5.2.2011 otevřeno: 1759 x

Mistr z Bratislavy nastřílel ve Zlíně jen devět branek

V 17. kole WHIL je jednoznačně největším vítězem chřipka. Dvě utkání byla kvůli epidemii odložena a ani výsledky odehraných zápasů nesvědčí o tom, že by do nich některé celky nastoupily v plné síle. Do očí bijící je především debakl Bratislavy, vysoko prohrála rovněž Olomouc a Partizánské.

Autorkou komentářů k utkání WHIL je Alžběta Vejrostová.

WHIL - 17. kolo

Písek – Bánovce n. B. 30:32 (19:20)

Dnešní utkání v písecké Obloukovce herním tempem odpovídalo své důležitosti. Písek po vysoké prohře v Porubě v minulém kole nutně potřeboval zabodovat, aby mohl s Olomoucí zabojovat o postupové místo do play-off, ovšem na palebnou sílu úřadující střelecké královny Tóthové doplňovanou zdatným doprovodem sester Bahýlových nakonec v napínavém závěru domácí nestačily. Vedení se Písečanky chopily krátce v úvodu utkání, kdy se jim podařilo dvěma brankami v řadě otočit na 3:2. Pět gólů ze strany hostujících hráček ale znamenaló náskok Bánovců 7:3 a výraznějším rozdílem hosté vedly do 20.minuty první půle. Před koncem prvního dějství se Písku podařilo stav utkání vyrovnat, přece jen však na branky bohatý první poločas uzavřely s jednogólovou ztrátou. Přetahovaná pokračovala i ve druhé půli, do středu pozornosti se dostal brankářský souboj výborně chytajících Skálové a Vargové. Zejména obránkyně slovenské sítě našla ten správný recept na domácí uzdravenou kanonýrku Borovskou a byla tak jednou z hlavních strůjkyň konečné porážky Písku 30:32.

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 10, Luzumová 8/6, Dvořáková 5

Nejlepší střelkyně Bánovců: Tóthová 10/1, Bahýlová I. 5, Bahýlová Z. 5

Sedmimetrové hody: 6/6 – 2/1, vyloučení: 2 – 6 (ČK Bahýlová I.), rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 250

Zlín – Bratislava 30:9 (16:7)

Úřadující slovenský mistr nedokázal překonat ani hranici deseti vstřelených branek! Zlín už v minulém kole dokázal, že se začíná vzpamatovávat z nepřesvědčivých výkonů, ovšem jeho dnešní vítězství je nad očekávání vysoké. Domácí hráčky doslova smetly Bratislavanky z palubovky. Během druhého poločasu dokonce dokázaly hostující hráčky dostat za záda brankářky Mahďákové pouhopouhé dvě branky! Už ve 21. minutě dělil soupeře vysoký rozdíl osmi branek (12:4), ovšem po přestávce rozhodně nikdo nečekal takovou bezmoc ve výkonu Bratislavy. Osmý gól vsítily až po patnácti minutách druhé půle a nedařilo se jim proměňovat ani sedmimetrové hody. Naopak svěřenkyním trenéra Poloze se dařilo prakticky všechno. Koncentrovaná obrana na jedné straně umožňovala domácím předvádět téměř exhibiční střeleckou fázi na straně druhé, a tak se brankostroj domácích zastavil až na kulaté 30. brance.

Nejlepší střelkyně Zlína: Salčáková 7, Poznarová 5, Růčková 4

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Gáborová 2/1, Janšáková 2

Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/1, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Kosmák, Hanák, diváků: 320

Devět vstřelených branek by ani v době existence ČSSR zřejmě ŠKP na vítězství nestačilo

Michalovce – Partizánské 40:25 (17:15)

Domácí hráčky se ujaly vedení záhy po úvodním hvizdu (5. minuta 4:0) a minimálně čtyřbrankový náskok se jim dařilo udržovat po prvních dvacet minut utkání. Partizánské pak rukou Blažekové umazalo náskok domácích a na dostřel se drželo až do poločasu. Potom začaly zkušené domácí opět navyšovat svůj náskok, prvních sedm minut druhé půle vyhrály 6:0 a původně dobře rozjeté hostující hráčky se dostaly pod tlak. Přibylo chyb a ani v koncovce se hráčkám Partizánského ne vždy zadařilo, proti tomu doslova střelecký koncert předváděla Tobiášová v domácím dresu. V posledních deseti minutách zvýšily domácí vedení z desetibrankového rozdílu (32:22) až na závěrečný patnáctibrankový náskok 40:25. I proti nevypočitatelnému Partizánskému tak dokázaly Michalovce obhájit post aktuálně nejsuverénnějšího slovenského celku.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiášová 12/6, Hollá 5, Wolingerová 5

Nejlepší střelkyně Partizánského: Košíková 8, Blažeková 5, Minarčíková 3, Michnová 3/2, Holešová 3/2

Sedmimetrové hody: 7/6 – 6/4, vyloučení: 5 - 6, rozhodčí: Barborík, Rondoš

Zuzana Hollá se i dnes několikrát zapsala do střelecké listiny Michalovců

Šaľa - Olomouc 27:19 (14:11)

Ze 17. kola vyjde Olomouc opět bez bodového zisku. Po porážce utrpěné ve Veselí a remíze uhrané s Partizánským prohrála v Šale. Začátek utkání by ještě poměrně vyrovnaný. Ve 24. minutě se však domácí sérií čtyř branek ujaly pohodlného vedení. Na začátku druhého poločasu se ještě dokázaly hostující hráčky korigovat na tříbrankový rozdíl, pak ale v poslední desetiminutovce přišel závěrečný úder domácích v podobě šňůry šesti branek a Olomouc tak podlehla Šale 27:19.

Nejlepší střelkyně Šaly: Szarková 6, Czániková 5, Veselková 5/2

Nejlepší střelkyně Olomouce: Gebreová-Selassieová 5, Ružičková 5/4, Kelarová 4

Sedmimetrové hody: 4/2 – 7/4, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 500

Trenčín - Jindřichův Hradec 34:17 (16:6)

Ani v Trenčíně nemohly Hradečanky oslavit zisk dalších a tolik potřebných bodů. Domácí předváděly výborný výkon a hostující celek nepustily prakticky k žádné vážnější akci. O výsledku rozhodl v podstatě už první poločas, kde domácí agresivní obranou likvidovaly téměř každý soupeřův útok a rychlými protiútoky na druhé straně rozkládaly hradeckou obranu. V druhém poločase pak už Trenčín jen pohodlně navyšoval svůj náskok a nasázel do branky Hradce dvojnásobek střel než hostující celek do branky domácích, přičemž výsledek mohl být ještě vyšší, neboť Trenčín ještě nepřesnými koncovkami neproměnil řadu dobrých šancí.

Nejlepší střelkyně Trenčína: Birkušová 7/3, Žideková 7, Šáteková 4

Nejlepší střelkyně Hradce: Eliášová 4, Krupicová 4, Matoušková 3

Sedmimetrové hody: 6/4 - 4/2, vyloučení: 2 – 5 (ČK přímá Rechtorisová, Bubeníková), rozhodčí: Richvalský, Cibere, diváků: 300

Další dvě utkání 17.kola, tj. Most - Poruba a Veselí n./Moravou - Slavia Praha, byly odloženy z důvodu nemocí hráček moravských celků.