3.3.2011 otevřeno: 1232 x

Slavia v dohrávce proti Veselí potvrdila roli favorita

Veselankám chřipka pořádně zkomplikovala sezónu. Přinutila je vynechat řadu utkání a do dohánění těchto restů se pustily Panenky dnes v podvečer, kdy v dohrávce sedmnáctého kola hostily suverénního lídra tabulky ze Slavie.

WHIL – 17. kolo, dohrávka

Veselí n. M. – Slavia 20:27 (11:12)

V úvodních minutách držely vedení na své straně domácí (6. minuta 4:1), potom se do toho ale pořádně vložila Keclíková s Černou ve slavistickém dresu a rázem bylo vyrovnáno. Těsná přetahovaná pak pokračovala po zbytek poločasu, který rovněž skončil jednobrankovým vedením Sáavistek. Už počátek druhé půle však nasvědčoval tomu, že Pražanky nedovolí ani výborně hrajícímu Veselí, aby je připravilo o ligové body. Střelkyně hostujícího celku si pravidelně vypracovávaly až čtyřbrankové vedení, energickým domácím se však dařilo tyto ztráty dotahovat. Ještě v 56. minutě dělil Veselanky od jejich silného soupeře tříbrankový rozdíl (20:23), pak už ale domácím došly střelecké síly a až do konce utkání už nedokázaly gólově zakončit. Slávistky si tak i z palubovky třetího nejlepšího českého celku soutěže odváží dva body za vítězství 27:20.

Nejlepší střelkyně Veselí: Súkenníková 5/1, Chmelařová 5, Tomečková 2/1, Kočí 2, Fleková 2, Drotárová 2

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 6, Jedličková 6/2, Keclíková 5, Kutlvašrová 5/2

Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/4, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 300