29.1.2011 otevřeno: 1707 x

Zlín zvítězil na jihu Čech, Olomouc i Písek bodově ztrácely

V šestnáctém kole měla Interliga na programu několik ryze českých soubojů. V důležitém střetnutí dokázal Zlín naplno bodovat v Jindřichově Hradci, nedařilo se ani druhému týmu z jihu Čech, když Písek vysoko podlehl nováčkovi z Poruby.

WHIL – 16.okolo

Slavia Praha – Most 38:28 (18:11)

Poněkud netradičně otevřela šestnácté kolo Interligy svým zápasem pražská Slavia, která přivítala na domácí palubovce nováčka z Mostu. Na podzim si se svým soupeřem poradila zcela bez problémů, nyní se čekalo, zda si Severočešky povedou v odvetě přeci jen poněkud lépe. Konečný výsledek dnešního střetnutí vyzněl pro Černé anděle sice o něco lichotivěji (na podzim vyhrála Slavia 40:24), ale naději na zdramatizování zápasu ztratily mostecké házenkářky již po úvodní čtvrthodině. Pouze v samém úvodu držely hostující hráčky se Slavií krok a to do stavu 3:4 v 10.minutě střetnutí. Čtyři rychlé branky z rukou červenobílých znamenaly uklidňující náskok pro domácí, které si již do poločasu vytvořily sedmibrankové vedení 18:11. To ve druhé půli navýšily již na deset branek a stejným poměrem nad svým soupeřem také vyhrály.

Nejlepší střelkyně Slavie: Vítková 7, Kutlvašrová 6, Černá 5/1

Nejlepší střelkyně Mostu: Beňušková 9/2, Kylarová 5/1, Vysloužilová M. 4, Martinková 4

Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/4, vyloučení: 4 – 0, rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 150

Poruba – Písek 39:25 (14:11)

Velmi důležité utkání pro oba celky probíhalo dnes v hale v Polance. Písek potřebuje bodovat pro postup do play-off, pro Porubu by případné vítězství a neúčast Písku v semifinále znamenalo dva plusové body do nadstavby. První poločas byl ve znamení vyrovnaného stavu, přičemž domácí házenkářky byly povětšinou v 1-2 brankovém vedení. Až na samém konci první půle se jim podařilo odskočit na 14:11. O osudu utkání rozhodla úvodní desetiminutovka druhého poločasu, kterou Poruba vyhrála poměrem 8:2 a utekla na výrazný destibrankový rozdíl 24:14. Na tento náskok již Písek nenašel sílu odpovědět a nakonec na severu Moravy podlehl o čtrnáct gólů 25:39. Stínem utkání bylo zranění dvou píseckých hráček Káplové a Borovské, přičemž ani jedna střetnutí nedohrála.

Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 10/3, Richvalská 10/2, Adámková 4, Oroszová 4

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 9/2, Dvořáková 4, Salačová 3, Krouská 3, Stellnerová 3

Sedmimetrové hody: 6/6 - 2/2, vyloučení: 2 – 4 (ČK přímá Krouská), rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 350

Bánovce n./Bebravou – Trenčín 29:27 (13:18)

Dva sousedi v tabulce, přičemž o jediný bod v ní byl lepší slovenský nováček z Bánovců nad Bebravou, se střetli ve středoslovenském derby. Do utkání vstoupily výrazně lépe hostující házenkářky, které se po pěti minutách ujaly vedení 5:1. K překvapení zaplněné bánovské haly si pak Trenčín výraznější brankový náskok udržoval po celou první půli, kterou nakonec vyhrál poměrem 18:13. Ani na začátku druhého poločasu se Bánovcům nedařilo snížit náskok soupeře, který vydržel na pětigólovém rozdílu plné dvě třetiny střetnutí. Poté ale domácí dokázaly branku po brance vymazávat z náskoku hostí a ve 47. minutě bylo z rukou domácí kanonýrky Tóthové srovnáno na 23:23. Bánovce pak dokázaly střetnutí zvrátit ve svůj prospěch, i když Trenčín bojoval o bodový zisk do poslední minuty a udržoval diváky v napětí. Nakonec se z výhry radovali domácí fanoušci, když jejich házenkářky zvítězily 29:27.

Nejlepší střelkyně Bánovců: Tóthová 12/5, Z.Bahýlová 4

Nejlepší střelkyně Trenčína: Birkušová 11/5, Šáteková 4, Rechtorisová 4
Sedmimetrové hody:  5/5 - 7/6, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 500

Olomouc – Partizánske 35:35 (22:16)

Mladé družstvo Partizánskeho i v dnešním duelu na půdě Zory potvrdilo stoupající tendenci svých výkonnů a odváží si z Olomouce bod za remízu 35:35. Přitom po prvním poločase bohatém na branky ztrácelo na domácí házenkářky již šest branek. Druhá půle ale vyzněla mnohem lépe pro bojovný hostující celek, který dokonale využíval nepřesností ve hře Olomouce a jejích neproměněných brankových příležitostí. Poprvé srovnáno bylo ve 48.minutě, kdy Michnová srovnávala na 28:28. Olomouc ještě dvakrát získala dvougólové vedení, ale závěr střetnutí patřil Partizánskemu, které čtyřicet vteřin před koncem srovnalo na konečných 35:35.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Fabíková 8/2, Růžičková 7/1, Severová 4, Huráňová 4, Gebre Sellasie 4

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michnová 12/4, Minarčíková 6, Blažeková 6, Košíková 6

Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/4, vyloučení: 4 – 3, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 200

ŠKP Bratislava – Michalovce 25:28 (13:12)

I pátý zápas v řadě házenkářky Michalovců dokázaly dotáhnout do vítězného konce a i nadále stíhají lídra tabulky pražskou Slavii. Střetnutí bylo v prvním poločase zcela vyrovnané, když zpočátku vedly těsným rozdílem házenkářky hostujícího celku, aby v závěru dokázaly těsné vítězství na svoji stranu překlonit domácí hráčky. Remízový výsledek svítil na ukazateli i ve 45.minutě (20:20). Poslední čtvrtina střetnutí vyzněla lépe pro hostující hráčky, které dokázaly získat nejprve dvoubrankový náskok, který v závěru duelu ještě znásobily. Nakonec se z vítězství radovaly po výsledku 28:25.

Nejlepší střelkyně ŠKP: Kodajová 7/1, Kochanová 6, Gáborová 4/2

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiášová 8/2, Kalaninová 5, Wollingerová 4, Tregubova 4, Pollaková 4

Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/2, vyloučení: 4 – 2, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 300

J.Hradec – Zlín 20:28 (12:13)

Domácí házenkářky od samého počátku střetnutí nasadily osobní obranu na střelkyni Zlína Šterbovou, ale ani tato taktická varianta nakonec nevedla k prvnímu vítězství Jihočešek nad českým celkem v této sezóně. Oba týmy se v úvodu střetnutí střídaly ve vedení a to do stavu 7:7 v 17.minutě. Přestože pak zlínské hráčky dvakrát dokázaly získat třígólové vedení, do šaten odcházely jen s těsným náskokem 13:12. Na začátku druhého poločasu domácí srovnaly, ale netrvalo dlouho a Zlín si získal zpět náskok tří branek 20:17, který záhy narostl už na 23:17. Zkušenější hostující celek se již o důležité dva body nenechal připravit a nakonec domácí porazil výrazně 28:20.

Nejlepší střelkyně J.Hradce: Krupicová 7/7, Bubeníková 4, Kohoutová 3

Nejlepší střelkyně Zlína: Růčková 6, Poznarová 5, Pažourková 4

Sedmimetrové hody: 10/8 – 1/1, vyloučení: 3 – 5, rozhodčí: Dvorský, Sivák, diváků: 230

Šaľa – Veselí nad Moravou 27:24 (11:13)

Dlouho trvalo domácím házenkářkám než našly zbraň na dobrou hru Veselí nad Moravou. V dalším souboji dvou sousedů v tabulce byl po první půli úspěšnější moravský celek. Ten si hned zkraje zápasu vybudoval čtyřgólové vedení 6:2. Šaľa tento náskok dokázala vymazat a dlouho pak byla Veselí vyrovnaným soupeřem. To až v samém závěru dokázalo znovu brankově odskočit na poločasových 13:11 ve svůj prospěch. Ve 39.minutě zápasu pak šel slovenský tým poprvé do vedení 17:16. Veselí dlouho odolávalo a čtyři minuty před koncem drželo nadějný výsledek 22:24. Šaľa ale dvěma brankami definitivně uťala bodové naděje českého celku a nakonec zvítězila 27:24. Díky tomu také přeskočila svého dnešního soupeře v tabulce o jeden bod a je nyní na třetí příčce, zatímco na Veselí se po dnešku bodově dotáhl také Zlín.

Nejlepší střekyně Šaľy: Szarková 8/3, Vidiečanová 6, Bérešová 4

Nejlepší střelkyně Veselí n./M.: Fleková 6/3, Tomečková 5/3, Chmelařová 4

Sedmimetrové hody: 4/3 – 7/6, vyloučení: 5 – 4, rozhodčí: Mandák, Rudinský, diváků: 500