13.2.2011 otevřeno: 1635 x

Česká házená v pohárech pokračuje!

Dnes odpoledne nastoupily házenkářky Písku k odvetnému střetnutí 4.kola Challenge Cupu. Včera si v úvodním duelu vybojovaly velmi nadějnou pozici, když svého soupeře ABU Baku porazil o čtyři branky.

2. utkání Challenge Cup: Sokol Písek - ABU Baku 35:26 (19:13), první utkání 33:29, postupuje Písek

Písecké házenkářky zvládly po včerejším úspěšném vstupu také odvetu čtvrtého kola a po vysoké devítigólové výhře dnes stvrdily postup do čtvrtfinále Challenge Cupu. Jediný ženský zástupce a poslední zástupce Česka v evropských pohárech tak dokázal i přes okleštěnou sestavu domácí podmínky přetavit v kýžený postup.

Písecké házenkářky do dnešního utkání vstoupily psychicky povzbuzeny včerejším úspěchem a s výjimkou úvodních minut nepustily svého soupeře do potřebného vedení. Baku se z vedení radovalo opravdu jen v samém začátku střetnutí, poté již na hřišti dominovaly domácí házenkářky. Od stavu 4:4 se Písku podařila čtyřgólová šňůra na 8:4 a především díky triu Luzumová - Vrabcová - Borovská pak svoje vedení i nadále navyšoval. Po první půli tak Jihočešky vedly o šest branek 19:13, v součtu obou střetnutí dokonce již o deset gólů.

Sebevědomě vstoupily písecké házenkářky i do druhého dějství a přidávaly jednu úspěšnou střelu za druhou. Po čtvrt hodině druhé půle vedly již o jedenáct branek 29:18 a jasně směřovaly za postupem do další fáze. Zbytek střetnutí pak domácí dohrávaly v exhibičním tempu za nadšených ovací naplněné haly a zaslouženě si po vítězství 35:26 vybojovaly postup již do čtvrtfinále soutěže.

Netrpělivě tak budou s dalšími příznivci házené očekávat úterní los, který jim přiřkne dalšího soupeře.

Komentář trenéra Jana Salače: „holky dnes nastoupily ve velkém stylu. Pokračovaly ve velmi dobré hře, kterou praktikovaly včera v průběhu druhé půle. Od první do poslední minuty jsme diktovali tempo, hráčky odvedly to, co jsme od nich požadovali, výborně bránily a eliminovaly vlastní chyby ze včerejšího střetnutí.

Určitě nás uklidnilo to, že jsme si ze včerejšího střetnutí nesli čtyřgólový náskok a hráčky tak do zápasu nastoupily v psychické pohodě. To se projevilo i na naší hře, již dlouho jsem neviděl holky hrát tak v pohodě a uvolněně a musím říct, že dnes podaly asi nejlepší výkon od začátku sezóny. Jsem naprosto spokojený a šťastný a jen bych si přál, aby se tento úspěch projevil i na našich výkonech v domácí soutěži.

Ve středu jedeme na dohrávku do Jindřichova Hradce, kde se nám nehraje proti tvrdé obraně domácích příliš dobře, ale věřím, že když budeme hrát tak, jak jsme předvedli v průběhu víkendu, že si odvezeme oba body."

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 13/3, Borovská 6, Stellnerová 5

Nejlepší střelkyně Baku: Gasimova 6/1, Deryabina 4/2, Chikayeva 4

Sedmimetrové hody: 6/4 – 8/4, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Azemi, Beqiri (KOS), diváků: 350