27.3.2011 otevřeno: 1527 x

Písek porazil Olomouc a zůstává tak ve hře o české play-off

Jen nejtěsnějším možným rozdílem zvítězil dnes Písek v Olomouci a připravil tak Hanačky o jistotu postupu do play-off. Dva body si odváží rovněž Slavia z Partizánského a ve východomoravském derby Zlín-Veselí zvítězily jednoznačně domácí Zlíňanky. Tak se uzavřelo čtyřiadvacáté kolo WHIL.

WHIL - 24. kolo

Partizánské – Slavia 22:31 (15:17)

Slavia i v Partizánském ukázala, že její místo vysoko na čele interligové tabulky je víc než zasloužené. Už v úvodních minutách zaskočila domácí rychlou aktivní hrou a brzy si vypracovala pětibrankové vedení (8. minuta, 2:7). Tento náskok si Pražanky dlouho udržovaly, v posledních chvílích první půle se však srdnatá bojovnost domácích dočkala odměny, když především zásluhou Michnové stáhlo Partizánské rozdíl na pouhé dvě branky. V úvodu druhé půle domácí sice dokonce vyrovnaly a to ve 32. minutě na 17:17, potom si však zkušené Slávistky opět vybudovaly pohodlný šestibrankový náskok, který udržovaly po zbytek hrací doby. V posledních minutách už unavené domácí jen sledovaly, jak se ukazatel skóre ustálil na devítibrankovém rozdílu.

Nejlepší střelkyně Partizánského: Michnová 8/4, Minarčíková 4, Poláková 4

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 5, Keclíková 5, Jedličková 5/1

Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/1, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Dubajová, Klieštiková, diváků: 300

Momentky ze zápasu, který pojistil Slavii obhajobu interligového titulu, gratulujeme!

Olomouc – Písek 21:22 (11:13)

Utkání na Hané mělo být nejdramatičtějším střetnutím tohoto kola a závěrečný výsledek vypovídá o tom, že všichni protagonisté zápasu bojovali o velecenné body do posledních vteřin. Možná i chyby, jichž se dopouštěly obě strany v první půli, lze připsat na vrub nervozitě pramenící z významu tohoto souboje. Přetahovaná o maximálně jednobrankové vedení trvala celých pětadvacet minut. Až v závěru první třicetiminutovky se opoře Písku Luzumové podařilo navýšit vedení až na tři branky a do druhého poločasu tak vstupoval hostující celek s mírným náskokem. Ten dokázaly motivované domácí ještě v prvních deseti minutách po přestávce vymazat. Desetiminutovku plnou chyb mezi 40. a 50. minutou však nakonec zvládly lépe hráčky Písku a byly to tak domácí, kdo musel až do konce utkání dotahovat vedení svého soupeře. To se nakonec stalo Olomouci osudným.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Hejtmánková 4/3, Růžičková 4/3, Kelarová 4

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 7/2, Vrabcová 3, Malá 3, Salačová 3

Sedmimetrové hody: 7/6 – 2/2, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 350

Zlín – Veselí n. M. 29:20 (13:9)

První poločas východomoravského derby byl jako na houpačce. V úvodních patnácti minutách se sice vedení ujaly Veselanky (13. minuta, 4:6), ve druhé čtvrtině pak především díky Poznarové domácí zápas obrátily a do poločasu si vytvořily čtyřbrankový náskok. Zlínskou obranu navíc v poslední linii jistila výborná Mahďáková. Ve 35. minutě sice Súkenníková zajistila snížení na jen dvoubrankový rozdíl 13:15, o deset minut později už ale domácí vedly o devět branek a jistým výkonem dovedly utkání do vítězného závěru, když v poslední minutě zachránila Veselí od desetibrankové porážky jen korekce z ruky nejlepší střelkyně hostů Súkenníkové.

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 11/5, Šviráková 5, Štěrbová 4

Nejlepší střelkyně Veselí: Súkenníková 6, Kočí 5, Fleková 4/1

Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/2, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 310