16.3.2011 otevřeno: 830 x

Písek sbírá další body, v předehrávce nedal šanci Trenčínu

Písek si dnes připsal další úspěšný zápas. Po remíze v Challenge Cupu dnes uspěl i doma, v předehrávce třiadvacátého kola naložil Trenčínu čtyřicítku a připsal si tak další, tentokrát interligové, body.

WHIL - 23. kolo, předehrávka

Písek – Trenčín 40:32 (19:13)

Naprosto jednoznačný průběh měla na jihu Čech předehrávka 23. kola. Písku se v poslední době opravdu daří a to nejen v domovině, ale i v Evropě a jejich stoupající sebevědomí bylo vidět i dnes. Od prvních minut se domácí ujaly vedení a úspěšně ho navyšovaly (3:1, 5:3, 11:7). Trenčíňanky se sice dlouho držely relativně na dostřel a ve 21. minutě dotáhla Drobná dokonce na rozdíl pouhých dvou branek, v závěru poločasu už ale palebná síla Luzumové s Borovskou nedala trenčínské obraně šanci a do druhé půle tak domácí vstupovaly se solidním šestibrankovým náskokem. Na následnou střeleckou exhibici střelecké spolupráce Luzumové, Stellnerové a Borovské zvládala na slovenské straně odpovídat jen Rechtorisová a Trenčínu neprospěla ani řada neproměněných sedmiček. Ve 45. minutě už byl náskok domácích devítibrankový (30:21). V závěrečných minutách pak ještě Šateková s Židekovou korigovaly na pět branek 35:30, tři poslední minuty však byly opět v diktátu domácích střelkyň a konečný stav se zastavil až na kulaté čtyřicítce.

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 12/4, Borovská 8/1, Stellnerová 5

Nejlepší střelkyně Trenčína: Drobná 8/1, Rechtorisová 7, Šateková 4, Žideková 4, Birkušová 4

Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/1, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 200