přehazovaná pokračovala následujících deset minut. Poté útočné trio Chmelařová, Drotárová a Súkenníková zavelelo opět do útoku a domácí odskočily Olomouci opět na rozdíl šesti branek (14:8). Ve druhém poločase pak domácím stačilo tento náskok pouze udržovat a na každý těžce odpracovaný gól Olomoučanek Panenky lehce odpovídaly. V závěru se ještě hostujícímu týmu podařilo zkorigovat místy až sedmi gólovou ztrátu na lichotivějších pět branek, na víc však síly nestačily, a tak si přece jenom odváží Olomouc z Veselí šestibrankovou nálož.

Nejlepší střelkyně Veselí: Súkenníková 7/2, Fleková 6/2, Chmelařová 5, Drotárová 5

Nejlepší střelkyně Olomouce: Fabíková 8, Růžičková 6/4, Huráňová 6/3

Sedmimetrové hody: 6/4 – 8/7, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 290

Most – Šala 31:27 (12:13)

Kdyby Šala zvládla po čtvrté v řadě nastřílet jednatřicet branek, odvezla by si z Mostu alespoň bod. Její střelkyně dnes však dostaly za záda mosteckých gólmanek jen dvacet sedm střel, a tak mohla Hana Martinková k oslavám titulu Sportovec Mostecka přidat i oslavu dalšího interligového vítězství domácích. Úvodního vedení se sice chopily Šalanky, brzy se však dvoubrankový náskok převazly domácí v čele s Beňuškovou. Především Puškášová se snažila ostřelovat mladičkou Müllnerovou v mostecké brance, gólmanka však dobře strážila domácí svatyni. Ještě před poločasem se však Šale podařilo vyrovnat a do šatny dokonce odcházela s psychologicky výhodnějším jednobrankovým vedením. Do druhého poločasu však vlétly domácí jako draci! Martinková a dobře spolupracující Beňušková s Vysloužilovou brzy vybudovaly Mostu šestibrankové vedení a podporovány Müllnerovou dařilo se jim dlouho odolávat slovenskému nátlaku. V posledních deseti minutách však Slovenky ještě pozvedly svůj prapor a za přispění zbytečných chyb domácích stáhly mostecký náskok na pouhé dvě branky. Vybojované vítězství už si ale domácí kanonýrky nenechaly proklouznout mezi prsty a po bojovném výkonu se tak dnes mohou radovat ze dvou cenných bodů.

Nejlepší střelkyně Mostu: Beňušková 8, Vysloužilová 6, Martinková 4, Schererová 4, Kylarová 4

Nejlepší střelkyně Šaly: Vidiečanová 8, Szarková 5, Wiebelová 4

Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/2, vyloučení: 1 – 3 (ČK Piskayová), rozhodčí: Pavlát, Pešek, diváků: 300

Hana Martinková (Most) v utkání proti Šaľe

Zlín – Bánovce n. B. 26:26 (12:13)

Za bod naopak mohou být vděční ve zlínské kabině. Celý zápas se domácí trápily se střeleckou koncovkou, na jejíž vylepšení hledají recept už delší dobu. Spousta neproměněných střeleckých příležitostí tak vedla k tomu, že prakticky po celý zápas musely Zlíňanky dotahovat dvou až tříbrankový náskok Bánovců. Největší drama se pak odehrálo v poslední čtvrtině utkání. Domácí prohrávaly už 20:25 (49. minuta) a nedařilo se jim úspěšně zakončit. Obrat přišel se změnou obrany 0 – 6 na 1 – 2 – 3 a sérií pět rychlých branek se podařilo Zlínu dotáhnout na 25:25. Vyrovnávací 26. gól pak naštěstí pro Zlín proměnila Růčková a odvrátila tak možnost další bodové ztráty.

Nejlepší střelkyně Zlína: Štěrbová 9/3, Růčková 5, Poznarová 4

Nejlepší střelkyně Bánovců: Tóthová 8/2, Surovčíková 6, Petriková 4

Sedmimetrové hody: 5/3 - 2/2, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 350

Trenčín – Poruba 33:31 (16:13)

Domácí Trenčín prakticky po celý zápas držel vedení více či méně ve vlastních rukou. Především množství technických chyb na straně hostující Poruby vedlo k zaslouženému vítězství domácích Slovenek. Porubanky se jen jedinkrát za celý první poločas dokázaly přiblížit domácím na těsný jeden gól, do vedení je však Trenčín rozhodně nehodlal pustit. Vyrovnání přišlo až ve 35. minutě (17:17) po rychlém protiútoku zakončeným Mrózkovou. Až do poslední desetiminutovky se pak dokázaly Porubanky držet zakousnuté do pat soupeře, přece jen to nakonec byly zaslouženě domácí, kdo vybojoval vítězství.

Nejlepší střelkyně Trenčína: Birkušová 11/1, Drobná 5/1, Rajnohová 4

Nejlepší střelkyně Poruby: Richvalská 12/2, Tomečková 4, Hrbková 4, Mrózková po 4

Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí:Karlubík, Struhár, diváků: 250

Michalovce – Jindřichův Hradec 27:19 (16:10)

Michalovce se s outsiderem trápily do 20. minuty, kdy byl stav ještě vyrovnaný 8:8, posledních deset minut první půle však domácí přehrály Hradečanky 8:2 a do šaten se tak odcházelo za skóre 16:10. Po přestávce Michalovce své vedení ještě navýšily o dvě branky, o to, aby už ale osmibrankové manko nenarůstalo, bojoval celek Hradce všemi možnými prostředky. O tvrdosti hry Jihočešek svědčí i vysoký počet vyloučení na straně hostů. I přes bojovnost Hradce si však Michalovce nenechaly povinné vítězství utéct.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Kalaninová 7, Polláková 6, Tobiašová 6/2

Nejlepší střelkyně Hradce: Matoušková 5, Pilářová 5/3, Eliášová 4

Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3, vyloučení: 4 – 8 (ČK Matoušková), rozhodčí: Vydra, Černý, diváků: 850

Zuzana Hollá (Michalovce) v trháku na branku J.Hradce, stíhaná Zuzanou Kohoutovou