16.2.2011 otevřeno: 1035 x

Úspěšný týden píseckých házenkářek nepokazil ani Hradec

Po dvojnásobném vítězství v poháru v Challenge Cupu pokračují hráčky Písku ve vítězném tažení, tentokrát si poradily s celkem Hradce. V napínavém jihočeském derby porazily svého soupeře rozdílem jediné branky.

Autorkou komentářů k utkání WHIL je Alžběta Vejrostová.

WHIL - 18. kolo, dohrávka

Jindřichův Hradec – Písek 27:28 (15:13)

Písečankám se tento týden opravdu daří. Poté, co si úspěšně poradily ve dvojzápase se soupeřkami z Baku, pokračují v nastaveném tempu a v dramatickém závěru nakonec vybojovaly dva interligové body na palubovce Jindřichova Hradce, tvrdě hájícího domácí bojiště. Domácím se sice vydařil lépe vstup do emotivního jihočeského derby a v 7. minutě vyhrávaly už 6:1, v zápětí ale Hradečanky o svůj náskok přišly. Písečanky se dotáhly na rozdíl jediné branky, na paty šlapaly domácím po zbytek prvního poločasu, vyrovnat se jim však nepodařilo. Po přestávce Písek povzbuzen víkendovými úspěchy pokračoval v dobývání jindřichohradecké pevnosti. Ve 38. minutě se poprvé ujal vedení, které postupně navýšil až na šestibrankový náskok 23:17. Závěrečné minuty byly stíhací jízdou domácích. Snížily až na 25:26, ale v nervy drásající předlouhé poslední minutě už hráčky hostů vítězné body z rukou nepustily.

Nejlepší střelkyně Hradce: Horečková 4, Kohoutová 4, Matoušková 4, Bubeníková 4, Krupicová 4/1

Nejlepší střelkyně Písku: Vrabcová 7, I. Luzumová 6, Stellnerová 4, Dvořáková 4

Sedmimetrové hody: 5/3 - 3/2, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: Novotný, Větrovský, diváků: 200