5.3.2011 otevřeno: 1743 x

Porubský nováček pořádně potrápil Olomouc

Téměř kompletní jednadvacáté kolo nejvyšší ženské soutěže máme po dnešním podvečeru za sebou. Zlíňanky v Trenčíně vybojovaly bod, podobné drama se trošku nečekaně odehrálo i v Porubě, kde málem bod ztratila Olomouc. Další body už ale zůstaly na domácích palubovkách v Mostě, Šale a Veselí.

WHIL - 21. kolo

Poruba – Olomouc 29:30 (14:14)

Vyrovnanou hru předposlední Poruby, které na základě dohody v utkání chyběly bývalé olomoucké hráčky Hrbková a Selucká, s výborně hrající Olomoucí sledovali diváci v Polance. Ve 25. minutě domácí překvapivě vedly dokonce 12:8, do poločasové pauzy se však zaskočené Olomouci přece jen podařilo vyrovnat a do druhé půle se tak vstupovalo opět prakticky z původního stavu. Druhý poločas pak byl už maximálně vyrovnaný a žádnému ze soupeřů se nepodařilo vzdálit na víc než dvoubrankový náskok. Vyrovnávat však nakonec musely přece jen zkušenější Olomoučanky a za konečný vítězný třicátý gól pak mohou vděčit střelkyni Kelarové. S trochou štěstí si tak Hanačky odváží nakonec dva body i z Poruby a nováček po sympatickém výkonu vychází z utkání, jemuž by slušela remíza, bohužel opět naprázdno.

Nejlepší střelkyně Poruby: Tomečková 10/5, Richvalská 9/2, Adámková 5

Nejlepší střelkyně Olomouce: Fabíková 8/5, Růžičková 8, Kelarová 5, Samcová 5

Sedmimetrové hody: 7/6 – 5/5, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Karlubík, Struhár

Most – Partizánské 34:29 (15:15)

Severočešky dnes dosáhly čtvrtého vítězství v řadě, ale toto se nerodilo vůbec lehce. Do utkání totiž vstoupily lépe Slovenky, které především díky Košíkové vedly až o tři branky (6:3, 9:6). Domácí vyrovnaly z ruky Martinkové na 9:9 až ve 20. minutě a pak se až do poločasu oba celky střídaly v jednobrankovém vedení. Ve druhém poločase se domácí hráčky snažily vytvořit rozhodující náskok, ale bojovné hostky jim stále šlapaly na paty. Ještě devět minut před koncem korigovala Michnová svou desátou brankou v zápasu skóre na 25:26. Posledních devět minut nakonec bylo jasně v režii domácích, dá se však říct, že rozdíl ve skóre je pro Partizánské krutý.

Nejlepší střelkyně Mostu: Kylarová 8, Vysloužilová 7, Crhová 6

Nejlepší střelkyně Partizánského: Michnová 13, Košíková 4

Sedmimetrové hody: 6/4 - 8/6, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 245

Radující se Hanka Martinková po jedné ze svých vstřelených branek

Veselí n. M. – Bratislava 29:24 (14:9)

Kdo čekal, že domácí trápící se Bratislavu „přejedou“, byl spokojen jen do 15. minuty a stavu 10:3. Pak si vzali hosté time-out a brankostroj Veselanek se zastavil. Nadšeně bojující hostky korigovaly na přijatelný pětibrankový rozdíl. Ani ve druhém poločase se žádné „vraždění neviňátek“ nekonalo. Bratislavanky srdnatě bojovaly, zkušené domácí hráčky však ani chvíli nenechaly nikoho na pochybách, kdo si dnes připíše dva body do interligové tabulky.

Nejlepší střelkyně Veselí: Súkenníková 6/1, Fleková 6/4, Drotárová 5, Chmelařová 5

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Janšáková 8/4, Kodajová 4/2, Cáborová 4/2

Sedmimetrové hody: 7/6 – 9/8, vyloučení: 4 (přímá ČK Handlová) - 5, rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 178

Tereza Chmelařová (Veselí n./M.) v souboji s obranou ŠKP

Šala – Jindřichův Hradec 36:24 (17:11)

Domácí hráčky od první minuty dávaly najevo, kdo je pánem na hřišti. Rychle navyšovaly svůj náskok a nebýt zoufale špatné produktivity při jejich sedmimetrových hodech, nebylo by brzy o co hrát. Takto se Jihočeškám podařilo ve 20. minutě korigovat na 7:8. To ale byl jediný dramatický okamžik skóre. Už o poločase byl totiž rozdíl šestibrankový. Do druhé půle vlétly domácí jako uragán a především zásluhou tří branek Czanik to bylo ve 35. minutě 22:12 a bylo rozhodnuto. Pak už se utkání jen dohrávalo.

Nejlepší střelkyně Šaly: Szarková 6, Czanik 6, Trochtová 5

Nejlepší střelkyně Hradce: Eliášová 6, Krupicová 5/4, Bubeníková 4

Sedmimetrové hody: 5/2 – 5/5, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 500

Trenčín – Zlín 25:25 (15:13)

V utkání v Trenčíně od začátku tahal hostující celek za kratší konec a stále dotahoval místy až čtyřbrankovou ztrátu. Domácí hráčky nutně potřebovaly bodovat a odskočit tak v tabulce Partizánskému, a v zápase to bylo také vidět. Přesto se Zlíňankám na konci utkání podařilo otočit z 18:22 na 23:22, když jim k tomu vydatně pomohlo trojnásobné oslabení domácího celku. Už už to vypadalo, že rozjetý Zlín získá další dva body, ale v závěru po dvou odpískaných technických chybách hostů spadl ten jeden z potřebných bodů do klína přece jen Trenčínu. Stínem utkání je zranění oka hostující Poznarové.

Nejlepší střelkyně Trenčína: Birkušová 7/2, Šáteková 6

Nejlepší střelkyně Zlína: Štěrbová 8/1, Poznarová 5/1, Salčáková 4

Sedmimetrové hody: 6/5 - 3/2, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Vydra, Černý, diváků: 350