20.3.2011 otevřeno: 1096 x

V souboji mistrů Bratislava Slavii nepřekvapila

Posledním utkáním vyvrcholilo třiadvacáté kolo WHIL. Mistrovská Slavia v něm hostila svůj slovenský protějšek – zástupce hlavního města a rovněž úřadujícího slovenského mistra z Bratislavy. Ten ale nedokázal navázat na minulé vítězství a vysoko podlehl Pražankám.

WHIL - 23. kolo, dohrávka

Slavia – Bratislava 35:23 (16:8)

I přes nedávné vítězství Bratislavy nad Šalou by bylo případné zabodování slovenského mistra na horké slavistické půdě obrovským překvapením. A toho se házenkářská veřejnost rozhodně nemusela obávat už podle průběhu úvodních minut střetnutí celků z metropolí. Už ve 4. minutě vedly domácí 4:0 a až do téměř 15. minuty nebyly Bratislavanky schopny vsítit víc než dvě branky (10:2). Poté se sice konečně střelkyně hostů rozstřílely, především Kodajová s Janšákovou, přesto však odcházela Bratislava do šaten s osmibrankovou ztrátou. V první desetiminutovce druhé půle se sice hostkám podařilo stáhnout náskok Slávistek na pět branek (14:19), všechny naděje však pro Bratislavanky pohasly mezi 47. a 50. minutou, kdy pět rychlých branek znamenalo vybudování už jedenáctibrankového náskoku domácích 29:18 a posledním hřebíčkem do rakve toužebně vyhlíženého bodového zisku pak byla poslední pětiminutovka. V té přidaly Slávistky na své konto čtyři rychlé branky a Bratislava pak bez odpovědi odjela zpět k Dunaji bez bodů.

Nejlepší střelci Slavie: Kutlvašrová 8, Černá 6, Jedličková 5

Nejlepší střelci Bratislavy: Kodajová 6, H. Janšáková 4, Hodošková 4

Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/4, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 150