2.3.2011 otevřeno: 1415 x

V souboji nováčků oplatil Most Porubě podzimní porážku

O jedinou branku porazila v prvním vzájemném interligovém střetnutí Poruba Most. V dohrávce sedmnáctého kola však Andělé Ostravankám bodovou ztrátu oplatili. A to pořádně.

WHIL - dohrávka 17.kola

Most – Poruba 38:28 (19:9)

Rozdílem deseti branek podlehla Poruba na severu Čech, kde se dnes v podvečer dohrával zápas 17. kola nejvyšší ženské soutěže, jenž byl odložen kvůli epidemii chřipky. Bylo vidět, že domácí se na soupeře z opačného konce republiky zvládly dobře připravit. Most dominoval od úvodního hvizdu v útoku i v obraně a brzy si zvládl vytvořit pohodlný desetibrankový náskok. Porubskou brankovou síť plnila především Martinková se Schererovou a ve 42. minutě narostlo vedení domácích až na třináct branek (29:16). V závěrečných minutách pak Porubanky tažené Tomečkovou zvládly výsledek alespoň zkorigovat zpátky na poločasových desetibrankový rozdíl. Most tak v tabulce přeskočí tým Partizánského, který zavítá na mosteckou palubovku už v sobotu.

Nejlepší střelkyně Mostu: Schererová 8, Martinková 7, Beňušková 5

Nejlepší střelkyně Poruby: Tomečková 9, Richvalská 6, Adámková 4, Hrbková 4

Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/2, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 350