12.3.2011 otevřeno: 1488 x

Bratislava se po šesti kolech dočkala vítězství

Zbývajících pět zápasů dvaadvacátého kola dnes dohrávaly interligové týmy. Poprvé v tomto kalendářním roce zvítězila Bratislava, favorité z Michalovců a Slavie nedovolily svým soupeřům nadechnout a ani Poruba v Bánovcích nakonec neuspěla. Nejdramatičtější utkání pak viděla Olomouc, kde o jedinou branku prohrál Trenčín.

WHIL - 22.kolo

Bratislava – Šala 24:20 (14:12)

Po šesti kolech bez vítězství dnes konečně mohly Bratislavanky doma oslavit zisk dvou interligových bodů. Ani v tomto zápase se však domácím nepodařil přesvědčivý začátek a Šalanky tak brzy vedly 6:3 (8. minuta). Už o sedm minut později se však domácí dokázaly před vlastním publikem zvednout a dostat se do jednobrankového vedení. Významnou měrou se o to zasloužila domácí brankářka Školková. Přetahovaná pak pokračovala až do konce poločasu a skórově napínavá avšak na góly velmi chudá podívaná prakticky po zbytek poločasu. Ještě sedm minut před koncem to byla remíza (20:20), potom už však hostující hráčky nedokázaly po zbytek hrací doby gólově zakončit, zatím co domácí dokázaly do soupeřovy sítě dostat ještě čtyři branky a po dlouhé době se tak mohly radovat ligového vítězství.

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Rychtáreková 5/2, Janšáková H. 4, Janšáková Z. 3

Nejlepší střelkyně Šaly: Czanik 5, Szareková 5, Bérečová 4

Sedmimetrové hody: 5/2 – 1/1, vyloučení: 4 (ČK Kodajová) – 4 (ČK Czanik), rozhodčí: Cibere, Richvalský, diváků: 200

Michalovce – Most 43:29 (21:17)

Michalovce podle očekávání nedovolily výborně rozjetému Mostu na své domácí půdě zabodovat. Už v prvních minutách si vytvořily tříbrankový náskok (7. minuta, 6:3) a i přes veškerou snahu severočeské obrany jej během první půle dokázaly navýšit až na šest branek (25. minuta, 20:14). Výraznější odskok však Michalovcům nedovolila především Crhová s Martinkovou. Na začátku druhé půle se sice hostujícímu celku podařilo dotáhnout na pouhé tři branky, pak už se ale brankostroj Michalovců nezadržitelně roztočil. Především sada čtyř domácích branek mezi 41. a 45. minutou znamenala navýšení náskoku Michalovečanek až na osm branek (31:23) a Most tak začal bojovat už jen o opticky co nejmilosrdnější závěrečný rozdíl. Přes veškerou snahu Andělů pak přesto pod tlakem Hollé, Szöllösiové a Wollingerové vedení domácích narostlo na čtrnáct branek a tuto ztrátu se už Mostečankám nepodařilo zkorigovat.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Polláková 9/1, Hollá 7, Szöllösiová 7

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 10, Crhová 7/1, Schererová 3

Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/3, vyloučení: 5 - 6, rozhodčí: Karlubík, Struhár, diváků: 1120

Házenkářky Mostu dnes bojovaly o další interligové body v Michalovcích

Olomouc - Trenčín 23:22 (15:14)

V utkání poznamenaném řadou technických chyb vybojovaly v napínavém závěru vítězství nakonec domácí. Největší rozdíl dělil oba soupeře v 5. minutě za stavu 4:1. O pět minut později Rechtorisová vyrovnala a těsné střídání obou celků ve vedení se táhlo celým zápasem. Bojovný utkání pomohlo v závěru rozhodnout několik úspěšných zákroků gólmanky Raníkové. Dvoubrankový rozdíl pak z pohledu Trenčína v poslední minutě snížila Šateková, na vyrovnávací gól už však Trenčínu nezbyl čas, a tak po dobrém výkonu nekonec odjíždí z Hané poražen.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Kelarová 6, Růžičková 5/3

Nejlepší střelkyně Trenčína: Rechtorisová 5, Birkušová 4/1, Rajnohová 4

Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/2, vyloučení: 3:2 (přímá ČK Drobná), rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 150

Barboře Raníkové dnes spoluhráčky nadělily k narozeninám vítězství nad Trenčínem

Jindřichův Hradec – Slavia 19:31 (10:16)

V Jindřichově Hradci bylo skóre vyrovnané jen v první čtvrtině utkání. Poté už Pražanky rozhodně nehodlaly připustit jakékoliv překvapení a diktovaly hru. Slávistky navýšily své vedení do poločasu na šest branek, a to především zásluhou Černé, která v první třicetiminutovce zatížila skóre šesti brankami. Ani ve druhém poločase se nepodařilo domácím přiblížit se svému soupeři a rozdíl snížit. Překvapivě však jindy tvrdá a trestaná obrana domácích vyvázla z tohoto utkání bez jediného oslabení. Vedení hostek záhy narostlo a deset minut před koncem bylo rozhodnuto, když Slavia vedla už o dvanáct branek 26:14. Tento rozdíl už se domácím podařilo udržet.

Nejlepší střelkyně Hradce: Pilařová 5/1, Krupicová 4/3, Kohoutová 3, Eliášová 3, Matoušková 3

Nejlepší střelkyně Slavie: Keclíková 6, Kutlvašrová 6, Černá 6/1

Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/3, vyloučení: 0 - 4, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 250

Bánovce n. B. – Poruba 36:30 (19:14)

Dlouho dokázal porubský nováček držet krok se silnými Bánovci. Až do 18. minuty byl stav stále vyrovnaný, potom však přišla nevyužitá přesilovka hostujícího celku a naděje Ostravanek se začaly hroutit. Domácí hráčky převzaly otěže utkání a výsledkem byla poločasová ztráta hostek 14:19. Na začátku druhé půle se podařilo aktivní Porubě zápas zdramatizovat a stáhnout náskok domácích na pouhé dvě branky (22:20), na nic víc však už síly nestačily a Slovenky si už v závěru domácí vítězství nedaly vzít.

Nejlepší střelkyně Bánovců: Tóthová 9, Geričová 8/3, Gašparovičová 6

Nejlepší střelkyně Poruby: Tomečková 8, Adámková 6, Selucká 4

Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/1, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Dubajová, Klieštiková, diváků: 450