7.5.2011 otevřeno: 1772 x

Prvním finalistou je Slavia, Zlíňanky mečbol neproměnily

Třetí zápasy semifinále play-off dopadly podobně na Slovensku i u nás. Slavia i Michalovce už se připravují na finálové boje, kdo však bude jejich soupeřem, na to si budou muset počkat minimálně do zítřka.

WHIL – play-off – Česká republika - semifinále

Veselí n. M. – Zlín 17:14 (6:9), stav série 1:2

Jako na houpačce byl třetí zápas semifinálové série mezi regionálními tradičními soupeři z Veselí a Zlína. Velmi nízký počet vstřelených branek pramenil především z výborných obran a dobrých výkonů brankářek, především zlínské Manďakové. Po patnácti minutách prohrávaly hostující hráčky 3:6. Nedokázaly využívat svoji nejsilnější zbraň – rychlé protiútoky, přestože jejich výkonná obrana získala celkem patnáct míčů. Druhá čtvrtina zápasu pak patřila pro změnu hostujícímu celku a do poločasu tak odcházely Zlíňanky, jimž by dnešní vítězství zajistilo postup do finále, s příjemným náskokem. O ten však přišly v první polovině druhého poločasu, kterou prohrály 1:5, ještě pět minut před koncem to však byla remíza 14:14. V posledních minutách si však cestu do finále zkomplikovaly samy hráčky Zlína, které tím, že prohrály vlastní přesilovku 0:3, doslova odmítly vítězství a rozkřesaly tak jiskřičku naděje v týmu Veselanek.

Nejlepší střelkyně Veselí: Fleková 8/5, Drotárová 4, Súkenníková 4

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 4/1, Adámková 3, Talašová 2, Marčíková 2

Sedmimetrové hody: 5/5 – 1/1, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Mandák, Rudinský, diváků: 350

Po vzájemném souboji Vinyatynské a Poznarové skončily obě hráčky na palubovce veselské haly

Olomouc – Slavia 33:36 (10:11) po dvojnásobném prodloužení (27:27, 31:31), stav série 0:3

Házenkářky Slavie jsou prvními finalistkami národního finále WHIL. Olomoučanky se však nehodlaly stát pro Slavii jen jednoduchou přestupní stanicí a o vítězství tak Pražanky bojovaly na Hané celých dlouhých osmdesát minut. Oba týmy se neustále přetahovaly o vedení, do poločasové přestávky si minimální náskok odnášely hráčky hostujícího celku. V závěru druhého poločasu neměly Slávistky k vítězství daleko (23:27 ve 26. minutě), Růžičková se však postarala o snížení a v poslední vteřině ranou z devíti metrů dokonce vyrovnala a vynutila si tak prodloužení. To první bylo opravdu dramatické a skončilo opět remízou. Hanačky se bily ze všech sil, Slavia však díky dvěma proměněným sedmimetrovým hodům a dvou brankám z ruky Keclíkové odskočila a vedení si už udržela až do konce.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Kelarová 8, Růžičková 7/1, Samcová 5

Nejlepší střelkyně Slavie: Keclíková 8, Klára Černá a Tomečková po 5, Kutlvašrová 5/1

Sedmimetrové hody: 1/1 – 6/3, vyloučení: 5 - 7, rozhodčí: Dvorský, Sivák, diváků: 250

WHIL – play-off – Slovensko - semifinále

Bratislava – Michalovce 21:25 (11:11), stav série 0:3

Po dvou přesvědčivých vítězstvích Michalovců v předchozích dvou utkáních semifinálové série bylo poněkud překvapivé, že v úvodu dnešního utkání se vedení rychle ujaly domácí (5:3). Bylo to především zásluhou výborně pracující domácí obrany. Po celý poločas tahaly za kratší konec hráčky Iuventy a vyrovnat se jim podařilo až těsně před hvizdem ohlašujícím poločasovou přestávku. Maximálně vyrovnaná byla i větší část poločasu druhého a zlom nastal až na začátku poslední desetiminutovky. Tehdy začaly motivované Michalovečanky systematicky budovat svůj závěrečný náskok, který do poslední minuty narostl až na konečné čtyři branky. Zajistily si tak třetí potřebné vítězství pro postup do národního finále.

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Štetáková 5, Kodajová 5/3, Kováčová 3

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiašová 8/3, Wollingerová 4, Polláková 3

Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 100

Bánovce n. B. – Šala 21:19 (11:8), stav série 1:2

V Bánovcích dnes diváci viděli bojovné a dramatické střetnutí. Podobně jako ve Veselí však na jeho konci vyvstaly komplikace pro hostující celek a tak Michalovečanky po dnešku ještě neznají svého finálového soupeře. Až do 5. minuty nedaly domácí hráčky žádný gól! Pak si ale slabou chvilku vybraly Šalanky, které mezi 11. a 26. brankou dostaly míč do branky Bánovců jen jedinkrát. Ve druhém poločase se už domácí ale dostaly do bezpečného vedení a náskok si už udržely až do konce.

Nejlepší střelkyně Bánovců: A. Tóthová 8/4, Surovčíková 5, I. Bahýlová 3

Nejlepší střelkyně Šaly: Weibelová 5, Bérešová 4, Vidiečanová 3/1

Sedmimetrové hody: 7/4 – 1/1, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 400

WHIL - skupina o 5. – 8. místo – Česká republika

Jindřichův Hradec – Poruba 27:28 (10:14)

Stále s nulovým bodovým ziskem zůstává na dně interligové tabulky play-out Hradec. Už v úvodu zápasu získala výrazné vedení na svou stranu Poruba, v 11. minutě vedla 8:3 a přibližně pětibrankový náskok pak udržovala až do poločasu. V úvodu druhé třicetiminutovky narostlo vedení hostujícího celku dokonce na osm branek, série čtyř branek z ruky Zbožínkové s Krupicovou však stáhla vysoký náskok Poruby. V posledních třech minutách zápasu pak tři branky Zbožínkové znamenaly snížení dokonce na 27:28. Poslední krok k vyrovnání už však Hradečanky učinit nedokázaly.

Nejlepší střelkyně Hradce: Zbožínková 6, Bubeníková 5, Pilařová 4/2, Krupicová 4/2

Nejlepší střelkyně Poruby: Richvalská 8, Mrózková 7/4, Oroszová 6

Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/4, vyloučení: 4 (ČK Matoušková) - 8, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 100

Písek – Most 33:25 (16:11)

Dnes proti sobě nastoupily v písecké obloukovce dva úspěšnější celky českého ženského play-out. Písek i Most nastupovaly do zápasu se shodným počtem deseti bodů a úvod utkání tento fakt potvrzoval. Ovšem jen do 12. minuty a stavu 5:5. Tehdy zavelely Luzumová se Stellnerovou do útoku a rázem to tak o tři minuty později bylo 9:5. Severočešky srdnatě bojovaly, přesto však jejich ztráta na soupeřky stále narůstala. Ve 25. minutě ztrácely na domácí už osm branek a před blížící se porážkou nezachránila hráčky Baníku ani výborně pálící Martinková. V prvních minutách druhé půle se hostující hráčky na svého soupeře nebezpečně dotáhly, a to až na rozdíl pouhých dvou branek (34. minuta, 16:14), na konci první desetiminutovky druhého poločasu dokonce ztrácely pouhou branku (17:16). V poslední čtvrtině už byl však zápas jednoznačnou záležitostí domácích. Branku hostujícího týmu ostřelovaly Stellnerová s Vyhnalovou a Luzumovou, na druhé straně pálila proti domácí síti snad jen Martinková a její síly na motivované domácí v závěru nestačily. Další utkání se v Písku připravuje už na zítřek, kdy v tradičním píseckém hracím čase (15.00 hod.) zavítají do obloukové haly Porubanky.

Nejlepší střelkyně Písku: Stellnerová 9, Luzumová 9/4, Borovská 6

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 7, Crhová 5/1, Beňušková 5

Sedmimetrové hody: 4/4 - 1/1, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 60