26.2.2011 otevřeno: 1167 x

Veselí si po chřipkové přestávce jednoznačně poradilo s Hradcem

Dvacáté kolo nejvyšší ženské soutěže sice ještě bylo mírně poznamenané doznívající chřipkovou epidemií, favorité však dostáli svým papírovým předpokladům. Remízová střetnutí viděli diváci v Partizánském a Bánovcích, v emočně vypjatém moravském derby pak vybojoval vítězství Zlín.

Autorkou komentářů k utkání WHIL je Alžběta Vejrostová.

WHIL – 20. kolo

Partizánské – Písek 25:25 (14:12)

Po minulém úspěšném týdnu píseckých házenkářek přišlo přibrzdění jejich rozjetého stroje na body v podobě remízy na palubovce posledního slovenského celku tabulky. Úvodní minuty utkání byly vyrovnané, ve 20. minutě si už Písek třemi rychlými brankami vypracoval vedení 10:6. V zápětí však Minarčíková dvěma střelami přerušila střelecký koncert hostujících hráček a vykročila tak do poslední desetiminutovky první půle, kterou pak domácí tým, byť oslabený chřipkou a zraněními, vyhrál 8:2 a nejen že tak vyrovnal, ale dokonce odcházel do šaten s uklidňujícím dvoubrankovým náskokem. I začátek druhé půle byl v režii domácích, a to především Blažekové s Michnovou. V zápětí si však i domácí vybrali slabou chvilku, Písek se dotáhl na rozdíl jediného gólu (52. minuta 21:20) a rozhodně tak zdramatizoval závěr střetnutí. A ačkoliv gólmanka domácích Medveďová během zápasu dlouho držela čisté konto, dvě vteřiny před závěrečným hvizdem přišlo vyrovnání z ruky Stellnerové a zápas tak skončil zaslouženou remízou.

Nejlepší střelkyně Partizánského: Michnová 7, Poláková 4/1, Minarčíková 3, Kankulová 3, Blažeková 3

Nejlepší střelkyně Písku: Stellnerová 5, Borovská 5, Luzumová 5/2

Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2, vyloučení: 1 – 2, rozhodčí: Dubalová, Klieštiková, diváků: 300

Poruba – Slavia 21:33 (10:19)

Slavia rozhodně dostála roli favorita a proti nováčkovi nejvyšší ženské soutěže nezaváhala v pravdě ani minutu. Už po sedmi minutách za stavu 0:5 si domácí lavička vyžádala time-out, ale ani po taktické poradě se dlouho nedařilo nastartovat porubský brankostroj. Své vedení průběžně první celek tabulky systematicky navyšoval až na jedenáct branek 18:7 ve 27. minutě a po šňůře pěti rychlých branek v prvních minutách druhé půle jejich náskok narostl dokonce na propastných třináct gólů (24:11). Domácím se během zbývajících minut utkání nepodařilo korigovat svou ztrátu víc než na jedenáct branek, a tak nakonec podlehli svému silnému soupeři vysoko 21:33 a nic na tom nezměnilo ani čtrnáct branek Richvalské s Hrbkovou.

Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 7/3, Richvalská 7/2, Oroszová 2

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 9/2, Jedličková 5, Kutlvašrová 5/1

Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/2, vyloučení: 2 - 1, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 250

Olomouc – Zlín 25:29 (12:10)

Zlínu začal letošní házenkářský rok opravdu úspěšně a šňůru jeho vítězství nepřetrhla ani Olomouc. Do moravského derby sice nevykročily svěřenkyně trenéra Poloze tou správnou nohou a až čtyři minuty před poločasovou pauzou se jim podařilo dotáhnout svou až šestibrankovou ztrátu a vyrovnat (10:10). Ještě do poločasu ale domácí získaly dvoubrankový náskok. Proti tvrdé obraně domácího týmu se jim dařilo prosazovat jen těžko i ve druhé půli. Trvalejšího vedení se chopily Zlíňanky až poslední čtvrtině a i tehdy jim dravé Olomoučanky stále šlapaly na paty. Ve velmi emotivním závěru se však i přes výborně chytající domácí gólmanku Raníkovou hostující hráčky utrhly až na čtyři branky a tento náskok pak už před domácí Olomoucí uhájily. Mohutná podpora spousty hostujících i domácích fanoušků dodávala derby skvělou atmosféru a v utkání, jemuž by slušela remíza, nakonec doslova vybojoval vítězství 25:29 hostující celek.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Hejtmánková 5/3, Samcová 5, Kubáčková 4, Fabíková 4

Nejlepší střelkyně Zlína: Salčáková 7, Poznarová 6/4, Talašová 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Cipov, Pastierik, diváků: 250

Bánovce n. B. – Šala 31:31 (19:17)

Bojovný slovenský duel se nakonec musel obejít bez vítěze. Výsledku utkání pak odpovídal prakticky celý průběh zápasu, kdy se vedení přelévalo ze strany na stranu a žádný ze soupeřů se nedokázal tomu druhému vzdálit více než na rozdíl tří branek. Na souboji byla však patrná i značná nervozita, když oba celky kupily chyby a lehce se tak připravovaly o možnost zvýšit svůj náskok. Do utkání však zvládla výrazně promluvit nová posila Bánovců Slovinka Geričová svými šesti brankami a o vyrovnání se v dramatickém závěru postarala v dresu Šaly Dubajová, která v posledních vteřinách proměnila nařízený sedmimetrový hod.

Nejlepší střelkyně Bánovců: Tóthová 9/2, Sušecová 7/2, Geričová 6

Nejlepší střelkyně Šaly: Dubajová 7/5, Bérešová 6, Pileková 5

Sedmimetrové hody: 5/4 – 6/5, vyloučení: 2 – 7 (ČK Gogová, Weibelová), rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 500

Jindřichův Hradec – Veselí n. M. 17:23 (5:10)

Po třech odložených utkáních dnes Veselské panenky konečně zaslechly hvizd interligové píšťalky a to na palubovce zatím beznadějně posledního Hradce a dominovaly prvnímu poločasu. Dokázaly si vybudovat až pětibrankový náskok (27. minuta 9:4) a udržovaly si jej prakticky po celý zbytek zápasu. Po změně stran se sice výkon domácích stal jistějším, jejich hra byla vyrovnanější a oba týmy se mohly spolehnout na výborně pracující obrany, přes to všechno však již domácí nedokázaly zvrátit průběh utkání a opět tak vyšly ze střetnutí bez bodů.

Nejlepší střelkyně Hradce: Eliášová 4/2, Pilařová, Bubeníková 3, Krupicová 3

Nejlepší střelkyně Veselí: Chmelařová 7, Drotárová 4, Jandásková 3, Fleková 3, Kočí 3

Sedmimetrové hody: 5/2 – 2/1, vyloučení: 6 (ČK Pilařová) – 6 (přímá ČK Fleková), rozhodčí: Kosmák, Hanák, diváků: 250