11.5.2011 otevřeno: 1386 x

Zlíňanky boj o finále nezvládly, soupeřem Slavie je Veselí

Po minulém víkendu měly Zlíňanky na svém kontě dvě vítězství proti Veselí a nic nenasvědčovalo tomu, že by se neměly stát jedním z finalistů letošního ročníku. Dnes je však vše jinak. Po třech jasných vítězstvích v řadě se nakonec z postupu do bojů o titul radují Veselanky. Jedním zápasem dnes pokračovala také skupina o udržení.

WHIL - play-off - semifinále - Česká republika

Zlín – Veselí n. M. 28:39 (9:17), stav série 2:3

Zlíňanky doma v rozhodujícím zápase semifinálové série vedly jen do 11. minuty a stavu 3:2, o pět minut později už dvoubrankové vedení třímaly ve svých rukou Veselanky. Od toho okamžiku už Panenky zápasu jasně dominovaly a hráčky Zlína nevěděly kudy na ně. Vedení hostek se stále zvyšovalo a především zásluhou Flekové se Súkenníkovou dělil o poločase oba soupeře už rozdíl osmi branek. I skóre druhého poločasu otevíralo Veselí a ve 40. minutě to už bylo o deset (14:24). Na každý gól domácích přišla dvojnásobná odpověď. Zlíňanky se už po zbytek zápasu nedokázaly uklidnit a zkoncentrovat. V 56. minutě prohrávaly domácí o třináct branek a naděje na finálové střetnutí se Slavií už byly dávno hluboko pohřbeny.

Nejlepší střelkyně Zlína: Hrbková 6, Budayová 5, Šviráková 5

Nejlepší střelkyně Veselí: Súkenníková 11, Fleková 8/3, Viniatynská 6, Chmelařová 6

Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/3, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 475

Skupina o 5.-8.místo Čechy

Most - J.Hradec 31:24 (16:12)

Konkurence v podobě čtvrtfinálového střetnutí českých hokejistů přilákala do házenkářského hlediště v Lovosicích jen pár desítek diváků, kteří viděli spíše upracovanou házenou. Jihočešky, prozatím bez bodového zisku na svém kontě, se svým o deset bodů lepším soupeřem držely krok do 45.minuty střetnutí. Přestože si Most již v první půli dokázal vybudovat čtyřgólový náskok, ve druhém se jeho soupeři povedlo trestat chyby domácích a čtvrt hodiny před koncem snižovala jindřichohradecká Eliášová již jen na 19:21. Závěr utkání ale přeci jen patřil Mostu, který nakonec zvítězil sedmibrankovým rozdílem 31:24.

Nejlepší střelkyně Mostu: Crhová 8/2, Schererová 7, Beňušková 4, Martinková 4

Nejlepší střelkyně J.Hradce: Krupicová 6/3, Eliášová 5, Zbožínková 4

Sedmimetrové hody: 5/4 - 3/3, vyloučení: 1 - 4, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 75

Irena Tomášková (Most) v souboji se Zuzanou Kohoutovou (J.Hradec)