6.3.2011 otevřeno: 1580 x

Překvapení kola: Suverénní Slavia ztroskotala na Bánovcích

Šlágr kola přinesl obrovské překvapení! Že jsou Bánovce tažené Tóthovou a posílené Geričovou velmi silným soupeřem, nebylo žádným tajemstvím. Že se jim však podaří překonat dosud téměř neporaženou Slavii a ještě v jejím domácím prostředí, to asi čekal jen málokdo.

WHIL - 21. kolo, dohrávka

Slavia – Bánovce n. B. 31:32 (15:14)

Slávistická „lavina“ byla nakonec dnes zastavena. Domácí však měly z počátku utkání zcela pod vlastní kontrolou. Tříbrankové vedení si udržovaly téměř po celý poločas, ve 22. minutě narostlo dokonce do pětibrankových rozměrů a zejména proti palebné síle sester Bahýlových se domácí gólmance Satrapové dařilo zasahovat. V posledních čtyřech minutách první třicetiminutovky však žádná ze Slávistek nedokázala překonat výbornou Vargovou, a tak do poločasu dokázaly Bánovce z ruky Tóthové snížit na jedinou branku a drama začalo. Maximálně vyrovnaný druhý poločas pak vycházel o něco lépe hostujícímu celku, když tím, kdo musel neustále dotahovat z pravidla dvoubrankové manko, byly domácí. Tři minuty před koncem bylo stále vyrovnáno (30:30), v poslední minutě pak ale Tóthová zvedla náskok hostek na 32:30 a domácí se po poradě v oddechovém čase zmohly už jen na jednobrankovou korekci.

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 10, Keclíková 6, Raková 4

Nejlepší střelkyně Bánovců: Tóthová 9, Geričová 7, Sušecová 5

Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/3, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 100

Ani deset branek Kláry Černé nepomohlo domácím k vítězství a tak se podruhé v sezóně radoval z výhry jiný než pražský celek