26.3.2011 otevřeno: 1394 x

Trenčín blíž k záchraně v soutěži, Most se do play-off nepodívá

V zápase dvou nejlepších slovenských celků dnes dominovaly Michalovce. Bratislava potvrdila nárůst formy proti Porubě, naopak Most po nadějném vítězství nad Zlínem dnes vysoko podlehl v Trenčíně a Jindřichův Hradec po vyrovnaném prvním poločase zkolaboval doma s Bánovci.

WHIL - 24. kolo

Bratislava – Poruba 33:29 (17:15)

V utkání, které již nemohlo zásadně promluvit do bojů o play off, viděli diváci v Bratislavě vyrovnaný první poločas. Až do 15. minuty se oba celky střídaly ve vedení, pak ale ve 20. minutě zvyšovala na 11:8 pro Porubu Richvalská, což vyprovokovalo trenéra domácích k vybrání oddechového času. Oprávněně, neboť Bratislavanky Rychtárechovou už ve 25. minutě vyrovnaly a o poločase vedly rozdílem dvou branek. Když svítilo ve 35. minutě na ukazateli vedení domácích 19:15, vypadalo to na jasnou záležitost. Severomoravanky se však nevzdávaly a několikrát se zejména zásluhou aktivní Richvalské dotáhly až na rozdíl jediné branky. Víc se jim však nepodařilo, a tak dva body zůstaly na Slovensku.

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Janšáková H. 10/2, Janšáková Z. 5, Kodajová 4/3, Rychtárechová 4, Kochanová 4

Nejlepší střelkyně Poruby: Richvalská 10/3, Hrbková 6, Mrózková 5, Tomečková 5

Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/3, vyloučení: 3 - 6, rozhodčí: Gabriš, Macko, diváků: 130

Michalovce – Šala 29:25 (12:12)

Domácí v prvních minutách jakoby zaspaly nástup Šaly a brzy prohrávaly 0:3. Vrátit se do hry jim pomohlo dvojnásobné vyloučení na straně hostek a v 10. minutě už tak bylo vyrovnáno (3:3). Ve zbývajících minutách první půle si udržovaly mírný náskok Východoslovenky, přesto se takticky výborně připravené Šalanky ještě jednou dokázaly dostat do vedení (29. minuta 12:11). Ve druhém poločase už jednoznačně dominovaly domácí hráčky, které ve 37. minutě odskočily po střele Szöllösiové na 16:12 a svůj náskok nadále navyšovaly (55. minuta 28:20). Trestaly tak až příliš častá vyloučení hráček Šaly. V utkání dvou nejlepších slovenských celků tak potvrdily svou momentální dominanci Michalovce.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Bakhyrieva 7/1, Wollingerová 6, Szöllösiová 5

Nejlepší střelkyně Šaly: Szarková 6/2, Bérešová 4, Weibelová 4

Sedmimetrové hody: 4/2 - 5/4, vyloučení: 4 - 7, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 1100

Nejlepší střelkyně Michalovců Bakhyrieva ve slovenském šlágru kola proti Šaľe

Jindřichův Hradec – Bánovce n. B. 20:30 (13:13)

V maximálně vyrovnané první půli se vedení utkání na krátko trošku překvapivě ujaly domácí (3:1). K obratu však zavelela v 7. minutě Tóthová a rázem to tak byly domácí, kdo musel stále dotahovat byť minimální náskok svého soupeře. Lichotivá poločasová remíza vzala ve druhé půli velmi rychle za své. Ve 40. minutě to bylo 14:17, ve 45. však už 15:21 a v 50. 16:25. K ostrostřelkyni Tóthové se totiž přidaly Bahýlová s Geričovou a domácí obrana nevěděla, kde jí hlava stojí. Závěrečný hvizd tak pro ni byl nejspíš vysvobozením.

Nejlepší střelkyně Hradce: Eliášová 5, Krupicová 4/1, Kohoutová 3, Pilařová 3/1

Nejlepší střelkyně Bánovců: Tóthová 11/4, Bahýlová 7, Geričová 5

Sedmimetrové hody: 5/2 – 5/4, vyloučení: 7 - 4, rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 160

Trenčín- Most 30:22 (17:13)

Do utkání v Trenčíně lépe vstoupily Severočešky (8. minuta 3:4), pak však skóre čtyřmi brankami v řadě na 7:4 otočila Birkušová. Následujících patnáct minut bylo vyrovnaných a o poločasovém vedení domácích rozhodla až poslední pětiminutovka, ve které hostky trefovaly tyče, zatímco míč z rukou domácích končil v síti Mostu. Ve druhém poločase pokračoval Trenčín v budování bezpečného náskoku, vycházel ze zajištěné obrany, za kterou výborně fungovala brankářka Hazuchová. Otupil tak nejúdernější zbraň Černých andělů, reprezentační spojku Martinkovou, a jeho náskok pak narostl až do osmibrankových rozměrů. Zatímco Trenčín se tak přiblížil záchraně v soutěži, pro Most se účast v play off stává jen snem.

Nejlepší střelkyně Trenčína: Šáteková 6, Birkušová 6, Kovaličková 4
Nejlepší střelkyně Mostu: Schererová 6, Tomášková 4, Martinková 3, Vysloužilová M. 3, Beňušková 3
Sedmimetrové hody: 2/1 - 1/1, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 450

Ani tvrdá obrana Mostu v podání Kylarové s Crhovou nezabránila Šátekové (Trenčín) ve vstřelení šesti branek