9.3.2011 otevřeno: 1450 x

Poznarová proti Písku následovala Jíchova příkladu

Dvaadvacáté kolo interligy dnes zahájilo střetnutí Zlína s Pískem. V perfektní atmosféře po vítězství české mužské reprezentace zabodovaly nakonec na domácí palubovce domácí, ačkoliv Písek jim dva body opravdu nedaroval zadarmo.

WHIL – 22. kolo, předehrávka

Zlín – Písek 31:29 (18:14)

Ve zlínské házenkářské hale se dnes domácím dařilo. Po výhře mužského reprezentačního týmu se na vlně vítězné atmosféry popovezl i místní ženský interligový tým, když v napínavém střetnutí nakonec porazil Písek. Úvod ovšem rozhodně nevyšel Zlíňankám podle představ. V šesté minutě už prohrávaly 2:5 a tříbrankovou ztrátu musely dotahovat až do 16. minuty, kdy přišlo vyrovnání z ruky Brablcové na 10:10. Pak se karta obrátila a až do konce poločasu tahaly za kratší konec Jihočešky. V dresu Zlína se střelecky vedlo především Poznarové, která zatížila konto Písečanek jedenácti brankami. Domácím se podařilo vybudovat až čtyřbrankový náskok, který pak aktivní hrou ve druhém poločase navýšily až na sedm branek (27:20). Oba soupeři kupili spoustu technických chyb. Posledních pět minut ale nakonec patřilo přece jen hostujícímu celku, jemuž se podařilo korigovat na přijatelný dvoubrankový rozdíl.

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 11/2, Salčáková 6, Brablcová 4

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 6, Luzumová 6/1, Stellnerová 4, Vyhnalová 4/1, Dvořáková 4

Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/2, vyloučení: 4 – 2, rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 320