15.5.2011 otevřeno: 1793 x

Slavia v odvetě další překvapení nepřipustila

Druhé zápasy mají za sebou české i slovenské finálové souboje. Zatím co na východě Slovenska navýšily Michalovce své vedení na 2:0, Slavistky stav série proti Veselí vyrovnaly. Odpoledne pak Olomoučanky vybojovaly vítězství v prvním utkání o třetí místo proti Zlínu.

WHIL – play-off – Česká republika - finále

Slavia – Veselí n. M. 28:22 (14:11), stav série 1:1

Dnes už byly hráčky Slavie na Veselanky lépe nachystané. Panenky se sice ujaly v prvních minutách vedení 5:3, domácí ale záhy obrátily na 8:5 a toto vedení si udržely až do poločasu. Největší podíl na tom měla Černá s Kutlvašrovou, těm na druhé straně statečně vzdorovala Drotárová se Súkenníkovou. Ve vyrovnaném střetnutí se obě družstva snažila využít skulinek výkonných obran. Právě defenzivní činnost obou celků se vyznačovala tvrdostí až agresivitou, což si vyžádalo nejen řadu vyloučení ale rovněž řadu zranění. Už v úvodu druhé půle se domácí začaly svému soupeři brankově vzdalovat (18:15), tento jejich náskok však ještě dokázaly Veselanky vymazat. Trhák, ke kterému nasadily Slavistky v 50. minutě, už byl rozhodující. Romanczinová s Kutlvašrovou nasypaly do sítě Veselí pět rychlých branek (26:20) a tento náskok už Panenky nedotáhly.

Nejlepší střelkyně Slavie: Kultvašrová 10/3, Černá 6, Raková 3, Romanczinová 3

Nejlepší střelkyně Veselí: Fleková 8/5, Drotárová 5, Súkenníková 4

Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/5, vyloučení: 4 – 6 (ČK Tomečková), rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 155

WHIL – play-off – Česká republika – o 3. místo

Olomouc – Zlín 21:18 (9:12)

První utkání o český bronz přineslo dva zcela odlišné poločasy. Tomu prvnímu dominoval Zlín. Do 15. minuty vsítily Olomoučanky pouhé dvě branky, zatímco do jejich branky dostaly Zlíňanky střel devět. Přibližně čtyřbrankový náskok pak udržovaly hráčky hostujícího celku až do poločasu. V prvních deseti minutách druhé půle ale Hanačky poprvé vyrovnaly (12:12). Do 55. minuty ještě trvala střelecká přetahovaná, ve které ještě mírnou převahu držely hráčky hostů. Prakticky jedinými střelkyněmi Zlína, které v brankově chudém druhém poločase dokázaly dostat míč do sítě domácích, byly Salčáková s Hrbkovou. V posledních minutách už byly jednoznačně úspěšnější Olomoučanky, které v dramatickém závěru nakonec připravily Zlíňanky pečlivě budované vedení. Do odvety ve Zlíně si tak povezou hráčky z Hané tříbrankový náskok.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Kubáčková 4, Severová 4, Hejtmánková 4/4

Nejlepší střelkyně Zlína: Salčáková 6, Hrbková 5, Poznarová 3/1

Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/1, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Dvorský, Sivák, diváků: 150

WHIL – play-off – Slovensko - finále

Michalovce – Šala 32:22 (14:14), stav série 2:0

Druhý finálový zápas mezi Michalovcemi a Šalou se nesl v podobném duchu jako utkání včerejší. V úvodu se čtyřbrankového vedení ujaly domácí a poměrně dlouho si ho dokázaly udržovat, v poslední desetiminutovce však Šalanky ztrátu dotáhly a vyrovnávací gól před odchodem do šaten musely dokonce střílet domácí, konkrétně Trehubová. V druhém poločase pak hostující hráčky dokázaly vzdorovat tlaku Michalovců o něco déle než včera. Ještě ve 40. minutě ztrácely Šalanky jedinou branku na své soupeřky (19:18), o pět minut později už však na silnou Iuventu ztrácely branek šest. Během poslední čtvrtiny zápasu dostaly do domácí branky pouhé tři střely a tak podlehly Východňárkám desetibrankovým rozdílem.

Nejlepší střelkyně Michalovce: Szölösiová 7, Wollingerová 6, Tobiášová 5/1, Polláková 5

Nejlepší střelkyně Šala: Piskayová 4/2, Bérešová 4, Veselková 3, Vidiečanová 3, Weiblová 3

Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/3, vyloučení: 6 - 6, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 1100

Lucia Tobiašová (Michalovce) se snaží překonat obranu Šaľy

WHIL – play-off – Slovensko – o 3. místo

Bánovce n. B. – Bratislava 26:22 (14:8), stav série 2:0

Jednoznačný průběh mělo druhé utkání o třetí místo v Bánovcích. Domácí se ujaly vedení okamžitě. V 5. minutě vedly 3:0, v 15. minutě 10:4. Svůj obrovský podíl na tom měla i domácí gólmanka Vargová, síť Bratislavanek pak s chutí podobně jako včera plnila Geričová. Do šaten tak odcházely zástupkyně hlavního města s šestibrankovou ztrátou. Po deseti minutách druhého poločasu vedly domácí hráčky už o jedenáct branek a porážka hostujícího celku byla dokonána. Korekce se Bratislavankám podařila v posledních pěti minutách. Od 55. minuty už domácí neskórovaly, a tak dostala Bratislava možnost děsivý rozdíl upravit.

Nejlepší střelkyně Bánovců: Geričová 8/4, Hrubá 4, I. Bahýlová 4

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Z. Rychtarechová 8, H. Janšáková 3

Sedmimetrové hody: 5/4 - 0/0, vyloučení: 3 - 6, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 300