9.4.2011 otevřeno: 2740 x

Zlín slaví zisk bronzových medailí

Poslední kolo má za sebou Interliga žen. Medaile jsou rozdány, ačkoliv o většině jejich majitelů bylo rozhodnuto již dříve. Dramatický souboj na dálku o tu poslední, bronzovou nakonec dopadl lépe pro Zlín, ačkoliv i slovenská Šala udělala pro cenný kov maximum. Oslabený Písek neubránil dva body před silnými Veselankami, naopak Michalovce korunovaly druhé místo ve WHIL dvanáctibrankovou porážkou Poruby.

WHIL - 26. kolo

Michalovce – Poruba 37:25 (19:13)

V Michalovcích mělo dnes utkání rozhodně spíš slavnostní než dramatický charakter. Domácí jednoznačný favorit vedl už v 10. minutě 7:2 a ve 25. minutě to bylo 15:7. Aktivitou hýřily především legionářky Bakhyrieva s Trehubovou. Když ve 41. minutě odcházela za bouřlivého potlesku plné haly první jmenovaná pod sprchy s červenou kartou za třetí dvouminutové vyloučení, svítilo už na ukazateli skóre 26:16 a tento desetibrankový náskok Východňárky v pohodě udržely až do konce, i když se divákům postupně představily všechny hráčky lavičky. Slavnostní tečkou zápasu bylo dekorování celku Iuventy stříbrnými medailemi za druhé místo v letošním ročníku WHIL.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Bakhyrieva 7/2, Polláková 6/1, Wollingerová 6

Nejlepší střelkyně Poruby: Tomečková 8, Richvalská 5/3, Selucká 4

Sedmimetrové hody: 7/6 – 5/4, vyloučení: 6 (ČK Bakhyrieva) - 6, rozhodčí: Černý, Vydra, diváků: 850

Nové držitelky stříbrných interligových medailí - házenkářky Iuventy Michalovce

Olomouc – Most 31:22 (16:10)

V utkání o play–off si čtvrté místo mezi českými celky suverénním způsobem v posledním kole zajistily hráčky domácí Olomouce. Skóre bylo vyrovnané jen do sedmé minuty (3:3), kdy ještě na důraznou a rychlou hru domácích dokázala odpovídat hostující střelkyně Beňušková. Pak už diktovaly tempo i vývoj skóre Olomoučanky. Nezastavil je ani time-out hostujícího trenéra Kuťky ve 13. minutě za stavu 8:4 a v pohodě svůj náskok stále navyšovaly. Jasnou převahu demonstrovaly Hanačky i ve druhé půli, kdy svůj náskok postupně zvedly až na deset gólů. Střelecky nebezpečné byly prakticky všechny hráčky v domácím dresu, kdežto na druhé straně dokázala kontrovat jen nejlepší střelkyně hostů Crhová. Diváci v Olomouci se již mohou těšit na vyřazovací boje a Slavii Praha.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 7/4, Hejtmánková 5/3, Kelarová 4, Vocilková 4

Nejlepší střelkyně Mostu: Crhová 9/1, Beňušková 5, Kylarová 2, Dvořáková 2, Mrkvičková 2

Sedmimetrové hody: 8/7 – 2/1, vyloučení: 7 - 2, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 250

Souboj nejlepší střelkyně Mostu Crhové s domácí zkušenou Kelarovou

Partizánské – Bánovce n. B. 24:37 (14:16)

Hráčky Bánovců potvrdily v zápase proti oslabenému celku Partizánského roli favorita, když zvítězily rozdílem třídy. Hostky od začátku vedly, ve 13. minutě se však překvapivě do vedení 8:6 dostaly domácí. Bylo to poprvé a takénaposledy, neboť následná šňůra šesti branek znamenala obrat ve skóre na 8:12 ve prospěch Bánovců. Na korekci na dvě branky v poločase měla největší zásluhu aktivní Michnová. Další poločas již byl exhibicí celku z Bánovců. Geričová a především Tóthová si udělaly z hřiště střelnici a doslova tak deklasovaly snaživé domácí hráčky.

Nejlepší střelkyně Partizánského: Michnová 11/3, Kankulová 5, Košíková

Nejlepší střelkyně Bánovců: 3Tóthová 12/1, Gerič 5/1, Michaličková 5

Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 500

Bratislava – Jindřichův Hradec 24:20 (12:12)

První poločas v Bratislavě rozhodně nepotvrzoval, že by domácí hráčky měly být favoritem toho střetnutí. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a žádný z celků se nedokázal odpoutat na více než dvoubrankový náskok. Remíza svítila na ukazateli i při poločasovém odchodu hráček do šaten. Střetnutí bylo velmi vyrovnané až do 48. minuty. Na domácí straně se dařilo sestrám Janšákovým, u hostů nejčastěji kontrovala Bubeníková. Utkání se lámalo na začátku poslední desetiminutovky, kdy hostující Pilařová neproměnila sedmičku a navíc Hradečanky prohrály vlastní přesilovku. Na koně posazené domácí odskočily na 22:18 a dojely vítězně až do cíle.

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Rychtárechová 7, Gáborová 4, Janšáková Z. 4, Janšáková H. 4/2

Nejlepší střelkyně Hradce: Bubeníková 5, Matoušková 3, Horečková 3, Krupicová 3/3

Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/3, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Mandák, Rudinský, diváků: 100

Přátelství mezi oběma tábory nezabránila ani prohra J.Hradce,

na snímku Zuzana Kohoutová (J.Hradec) se synem brankářky ŠKP Vaverkové-Škvareninové Lukáškem

Zlín – Slavia 31:23 (15:10)

Nesmírná bojovnost a nasazení byly znát na hráčkách Zlína od prvních minut utkání třetího s prvním celkem WHIL. Když se v 15. minutě zranila jedna z klíčových hráček domácího celku Štěrbová, začala se zaplněná hala obávat o výsledek. Mladé hráčky se však v obraně výborně vyhecovaly a skvěle dirigované zkušenou Poznarovou dokázaly eliminovat jinak výborné střelkyně hostů. Navíc z rychlých útoků často skórovala Salčáková a na postavenou obranu Slavie se prosazovala Růčková s již zmiňovanou Poznarovou. Když se k tomu přidal skvělý výkon Mahďákové v brance Zlína, zrodilo se zasloužené, byť trochu překvapivě výrazné vítězství hráček z města obuvi.

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 10, Růčková 6, Pažourková 4

Nejlepší střelkyně Slavie: Kutlvašrová 7/3, Černá 5, Kvasničková 4, Vítková 4

Sedmimetrové hody: 0/0 – 3/3, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Hanák, Kosmák, diváků: 280

Písek – Veselí n. M. 26:29 (11:15)

Panenky se v písecké obloukovce ujaly vedení poměrně záhy a už v 13. minutě vedly 7:3. Až příliš patrná tak byla absence domácích opor Luzumové se Stellnerovou a čtyři minuty před koncem první půle byla domácí ztráta už sedmibranková (7:14). Před poločasem dokázala sice Vyhnalová s Borovskou korigovat, i tak si ale Veselanky odnášely do druhého poločasu nebezpečný čtyřbrankový náskok. Ten nejen že si dokázaly udržovat i po přestávce, ale dokonce ještě pět minut před koncem navýšily hostující hráčky své vedení opět na sedm branek (22:29). Závěrečná čtyřbranková šňůra domácích především v režii Dvořákové sice znamenala výrazné zdramatizování, v posledních dvou minutách však jakoby domácím došel dech a poslední kroky k vyrovnání už nezvládly.

Nejlepší střelkyně Písku: Vyhnalová 7/4, Borovská 5, Brabcová 4, Salačová 4, Dvořáková 4

Nejlepší střelkyně Veselí: Fleková 7/4, Súkenníková 6, Drotárová 5

Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/4, vyloučení: 1 - 4, rozhodčí: Cipov, Pastierik, diváků: 150

Trenčín – Šala 28:31 (10:16)

Zlín dnes překvapivě vysoko porazil Slavii a tak ani vítězství Šalanek nebylo pro slovenský celek medailové. Ačkoliv pro cenný interligový kov udělaly dnešní soupeřky Trenčína maximum. Domácí Birkušová ostřelovala hostující svatyni jako o život, ale motivace Šaľy byla patrná v průběhu celého střetnutí. Už úvod poločasu patřil Šalankám, které si během první třicetiminutovky vypracovaly šestibrankový náskok. Ve druhém poločase sice domácí zmobilizovaly síly a stav téměř vyrovnaly (40. minuta 19:21), v závěru se však z vítězství přece jen radovala Šala, ačkoliv radost ji asi trochu kazí pomyslná bramborová medaile WHIL.

Nejlepší střelkyně Trenčína: Birkušová 12/1, Rajnohová 6/3, Šáteková 5

Nejlepší střelkyně Šaly: Vidiečanová 9, Czaniková 7/2, Pileková 5

Sedmimetrové hody: 4/4 - 4/2, vyloučení: 1 - 6, rozhodčíi: Karlubík, Struhár, diváků: 300