8.5.2011 otevřeno: 1449 x

Slovensko zná oba finalisty, soupeře Slavie poznáme až ve středu

Čtvrtým zápasem bylo ukončeno slovenské semifinále - o víkendu bude ve slovenském finále vzdorovat Michalovcům Šala. Slavia svého soupeře dosud nezná. Zlíňanky ani dnes nepřekonaly Veselí a ve středu se tak dočkáme rozhodujícího pátého utkání.

WHIL – play-off – Česká republika - semifinále

Veselí n. M. – Zlín 27:20 (11:10), stav série 2:2

Další pokus o vítězné ukončení semifinálové série podstoupily hráčky Zlína a ani tentokrát neuspěly. První poločas byl sice neuvěřitelně vyrovnaný, o čemž svědčí i poločasové skóre. Oba motivované celky ze sebe vydaly maximum, především dobře fungující obrany se postaraly o nízký počet vstřelených branek v první třicetiminutovce. Po změně stran stále ještě nic nenasvědčovalo tomu, že by jeden ze soupeřů měl druhému podlehnout tak vysokým rozdílem. Až do 45. minuty se obě branky plnily zhruba stejnou intenzitou, přičemž tu zlínskou plnila nejčastěji Fleková, tu na straně Veselanek Poznarová. V poslední čtvrtině však byly daleko produktivnější Panenky, které závěrečnou patnáctiminutovku vyhrály 9:3, když je výbornými výkony podržela brankářka Černá. Podobně jako včera se tak v závěru dobře rozehraného utkání svěřenkyně trenéra Poloze připravily o postup do finále. Tedy alespoň pro dnešek. Na to, kdo bude soupeřem Slavie v boji o titul českého mistra, si počkáme do středy.

Nejlepší střelkyně Veselí: Fleková 8, Vinyatynská 4, Kočí 4, Súkenníková 4

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 6/3, Pažourková 3, Šviráková 3, Budayová 3

Sedmimetrové hody: 2/0 – 4/3, vyloučení: 5 (ČK Tomečková) - 3, rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 350

WHIL – play-off – Slovensko – semifinále

Bánovce n. B. – Šala 25:26 (9:17), konečný stav série 1:3

Domácí Bánovce se dnes pokusily o vyrovnání série a o možnost vybojovat si ještě postup do slovenského finále. Šalanky však po včerejší prohře už nehodlaly prodlužovat semifinálovou sérii a hned v úvodních minutách se ujaly vedení 3:0. Snad každá střela, kterou hostující hráčky vypálily na domácí branku, skončila v síti Bánovců, naopak svatyni Šaly hájila dnes výborně chytající Grantnerová. Nervózní domácí hráčky se dostaly pod tlak, ztratily koncentraci a výsledkem bylo poločasové vedení Šaly 17:9. Ve druhém poločase bránila Šala velmi tvrdě, o čemž svědčí i deset dvouminutových trestů pro hostující hráčky. Díky četným přesilovkám se dokázaly Bánovčanky vzchopit a dotáhnout tak náskok soupeřek. Bánovce jako nováček soutěže však nakonec nedosáhly na nejvyšší příčky. V závěru byly přece jen šťastnější hostky ze Šaly, které po dnešním nejtěsnějším možném vítězství čeká už příští víkend finálové střetnutí s Michalovcemi.

Nejlepší střelkyně Bánovců: A. Tóthová 10, Gogová 5, Geričová 3, Lapinová 3

Nejlepší střelkyně Šaly: Weibelová 5, Vidiečanová 5, Pileková 4

Sedmimetrové hody: 1/0 – 2/2, vyloučení: 3 - 10, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 400

WHIL - skupina o 5. – 8. místo – Česká republika – 3. kolo, předehrávka

Písek – Poruba 33:29 (18:15)

Poruba přijela do Písku předehrát středeční kolo. Včera si domácí celek připsal dva body do play-out porážkou Mostu, dnes si brousil zuby na Ostravanky. Úvodní desetiminutovka byla vyrovnaná, pak však Selucká poslala Porubu do tříbrankového vedení. Závěr poločasu pak ale patřil pro změnu domácím, které si do poločasu odnášely tříbrankové vedení. Svůj náskok pak Jihočešky udržely jen v prvních deseti minutách druhé půle, ve 42. minutě už bylo vyrovnáno. Postarala se o to Mrózková. Porubanky pak stále ještě snaživě bojovaly, přesto opět narostlo vedení Písku a to až do pětibrankových rozměrů. Richvalská sice ještě v 57. minutě rozkřesala jiskřičku naděje pro Porubu (27:30), z vítězství se však přece jen radují domácí Jihočešky.

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 6, Salačová 6, Luzumová 5/1

Nejlepší střelkyně Poruby: Selucká 7, Mrózková 6/1, Carbolová 4

Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1, vyloučení: 3 – 4 (ČK Oroszová), rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 70