12.2.2011 otevřeno: 1274 x

Rozjetý vlak z Michalovců dnes musel zastavit ve stanici Olomouc

Průběžně druhý celek tabulky z Michalovců ztratil překvapivě dva body v Olomouci poté, co mu rozhodujícím způsobem utekl především začátek zápasu. V Bratislavě viděla hrstka diváků spravedlivou remízu s Trenčínem a Alžběta Tóthová vystřílela další body pro Bánovce v utkání s Mostem.

Autorkou komentářů k utkání WHIL je Alžběta Vejrostová.

WHIL - 18.kolo

Olomouc – Michalovce 27:23 (17:11)

Favorit z Východu si musel na začátku utkání v Olomouci připadat jako ve zlém snu. Reprezentační gólmanka v domácím dresu Raníková totiž zamkla branku a Hanačky výborně dirigované zkušenou Fabíkovou navyšovaly skóre, které se zastavilo ve 12. minutě až na 8:1. Zkušené hostky ani za tohoto stavu nesložily zbraně, zlepšenou obranou a dobrou kombinační hrou v útoku postupně ukrajovaly z náskoku domácích až na 15:11 v 29. minutě. Snahu o vyrovnání nelze druhému celku tabulky upřít ani ve druhé půli, na víc než na přiblížení na tři branky v 53. minutě 25:22 to však nestačilo a Olomouc si tak po třech zápasech konečně připsala plný bodový zisk.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Fabíková 9/2, Samcová 5, Huráňová 3, Růžičková 3/2

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiašová 8, Trehubová 3

Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/1, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Simu, Nesvadba, diváků: 320

Bratislava – Trenčín 25:25 (12:13)

Domácí hráčky ŠKP chtěly odčinit debakl ze Zlína, naopak hostující hráčky Štartu chtěly využít slabší formy Bratislavanek k udržení si odstupu od posledního Partizánskeho a tak hrstka diváků viděla šedesát minut napínavého dramatu. V utkání, které bylo spíš bojem než líbivou házenou, je nakonec dělba bodů spravedlivá. V průběhu zápasu každý chvilku tahal pilku, přičemž na straně domácích držela rukojeť nejlepší střelkyně mladičká Kodajová, na druhé straně pak rukou nerozdílnou Birkušová s Rajnohovou. Na závěrečné remíze nic nezměnila ani potyčka v posledních vteřinách zápasu.

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Kodajová 9/2, Gáborová 5/1, Jurigová 2

Nejlepší střelkyně Trenčína: Birkušová 9/3, Rajnohová 8/6, Žideková 3

Sedmimetrové hody: 4/3 - 11/9, vyloučení: 6 – 4, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 100

Bánovce n. B. – Most 30:27 (15:14)

Jako „one woman show“ Alžběty Tóthové odehrává se většina utkání Bánovců. Nejinak tomu bylo i dnes podvečer, kdy Bánovce hostily doma Severočešky z Mostu. Ty ač se snažily bránit tuto ostrostřelkyni jakýmkoliv způsobem, vždy si tato našla způsob, jak nováčkově obraně uniknout a zatížit konto Mostu 13 brankami. Celé střetnutí bylo velice vyrovnané a domácí hráčky si do poločasu dokázaly vybudovat jen těsný náskok. Severočešky ve druhé půli neubraly na snaze co nejvíce ztížit domácímu celku situaci a nedovolily Bánovcím získat vedení. Naopak to byl Most, kdo se v průběhu druhé půle často dostal do 1-2gólového náskoku. Bánovce vyrovnaly až pět minut před koncem na 26:26 a ke smůle hostujícího celku pak dokázaly lépe zvládnout závěr střetnutí, ve kterém nakonec zvítězily o tři góly 30:27.

Nejlepší střelkyně Bánovců: Tóthová 13, Bahýlová 5, Surovčíková 3

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 8, Schererová 6, Beňušková 5

Sedmimetrové hody: 7/5 - 4/4, vyloučení 3 – 4 (ČK Dvořáková), rozhodčí: Daňo, Sabol, diváků: 500