12.2.2011 otevřeno: 1565 x

1.utkání Challenge Cup: Písek má do odvety čtyřgólový náskok

K úvodnímu střetnutí evropského poháru nastoupily dnes házenkářky Písku. Jejich víkendovým soupeřem je ázerbájdžánský celek ABU Baku, se kterým změří síly hned dvakrát na domácí půdě.

1.utkání Challenge Cupu: ABU Baku - Sokol Písek 29:33 (12:14)

V úvodním střetnutí vyhrály házenkářky Písku nad svým soupeřem rozdílem čtyř gólů a vypracovaly si nadějnou pozici do nedělní odvety. Ta se hraje opět na jejich půdě zítra od 15hodin.

Písecké házenkářky v úvodu na svého soupeře ztrácely, když si Baku po deseti minutách vybudoval náskok 7:4. Během chvíle se ale českým hráčkám podařilo snížit na rozdíl jediné branky 7:8 a k tomu si navíc trenér Jan Salač vybral oddechový čas. Bezprostředně po jeho skončení se píseckým podařilo zápas srovnat a získaly dokonce mírné vedení. Po zbytek prví půle si pak udržovaly 1-2 brankový náskok, který jim vydržel i do vítězného poločasu 14:12.

V první desetiminutovce druhého poločasu se hráčky Baku dokázaly několikrát přiblížit na rozdíl jediné branky, ale v dalším průběhu se Písek opět dostal až do třígólového vedení. To se podařilo ázerbajdžánskému celku pět minut před koncem zápasu téměř vymazat, když Khametová snižovala již na 27:28. V zápětí ale získala dvoubrankové vedení zpět pro Písek Borovská a stejná hráčka dokázala o chvíli později znovu přesně zakončit i přes oslabení píseckého celku. Třígólový náskok pak Písek udržel do samého závěru, kdy dokázal svoje vedení ještě navýšit na konečných 33:29.

Komentář Jana Salače: „potvrdilo se, že to pro nás nebude jednoduchý zápas a to hlavně po psychické stránce. Hráčky si sáhly až na samé dno a předvedly obrovskou morální sílu, před kterou já smekám. Absolutorium zaslouží především za hru ve druhé půli, kdy jsme hráli několikrát v oslabení, ale i přesto jsme dokázali udržet dvoubrankové vedení, které jsme v samém závěru ještě navýšili na rozdíl čtyř gólů.

Stoprocentně se nám dařilo v obraně, kterou podpořily dobrým výkonem také brankářky. Ve druhé půli jsme udělali minimlně chyb a i díky tomu jsme si udrželi gólový náskok. Navíc jsme přidali i vysoký přehled v početní nevýhodě a tak jsme mohli neustále pomýšlet na dobrý výsledek.

Do zítřejšího zápasu ale musíme zůstat na zemi a nepřestávat se koncentrovat, protože to bude pro nás ještě těžší. Děkuji divákům, že zápasu dodali tu správnou atmosféru a povzbudili naše hráčky. Určitě nechceme slibně rozehrané dvojutkání pustit z rukou a zahodit tak dobrou příležitost, kterou máme."

Nejlepší střelkyně Baku: Lukyanenko 6, Chikayeva 6, Pogodnina 5

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 10/2, Borovská 6, Stellnerová 5, Vrabcová 5/2

Sedmimetrové hody: 5/5 – 6/4, vyloučení: 5 – 5, rozhodčí: Azemi, Beqiri (KOS), diváků: 350