14.5.2011 otevřeno: 1552 x

Veselí zaskočilo Slávistky, první finálové vítězství patří Panenkám

Finálové boje zahájilo dnes na Slavii Veselí a Pražanky se v závěru nestíhaly divit. Veselanky povzbuzené vítězstvími nad Zlínem nepřibrzdily ani proti obhájkyním titulu. Vysoké porážky pak utržily hráčky Poruby a Hradce.

WHIL – play-off – Česká republika - finále

Slavia - Veselí n. M. 28:32 (15:11), stav série 0:1

Veselanky zjevně povzbudila razantní jízda proti Zlínu a v podobném tempu vystartovaly dnes i proti suverénovi soutěže – Slavii. Po vyrovnané první patnáctiminutovce zatopily domácí házenkářky pod kotlem a pětibrankovou sérií odskočily Moravankám na 10:6 a zdánlivě uklidňující čtyřbrankový náskok si odnášely i do šaten. S nástupem do druhé půle pak pokračoval pikantní souboj mezi slavistickou střelkyní Klárou Černou a skvěle chytající brankářkou Veselí Lenkou Černou. Překvapivě však začal utkání obracet hostující celek ve svůj prospěch. Ještě ve 40. minutě to bylo 21:17, o deset minut později už bylo vyrovnáno (24:24). Až příliš se to však na hřišti červenalo. Veselí nasadilo k rozhodujícímu trháku v poslední desetiminutovce a pět minut před závěrečným hvizdem vedlo na Slavii už 30:26. Když pak v závěru gólmanka Veselí Černá ještě chytila sedmičku, byla radost hostujícího celku absolutní.

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 8, Kultvašrová 7/2, Tomková 5
Nejlepší střelkyně Veselí: Tomečková 6, Chmelařová 5, Fleková 5
Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/1, vyloučení: 5 (přímá ČK Kultvašrová) – 7 (ČK Drotárová, Fleková), rozhodčí: Dvorský, Sivák, diváků: 150

WHIL - skupina o 5. – 8. místo – Česká republika – 4. kolo

Jindřichův Hradec – Písek 29:41 (11:20)

Další vysokou porážku nadělil Písek Jindřichovu Hradci. V prvním kole play-out prohrály Hradečanky v Písku o čtrnáct, dnes svému soupeři podlehly podobně vysokým rozdílem. Písek se vedení ujal hned v 6. minutě a už ho z rukou nepustil. Po patnácti minutách vedly hostující hráčky dokonce jednoznačných 9:2 a dávaly jasně najevo, že Hradec ke slovu nepustí. Domácí kupily chyby a často ztrácely míč. Pět minut před koncem poločasu korigovaly na pětibrankový rozdíl, do šaten však přesto odcházely pod tlakem osmi branek. Podobně jednoznačný výkon předváděly hráčky Písku i ve druhé půli, ve 40. minutě vedly už o deset branek, přičemž největší měrou se na tom podílely Luzumová a Vrabcová. Závěrečné skóre se tak zastavilo za stavu 29:41 a Jindřichův Hradec tak stále zůstává v nadstavbové tabulce bez bodů.

Nejlepší střelkyně Hradce: Pilařová 7/3, Eliášová 6, Kohoutová 4
Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 8, Vrabcová 7, Stellnerová 6
Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/0, vyloučení: 5 - 2, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 80

Poruba – Most 29:43 (14:22)

Podobně jednoznačný průběh mělo střetnutí v Ostravě. Už ve 13. minutě vedly Severočešky suverénně 8:4, o tři minuty později už 11:5. Do poločasu pak zásluhou Tomáškové se Schererovou a Martinkovou narostlo jejich vedení až na devět branek 21:12. Domácí se nedostaly ani za třicet minut do tempa a zdálo se, že už je rozhodnuto. To potvrdil i průběh úvodu druhé půle. Po prvních deseti minutách vedl Most už o třináct branek. Nejlepší střelkyně Mostu podpořily ještě Beňušková s Tomáškovou a Mostečanky neustávaly v tempu, jímž plnily branku Porubanek svými střelami. Vedení Mostu tak narostlo až na patnáct branek.

Nejlepší střelkyně Poruby: Richvalská 11/1, Carbolová 5, Lešková 4
Nejlepší střelkyně Mostu: Tomášková 9, Schererová 8, Vysloužilová 7, Martinková 7
Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/0, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Novotný, Větrovský, diváků: 75

Přestože zápas mezi dvěma nováčky přinesl jednoznačné vítězství Mostu, na hřišti se bojovalo o každý míč

WHIL – play-off – Slovensko - finále

Michalovce - Šaľa 35:25 (15:14), stav série 1:0

První desetiminutovka souboje o titul slovenského mistra byla velmi vyrovnaná a mírně navrch měly spíše domácí. Náhle však přišel obrat a dvoubrankové vedení 9:7 převzaly hráčky Šaly. Střelecká přetahovaná pokračovala až do konce první půle. Už v úvodu druhého poločasu však lépe začaly domácí, po deseti minutách od návratu ze šaten vedly už 22:16 a ve 47. minutě činil náskok Michalovečanek už osm gólů. Ani poté nenašly Šalanky dost sil, aby zastavily palebnou sílu trojice Wollingerová, Bachirievová a Tobiášová, kterým střelecky šlapaly na paty ještě další dvě pětibrankové střelkyně. Dvě minuty před koncem prohrávala Šala už o jedenáct gólů a první vítězství finálové série tak jednoznačně patřilo celku Michalovců.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Wollingerová 7, Bachirievová 6, Tobiašová 6
Nejlepší střelkyně Šaly: Bérešová 4, Dubajová 4, Veselková 4
Sedmimetrové hody: 0 - 3/3, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Novák, Kohout, diváků: 1100

Szöllösiová (Michalovce) se snaží překonat brankářku hostí Grandtnerovou (Šaľa)

WHIL – play-off – Slovensko – o 3. místo

Bánovce n. B. – Bratislava 23:19 (10:10), stav série 1:0

První zápas o třetí místo na Slovensku odstartoval v Bánovcích. Skóre utkání sice otevřela Hana Janšáková v dresu Bratislavy, v zápětí se ale vedení ujaly domácí. Do konce prvního poločasu dotahovala Bratislava stále minimální jednobrankový náskok Bánovců. Na nízkém počtu vstřelených branek měly svou zásluhu především gólmanky, zejména bratislavská Školková našla dobrý recept na jednu ze střeleckých opor Bánovců Geričovou. Maximálně vyrovnaná byla i první desetiminutovka druhé půle, během níž vsítila každá ze stran svému soupeři pouhé dvě branky. Ve 45. minutě se ale skóre hostek zastavilo na čísle čtrnáct, zatímco na straně Bánovců utěšeně narůstalo. Domácí si během pěti minut vybudovaly rozhodující pětibrankový náskok a tento pak komplexní obranou uhlídaly až do konce zápasu.

Nejlepší střelkyně Bánovců: Tóthová 9/5, Geričová 7, Bahýlová 3

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Gáborová 4/1, Janšáková H. 4/1, Rychtárechová 3, Kodajová 3, Štetáková 3

Sedmimetrové hody: 5/5 - 3/2, vyloučení: 2 - 1, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 250