19.3.2011 otevřeno: 1241 x

Semifinálový sen se Písku rozplynul

K odvetnému střetnutí čtvrtfinále Challenge Cupu dnes nastoupily písecké házenkářky v domácí hale. Do druhého zápasu si přivezly nadějný výsledek z úvodního duelu v Nizozemsku.

Challenge Cup - Písek

Sokol Písek - HandbalAcademie (NED) 27:35 (14:18), první utkání 26:26, postupuje HandbalAcademie

Plni očekávání a víry v postup domácího celku sešli se fanoušci píseckého celku k odvetnému střetnutí evropského poháru. Oba týmy do zápasu nastupovaly s "čistým štítem", když úvodní střetnutí skončilo nerozhodně 26:26. Začátek zápasu byl poznamenán nervozitou, ze které pramenily technické chyby obou týmů. Do vedení se zkraje zápasu dostal Písek (2:0), aby nizozemský celek až v šesté minutě vstřelil svoji úvodní branku. Záhy však bylo vyrovnáno a HandbalAcademie se pětibrankovou sérií dokonce dostala do úvodního trháku 5:2 (11.minuta). Za tohoto stavu si pak domácí trenér Jan Salač vybral oddechový čas a ten jeho týmu evidentně prospěl. Písek dokázal srovnat hru a ta byla vyrovnaná až téměř do samého konce prví půle. Ve 27.minutě Písek vedl 14:13 a zdálo se, že vyrovnaně skončí celé první dějství. Ale závěrečné minuty se domácím hrubě nevydařily a Nizozemky dokázaly dokonale využít nabídnuté šance a zápas pěti góly v řadě otočit na 18:14.

Hned v úvodu druhé půle pak hostující celek zvýšil své vedení dokonce již na 20:14 a přestože písecké bojovaly ze všech sil, nedařilo se jim z náskoku soupeře ukrajovat. Jiskřičku naděje vykřesaly v 55.minutě, kdy Luzumová již svojí třináctou brankou snižovala na 26:29. Závěr druhého poločasu se ale nesl ve stejném duchu jako konec toho prvního. Nizozemky opět dokázaly z minima vytěžit maximum a další, tentokráte šestigólovou sérií, definitivně soupeři zlomily vaz. Po zápase pak mohly slavit i díky vítězství 35:27 postup do semifinále evropského poháru.

K dvojutkání přineseme samostatný rozhovor na začátku příštího týdne.

Sestava a branky Písku: Skálová, Vařečková, Káplová – Vrabcová 2, Malá, Borovská 2, Vyhnalová, Salačová, Luzumová 13/3, Veselá, Stellnerová 5, Dvořáková 4, Krouská 1

Nejlepší střelkyně HandbalAcademie: Bovenberg 6, Schoenaker 6, Nijf 6, Michielsen 6

Sedmimetrové hody: 3/3 – 0, vyloučení: 1 – 6, rozhodčí: Riga, Thomassen (BEL), diváků: 300