19.2.2011 otevřeno: 1460 x

Písek pokračuje v krasojízdě, Most vysoko porazil Hradec

Na závěr úspěšného týdne si Písek v utkání 19. kola proti Bratislavě připsal další interligové vítězství, drama v závěru slovenského derby pak lépe zvládly hráčky Paritzánského. Ty v souboji o zachování soutěže porazily Trenčín. Most pak ve stejném českém souboji vysoko porazil J.Hradec.

Autorkou komentářů k utkání WHIL je Alžběta Vejrostová.

WHIL – 19. kolo

Písek – Bratislava 27:20 (15:9)

Krasojízda píseckého ženského týmu pokračovala i v sobotním odpoledni, kdy domácí na své palubovce hostily v problémech se zmítající Bratislavu. Ani na konci extrémně házenkářsky nabitého týdne nepodlehly Písečanky únavě, dokázaly v sobě vyškrabat zbytky energie a vybojovat přesvědčivým výkonem další dva body. Domácí hráčky se dostaly do poměrně vysokého vedení hned v úvodu utkání (8. minuta 5:1), přičemž otevřít střelecký zápis Bratislavy se podařilo až v 6. minutě Kodajové ze sedmimetrového hodu. Náskok Písečanek narostl až na osm branek, Bratislavankám se podařila až drobná korekce ze série tří branek na konci půle. Domácím se dařilo rozehrávat pohledné rychlé akce a jejich vedení by pravděpodobně bylo ještě vyšší, nebýt skvěle chytající Školkové v brance hostujícího celku. Ani ve druhém poločase se nedokázaly Bratislavanky se šestibrankovou ztrátou poprat. Naopak ztrácely na výborně hrající domácí až devět branek. Naprosto zaslouženě tak dva body vybojovaly domácí a mohou se tak konečně těšit na týdenní zápasový odpočinek.

Nejlepší střelkyně Písku: I. Luzumová 6/1, Borovská 5, Salačová 4

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Globanová 4, Štetáková 4, H. Janšáková 4/2

Sedmimetrové hody: 1/1 - 5/3, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 230

Trenčín – Partizánské 25:26 (12:16)

Dramatický souboj tabulkových soupeřů o nelichotivé poslední místo ve „slovenské“ tabulce se dnes sehrával pod hradem Matúša Čáka. Vedení v zápase se ujaly v 9. minutě hráčky Partizánského a tří až čtyř gólový náskok se jim dařilo udržovat až do poločasové přestávky. Poločasový rozdíl byl však nejvyšší, jaký diváci v Trenčíně dnes odpoledne viděli. Výborně pomáhala Partizánskému udržovat náskok skvěle chytající Rychtárechová, a tak se domácím podařilo dotáhnout k soupeři na rozdíl jediné braky až v poslední desetiminutovce. Příliš často se však Trenčínu nepodařilo proměnit vyložené šance, vedení na svou stranu tak nepřetáhly. V nervy drásajícím závěru se Trenčínu sice podařilo vyrovnat, tři vteřiny před koncem však nejlepší střelkyně hostujícího celku Michnová vsítila rozhodující gól utkání a připsala tak dva interligové body Partizánskému.

Nejlepší střelkyně Trenčína: Birkušová 6/2, Šáteková 6, Rajnohová 5/2

Nejlepší střelkyně Partizánského: Michnová 11/6, Blažeková 9, Košíková 4

Sedmimetrové hody: 5/4 - 7/6, vyloučení: 6 - 4, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 300

Most – Jindřichův Hradec 30:20 (19:6)

Další sousedé z interligové tabulky, a tentokrát z opravdu nejposlednějších řádků průběžného pořadí, se utkali v Lounech a domácí Most zde potvrdil svou rostoucí kvalitu. Pěkná kombinační hra dělala vrásky hostujícímu celku od začátku utkání a dlouho se Hradci nedařilo zakončit. Navíc hostující celek kupil řadu chyb, zmatkoval a často zbytečně přicházel o míč, což přispělo k brzy vybudovanému náskoku domácích, který narostl až do děsivých rozměrů 13:2 (20. minuta)! Alespoň slabě pozvedaly prapor Hradce jejich gólmanky. Beznaděj hostek pokračovala i v druhé půli, kdy ztrácely na klidně hrající celek až třináct branek. Až v závěru poločasu se Hradečankám podařila alespoň estetická korekce.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 7, Tomášková 5, Beňušková 5/1, Schererová 5

Nejlepší střelkyně Hradce: Krupicová 4/1, Kohoutová 4, Matoušková 3, Bubeníková 3

Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/3, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 350

Dvě české reprezentantky ve vzájemném souboji (Matoušková - J.Hradec a Martinková - Most)

Šala – Poruba 32:28 (14:16)

Po zásahu chřipky se Porubanky přijely utkat o další interligové body do Šaly. Domácí se brzy ujaly vedení, ze kterého se ale neradovaly dlouho. Ztrátu 5:8 totiž Poruba ve 14. minutě otočila na 10:8 a rázem to byly domácí, kdo musel mocně dotahovat. Hostky vedly až do 49. minuty. Sérií čtyř rychlých branek se domácím podařilo vyrovnat a bojovným výkonem v závěru utkání se jim podařilo zaskočit porubského nováčka natolik, že posledních šest minut vyhrály Šalanky 7:2. Po překvapivém obratu jsou to tak Porubanky, kdo odjíždí zpět na smogem se dusící severovýchod Moravy bez bodů.

Nejlepší střelkyně Šaly: Vidiečanová 7, Bérešová 7, Pileková 4, Czanik 4

Nejlepší třelkyně Poruby: Adámková 6, R. Tomečková 5, Mýlková 4, Selucká 4, Richvalská 4/2, Hrbková 4/2

Sedmimetrové hody: 5/1 - 6/4, vyloučení: 7 - 6, rozhodčí: Cipov, Pastierik, diváků: 400