25.2.2011 otevřeno: 1565 x

Most veze vítězství z Bratislavy, Michalovce doma zdolaly Trenčín

Michalovce chtěly odčinit dvě porážky utrpěné na palubovkách moravských celků. Za oběť jim padl Trenčín, na kterém si domácí spravily chuť opravdu pořádně, když mu naložily na cestu domů pětačtyřicet branek. Most pak dokázal zvítězit v metropoli Slovenska.

Autorkou komentářů k utkání WHIL je Alžběta Vejrostová.

WHIL - 20. kolo, předehrávka

Michalovce – Trenčín 45:30 (23:13)

Úvodní gól utkání sice padl do sítě domácí Iuventy, bylo to však poprvé a zároveň naposledy v zápase, kdy hostující celek z Trenčína vedl. V patnácté minutě vedly domácí už 12:7, rozhodující však byla poslední desetiminutovka první půle, kdy nastřílely Michalovce do soupeřovy sítě jedenáct branek. Na pořádnou reakci se Trenčín nezmohl a tak do šaten odcházely Michalovečanky s desetibrankovým náskokem. Ani po návratu z kabin nedokázaly hostky přitvrdit a vedení domácích tak mezi 34. a 38. minutou narostlo z desetibranek až na čtrnáct (29:15), potom však přišla slabá chvilka Michalovců a ve 49. minutě už Trenčín ztrácel pro změnu „jen“ devět branek 20:29. V závěru utkání se ale houpačka překlopila opět na stranu domácích, kteří své vedení teď už postupně navyšovaly až na závěrečných 45:30 a kulatým závěrečným skóre tak korunovaly jednoznačnou jízdu dnešním střetnutím.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Szöllösiová 10, Hollá 7, Wollingerová 6

Nejlepší střelkyně Trenčína: Šáteková 6, Kovaličková 6, Rechtorisová 6/1

Sedmimetrové hody: 4/4 - 9/5, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Daňo, Sabol, diváků: 800

Fotografie z utkání Michalovce - Trenčín

Bratislava – Most 23:28 (11:13)

Domácí házenkářky se v úvodu střetnutí ujaly vedení 2:0 a těsný náskok si udržovaly do 24.minuty první půle. Hostující hráčky ale nepovolily ŠKP odskočit do výraznějšího náskoku a pět minut před koncem si domácí trenér Olšavský vybral oddechový čas. Po něm se paradoxně poprvé do vedení dostal Most a udržel si jej až do konce střetnutí. Na začátku druhé půle získaly Severočešky náskok tří branek, který teprve deset minut před koncem dokázaly domácí téměř vymazat (20:21). Závěrečný úsek ale vyšel lépe Mostu, který nakonec i přes vysunutou obranu domácích zvítězil o pět branek. Na straně domácích se dokázala prosadit opět jen mladičká Kodajová, když ŠKP citelně chyběly tři klíčové spojky Kertészová, Šimáková a především Beňušková, která od nového roku obléká dres Mostu. Právě ta pak byla hlavní postavou českého celku, který si připsal šesté vítězství v letošní sezóně.

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Kodajová 9/4, Gáborová 4/3, Kochanová 4

Nejlepší střelkyně Mostu: Beňušková 9/2, Vysloužilová M. 5, Dvořáková 5/5

Sedmimetrové hody: 6/6 – 7/7, vyloučení: 2 – 4, rozhodčí: Vydra, Černý, diváků: 140