27.2.2011 otevřeno: 1062 x

Písek v předehrávce vysoko podlehl Michalovcům

Házenkářsky náročný víkend mají za sebou hráčky Písku a Michalovců. Písek si ušetřil jednu cestu a po utkání v Partizánském odehrál ještě střetnutí na palubovce slovenského lídra. Bohužel pro Písecké nesklidily Jihočešky na této mezizastávce žádné body.

WHIL - předehrávka 21.kola

Michalovce – Písek 43:30 (17:15)

Přitom první půle zápasu rozhodně nenasvědčovala, že by mělo utkání skončit tak zásadním gólovým rozdílem. Celý první poločas bylo skóre maximálně vyrovnané a nejvýše dvoubrankové vedení se pravidelně přelévalo ze strany na stranu. A o tom, že už první třicetiminutovka byla doslova střeleckým festivalem, svědčí i gólové statistiky kanonýrek obou celků, zejména Pollákové, Hollé a Luzumové. Ve druhém poločase pak nenápadně začalo narůstat vedení rychleji na straně domácích a ve 45. minutě už dělil oba celky devítibrankový rozdíl (31:22). Hostkám se sice dařilo reagovat, ne však v takové míře, jak by bylo třeba, a tak na každou úspěšnou akci Písku vymyslely domácí minimálně dvě vlastní. Konečná třináctibranková porážka je však pro Jihočešky přece jen až příliš krutá.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Polláková 9/1, Hollá 8, Bakhyrieva 8/5

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 10/3, Vrabcová 5/3, Krouská 4

Sedmimetrové hody: 5/5 – 7/6, vyloučení: 7 - 4, rozhodčí: Mandák, Rudinský, diváků: 800

Lívia Kalaninová již za obanou Písku, přihlíží Vrabcová (Písek)