20.2.2011 otevřeno: 1128 x

Michalovcům se na Moravě nedaří, tentokrát podlehly Zlínu

Nedělní dohrávky devatenáctého kola skončily vítězně pro domácí celky. Slibně rozjeté Hanačky si sice vylámaly zuby na tradičně výborné Slavii, Zlín však vyprovodil hostující celek z Michalovců domů bez bodů.

Autorkou komentářů k utkání WHIL je Alžběta Vejrostová.

WHIL – 19. kolo, neděle

Zlín – Michalovce 35:33 (22:16)
Ani podruhé v řadě se házenkářkám Michalovců nepodařilo na horké moravské půdě uspět. Po porážce v Olomouci dnes prohrály i ve Zlíně a to těsně v dramatickém závěru rozdílem dvou branek. Původ neúspěchu hostek najdeme už v prvním poločase. Přestože nastoupily v nekompletní sestavě, především zásluhou Hollé vedly záhy 7:3. Po time-outu trenéra Poloze domácí ve 12. minutě vyrovnaly na 8:8. Po nějakou dobu dělil oba soupeře maximálně jednogólový rozdíl, závěr poločasu se ale odehrával v režii Zlína, který nakonec odcházel do šaten s šestibrankovým náskokem 22:16. Ani po návratu z kabin nedošlo ke zlepšení výkonu hostek a ve 45. minutě činil rozdíl ve skóre už kulatých deset branek (27:17). Zdálo se, že bude rozhodnuto, ale Slovenky se nevzdávaly. V 58. minutě rázem dotáhly Michalovce na rozdíl dvou branek (32:34) a schylovalo se k dramatu. Zkušený trenér domácích ale opět zatáhl za záchrannou brzdu oddechového času a dokormidloval loď Zlíňanek zdárně do dvoubodově značeného přístavu.

Nejlepší střelkyně Zlína: Štěrbová 10, Poznarová 8/3, Brablcová 6
Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiášová 12/2, Wolingerová 5, Hollá 4, Polláková 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3, vyloučení: 5 – 3, rozhodčí: Větrovský, Novotný, diváků: 350

Slavia – Olomouc 33:25 (17:11)
Výkony Olomouce mají rostoucí tendenci a snad i herní sebevědomí tohoto celku  pomalu roste. Ani úspěšné Hanačky však nakonec nedokázaly přerušit vítěznou šňůru domácí Slavie. Už úvodní minuty se totiž vydařily lépe vedoucímu celku interligy, který vedl v 8. minutě 4:1, o deset minut později ztrácely hostující hráčky už pět branek 5:10. Pěkné kombinace a technické střely Slávistek byly hlavním rysem utkání a vedly ke stálému udržování dostatečného uklidňujícího náskoku po většinu druhé půle (38. minuta 23:14, 53. minuta 30:23). Výborná obrana domácích povolila lehce až v závěru a umožnila tak Olomoučankám korigovat na závěrečných 33:25, i když v závěru se ještě blýskla dvěma úspěšnými zákroky brankářka Satrapová.

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 9/1, Kutlvašrová 7/2, Keclíková 7
Nejlepší střelkyně Olomouce: Fabíková 8, Hejtmánková 7/3, Kubáčková 5
Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/3, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí:Cipov, Pastierik, diváků: 150