2.4.2011 otevřeno: 1640 x

V souboji o šance na interligový bronz se lépe dařilo Šalankám

Kompletní předposlední kolo nejvyšší ženské soutěže máme po dnešku za sebou. Napínavý boj o třetí místo pro příští kolo zajistila vítězství Veselí a Šaly, Olomouc a Poruba vybojovaly důležité body do vyřazovacích soubojů a Most si poradil se svým tabulkovým sousedem z Písku.

WHIL - 25. kolo

Veselí n. M. – Trenčín 35:28 (18:13)

Veselanky se vize interligové medaile rozhodně nehodlají vzdát a doplatil na to Trenčín. Ten se sice v první pětiminutovce ujal vedení 3:0 a až do 15. minuty musely „Panenky“ stále dotahovat jeho mírný náskok, posledních deset minut prvního poločasu však bylo už v režii domácích, především Chmelařové a do druhého poločasu si tak Západoslovenky odnášely pětibrankovou ztrátu. Po přestávce už kanonýrky domácích své vedení jen systematicky navyšovaly a ani řada proměněných sedmimetrových hodů z ruky Birkušové nezabránila tomu, že v 55. minutě dělil už oba soupeře propastný desetibrankový rozdíl 34:24. Pouze o závěrečnou korekci se třemi brankami v řadě postarala Šáteková.

Nejlepší střelkyně Veselí: Súkenníková 8/1, Chmelařová 8, Kočí 6

Nejlepší střelkyně Trenčína: Birkušová 7/6, Šáteková 6, Rajnohová 5/2,

Sedmimetrové hody: 3/2 - 11/8, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 250

Přestože Lenka Fleková vstřelila v tomto zápase jen jednu branku, byla i tak pro obranu Trenčína hrozbou

Šala – Zlín 24:22 (13:10)

Boj o bronzové medaile dnes dopadl ve prospěch domácích Šalanek a Zlínu se tak komplikuje cesta za třetím místem interligy. Domácí se ujaly vedení hned v úvodu a do konce první čtvrtiny činil jejich náskok už čtyři branky 8:4. Do poločasu ještě celek Zlína dokázal korigovat na rozdíl dvou branek, ani po poločase se však svěřenkyním trenéra Poloze nepodařilo vyrovnat či dokonce převzít vedení. Ačkoliv ve 48. minutě je dělil od úspěšnějších Šalanek jediný gól, rozhodující krok dlouho nedokázala udělat žádná ze zlínských opor. Na 21:21 srovnávala až v 54. minutě Marčíková, jež svým jediným, ale o to důležitějším gólem v utkání vrátila hostkám naději. Závěrečné minuty už ale patřily Szarkové, jež přinesla Šale svými třemi brankami dva vítězné body.

Nejlepší střelkyně Šaly: Szarková 7, Pileková 5, Dubajová 4/4

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 6/4, Štěrbová 4, Šviráková 4

Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/4, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: Cipov, Pastierik, diváků: 500

Jindřichův Hradec – Olomouc 20:25 (9:11)

Olomouc si dnes vylepšíla chuť po nešťastné prohře s Pískem. Utkání na jihu republiky bylo poměrně vyrovnané po celý první poločas, přičemž nejvýraznější obrat se odehrál mezi 17. a 23. minutou, kdy sérií pěti branek obrátily Olomoučanky stav utkání z 4:6 a 9:6. V úvodu druhého poločasu ještě domácí vyrovnaly na 12:12, potom už si vedení začaly jednoznačně budovat Hanačky. Pět minut před koncem vedly 23:17 a dva důležité body do vyřazovacích bodů si už pohlídaly.

Nejlepší střelkyně Hradce: Krupicová 7/4, Bubeníková 2, Horečková 2/1, Zbožínková 2, Matoušková 2, Pilařová 2

Nejlepší střelkyně Olomouce: Hejtmánková 6/2, Kelarová 4, Grolichová 3

Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/3, vyloučení: 3 - 7, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 200

Poruba – Partizánské 32:31 (15:11)

Drama mezi dvěma interligovými „P“ se odehrálo v Ostravě. Úvodní minuty sice byly velmi vyrovnané (12. minuta 6:6), následujících deset minut však vyhrály domácí 7:1. Odskočily tak svým soupeřkám na 13:7, přičemž výrazný podíl na tom měla především Richvalská s Mrózkovou. Druhý poločas už byl o poznání vyrovnanější. Ve 46. minutě se Partizánskému podařilo dotáhnout až na rozdíl pouhé jedné branky (23:22) a osm minut před koncem dokonce srovnat z ruky nejlepší střelkyně Michnové. Ve vyrovnaném a nervózním závěru však přece jen nervy lépe usměrnily domácí a zvítězily tak nad Slovenkami konečným jednogólovým rozdílem.

Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 10, Richvalská 9

Nejlepší střelkyně Partizánského: Michnová 11, Poláková 7, Košíková 5

Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/2, vyloučení: 6 - 6, rozhodčí: A. Kondělka, D. Kondělka, diváků: 240

Most – Písek 37:30 (18:14)

Utkání hrané v Lovosicích začalo s desetiminutovým zpožděním, neboť se protáhlo předchozí extraligové utkání mužů. Po vlažném začátku (6. minuta 3:4) následovala pětibranková šňůra domácích, kterou nepřerušil ani time-out hostujícího trenéra. Pětibrankové vedení si pak hráčky Mostu udržovaly až do poločasu, když se střelecky dařilo především Vysloužilové s Mrkvičkovou. Podobný průběh měl i druhý poločas. Jihočeškám se sice podařilo ve 40. minutě Janouškovou korigovat na rozdíl tří branek (18:21), ale na víc se hostující hráčky nezmohly. Přestože se reprezentantce Martinkové tentokrát vůbec nedařilo, Crhová a spol. ji dokázaly zastoupit a bez problémů navýšily vedení až na osm branek.

Nejlepší střelkyně Mostu: Crhová 6/1, Kylarová 6/1, Mrkvičková 6

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 11/3, Stellnerová 8, Borovská 4

Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: Gábriš, Macko, diváků: 450

Ani jedenáct branek tradiční střelecké opory Písku Luzumové (v modrém) nepomohlo Písku k důležitému vítězství

Bánovce n. B. – Bratislava 31:26 (15:13)

Utkání v Bánovcích bylo velmi vyrovnané a velmi nervózní. V prvním poločase viděli diváci mnoho nepřesností a řada střel na obou stranách skončila na tyčích branek, které jinak skvěle hájily brankářky Vargová i hostující Škvareninová. Přesto to byly domácí, které po celý první poločas byť těsně vedly, aktivitou hýřila především Geričová. Snaha obrátit vývoj utkání trvala až do 40. minuty a stavu 20:19. Pak se konečně pro domácí rozstřílela Tóthová a skóre začalo narůstat ve prospěch Bánovců. Ani dvanáct branek nejlepší střelkyně Bratislavy Janšákové nezabránilo konečnému pětibrankovému vítězství domácích hráček.

Nejlepší střelkyně Bánovců: Geričová 12/3, A. Tóthová 8/1, I. Bahýlová 5

Nejlepší střelkyně Bratislavy: H. Janšáková 12/6, Z. Rychtárechová 5, Štetáková 4

Sedmimetrové hody: 5/4 - 6/6, vyloučení: 4 - 5, (ČK H. Janšáková), rozhodčí: Daňo, Sabol, diváků: 450