19.3.2011 otevřeno: 1649 x

Zlíňanky na severu Čech překvapivě pohořely

Pro mnohé nečekaně jednoznačná prohra Zlína se zrodila v Mostě a poměrně vysoko podlehly svému soupeři z Michalovců i Veselanky. Naopak dramata do posledních minut sledovali diváci v Porubě a Bánovcích.

WHIL – 23. kolo

Most – Zlín 31:24 (18:9)

Jako ve špatném snu si musely připadat hráčky Zlína, když ve 22. minutě svítilo na ukazateli skóre 15:5. Ne že by hostující hráčky nestřílely, ale Müllnerová v domácí síti pro ně byla téměř nepřekonatelnou překážkou. Na druhé straně padala branka za brankou a především reprezentantka Martinková nebyla k udržení. Až na konci první půle se v hostujícím dresu rozstřílela další reprezentantka Salčáková. I tak bylo vedení domácích o poločase jednoznačné. Do druhého poločasu nastoupily hráčky Zlína jakoby polity živou vodou. V prvních osmi minutách dostaly jedinou branku a na druhé straně dokázaly pětkrát skórovat. Prokletí domácí střelkyně zlomila až 20. brankou Martinková. Následující minuty se prosazovaly střelkyně na obou stranách a domácí si tak udržovaly šestibrankový náskok (53. minuta 27:21). Stejný rozdíl pak dělil oba soupeře i na konci utkání. Pro Zlín je prohra o to smutnější, že jí padla za oběť zraněná Salčáková.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 10, Beňušková, Vysloužilová 4, Shererová 4

Nejlepší střelkyně Zlína: Štěrbová 8, Poznarová 6/2, Hradilová 3, Salčáková 3

Sedmimetrové hody: 3/1 – 4/2, vyloučení: 0 - 0, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 300

Pavla Poznarová byla včera v Mostě velmi pozorně bráněna

Veselí n. M. – Michalovce 25:32 (13:13)

Souboj čtvrtého celku tabulky s druhým týmem z Michalovců sliboval zajímavou podívanou. První poločas byl velmi vyrovnaný. Do vedení se sice v úvodu dostaly Michalovce, ale domácí podporované výbornou brankářkou Černou záhy vyrovnaly a pak už se skóre tahalo až do poločasu. Veselanky střelecky táhla Fleková, na druhé straně se nejvíce prosazovala Polláková s Bachyrieva. Do druhého poločasu lépe vykročily Východňárky, když už ve 35. minutě vedly 17:14. Domácí dřely, ale na jejich branky vždy dokázaly střelecky výborné hostky odpovědět, a tak to bylo v 52. minutě 20:25. Očekávaný tlak v posledních minutách domácím body nepřinesl. Naopak Tobiášová s Pollákovou postupně navýšily vedení Iuventy až na konečných sedm branek.

Nejlepší střelkyně Veselí: Súkenníková 6, Fleková 6/2, Chmelařová 4, Drotárová 4

Nejlepší střelkyně Michalovců: Bachyrieva 9/4, Tobiašová 6, Polláková 6

Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 380

Souboj Hollé (Michalovce) a brankářky Černé (Veselí n./M.)

Poruba – Jindřichův Hradec 24:22 (10:10)

V utkání dvou posledních družstev interligové tabulky se očekával vyrovnaný boj a vývoj zápasu rozhodně toto očekávání naplnilo. V prvních patnácti minutách tahaly za delší konec provazu domácí hráčky, pak se situace obrátila a byly to Jihočešky, kdo si vypracoval až tříbrankové vedení (22. minuta 6:9). Bojovné domácí hráčky však dokázaly do poločasu vyrovnat. Vstup do druhého poločasu vyšel lépe Porubě, Richvalská ve 43. minutě zvyšovala už na 18:14. Hradečanky však nesložily zbraně a postupně se jim podařilo korigovat skóre a v 56. minutě Pilařová vyrovnávala na 21:21. V nervózním závěru, kdy měly domácí výhodu přesilové hry, byla nakonec šťastnější domácí Poruba.

Nejlepší střelkyně Poruby: Tomečková 7, Richvalská 7, Hrbková 5/3

Nejlepší střelkyně Hradce: Eliášová 5, Kohoutová 4, Pilařová 4

Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/3, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 400

Michaela Hrbková v utkání proti Jindřichovu Hradci

Bánovce n. B. – Olomouc 31:25 (15:11)

Další souboj tabulkových sousedů byl na programu v Bánovcích, kam zavítaly Hanačky z Olomouce. Hned v úvodních minutách ale výborné Slovenky ukázaly hostujícím hráčkám, že doma se o body dělit nehodlají a hned se ujaly vedení (10. minuta 5:2). Nějakou dobu se Olomoučankám sice dařilo držet na dvoubrankový dostřel, v poslední desetiminutovce první půle ale komplexní obrana domácích, sestry Bahýlovy a hlavně kanonýrka Tóthová byly nad olomoucké síly (24. minuta 12:6). Do poločasu se hostkám sice podařilo korigovat, i ve druhém poločase to však byly domácí, kdo po většinu doby diktoval tempo. Hanačky sice podporovala v brance svými dobrými zákroky Raníková, blíže než na vzdálenost čtyř branek se však k domácím nedotáhly. O to překvapivější pak byla poslední pětiminutovka, kdy po chybách domácích hráček dokázaly hostky stáhnout náskok Bánovců na pouhopouhé dvě branky! V zápětí ještě podržela své spoluhráčky Raníková výborným zákrokem proti sedmičce, v posledních minutách ale udržely nervy na uzdě víc domácí a zkušená „Bebe“ Tóthová dovedla Bánovce k dalšímu vítězství.

Nejlepší střelkyně Bánovců: Tóthová 12/3, Geričová 6/1, Hrubá 4, Surovčíková 4, Z. Bahýlová 4

Nejlepší střelkyně Olomouce: Hejtmánková 7/3, Bočilková 4, Ružičková 3, Kelarová 3

Sedmimetrové hody: 7/4 – 3/3, vyloučení: 1 - 5, rozhodčí: Karlubík, Struhár, diváků: 400

Šala – Partizánské 28:21 (15:11)

Domácí Šala systematicky budovala svůj náskok hned od počátku utkání. V 11. minutě vedly domácí už 7:4, přičemž nejvyšší měrou se na tom podílela Bérešová. Už čtyřbrankové vedení vybudované ve 20. minutě udržely Šalanky až do poločasu a ani po návratu ze šaten nedaly soupeřkám moc velkou šanci manko stáhnout. Ačkoliv úvod druhé půle byl ze strany domácích poznamenaný neproměněnou sedmičkou a třemi vyloučeními, dál už nehodlaly hráčky Šaly zaváhat. Rozhodujícím okamžikem byly chvíle mezi 8. a 13. minutou, kdy sérií čtyř branek, na něž nenašly střelkyně Partizánského odpověď, navýšily své vedení Šalanky na 21:14. Až do konce utkání nejen že se hostkám nepodařilo korigovat, ale vedení domácích dokonce narostlo na devět branek a po jednoznačném výkonu v tomto utkání si Šala zaslouženě připisuje vítězné body.

Nejlepší střelkyně Šaly: Dubajová 7/3, Bérešová 6, Szarková 4

Nejlepší střelkyně Partizánského: Michnová 6/1, Košíková 6, Blažeková 3

Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/1, vyloučení: 6 - 4, rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D., diváků: 550