28.3.2011 otevřeno: 1225 x

Slavia podlehla Michalovcům, na jejím vítězství ve WHIL to nic nemění

Dramatický československý souboj dvou momentálně nejlepších celků nejvyšší ženské soutěže dnes v přehrávce otevřel předposlední kolo WHIL. Už teď je ovšem jasné, že ani tohle zaváhání na východě Slovenska nemohlo připravit Slávistky o vítězství ve WHIL.

WHIL - 25. kolo, předehrávka

Michalovce – Slavia 29:26 (15:13)

Michalovce jsou po dnešku jediným celkem, který dokázal porazit suverénní Pražanky v obou vzájemných střetnutích, a to dokonce v obou případech shodným tříbrankovým rozdílem. Až do 13. minuty ale domácí Iuventa musela stále dotahovat vedení hostujícího celku, o dvoubrankové vedení se pak v 17. minutě postarala Bakhyrieva. Oba celky se prezentovaly koncentrovanou obranou, tu slovenskou však ještě na poslední linii jistila Gubíková a tak si dvoubrankové vedení udržely Michalovce až do poločasu. Ve druhé třicetiminutovce poporostl náskok domácích na čtyři branky a přes veškerou snahu slávistických střelkyň se během zbytku utkání zásadním způsobem nezmenšil. Michalovečanky si tak mohly vychutnat „standing ovation“ v podání nadšené domácí haly naplněné fanoušky, jež si toto velmi kvalitní utkání ani v netradičním pondělním čase nenechali ujít.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Bakhyrieva 8/3, Polláková 6, Wollingerová 5,

Nejlepší střelkyně Slavie: Kutlvašrová 7/3, Romanczinová 5, Jedličková 5/2

Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/5, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 1200

Přestože v zápase si nakonec lépe vedly Michalovce, v obou házenkářských táborech vládla pohoda a radost