24.3.2011 otevřeno: 937 x

Poslední chřipková dohrávka přinesla vítězství Veselí

Veselí má konečně dohrané všechny chřipkou odložené zápasy. A i tento poslední rest z osmnáctého kola pro ně skončil dvoubodovým ziskem. Přijely si pro něj do Ostravy, kde Porubanky sice vzdorovaly, přesto však porážce neunikly.

WHIL – 18. kolo, dohrávka

Poruba – Veselí n. M. 29:34 (14:17)

Ještě v 7. minutě držely domácí s Panenkami krok. Za stavu 5:5 však Veselanky zavelely do útoku a rázem odskočily svým soupeřkám na rozdíl tří branek. Toto vedení ještě dokázaly Porubanky dotáhnout, další náskok, jež si hostující hráčky vytvořily do osmnácté minuty, však už byl definitivní a táhl se s domácími až do konce první třicetiminutovky. Na začátku té další pak Porubě už zcela ujel vlak, když rychlá šestibranková série Veselí znamenala jeho osmigólový náskok (38. minuta 15:23). Toto hrozivé skóre domácí mírně zkorigovaly až v úvodu poslední čtvrtiny, kdy se dotáhly na optimističtější pětibrankový rozdíl 23:28. V tomto okamžiku se však Chmelařová s Flekovou rozhodly pojistit Veselankám vítězství, a tak další pětibranková série a vedení Veselí 32:23 vzaly domácím i poslední naděje. V závěru utkání pak už Poruba stav pouze zkorigovala.

Nejlepší střelkyně Poruby: Tomečková 8/1, Richvalská 5, Mrózková 4, Adámková 4

Nejlepší střelkyně Veselí: Chmelařová 9, Fleková 8/1, Drotárová 6

Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/3, vyloučení: 4 (ČK Richvalská) - 4, rozhodčí: Gabriš, Macko, diváků: 200