21.5.2011 otevřeno: 2247 x

Mistrem Slovenska jsou Michalovce, ve Zlíně slaví vydřený bronz!

O čtyři branky potřebovaly zvítězit Zlíňanky, aby po porážce v Olomouci z minulého víkendu vybojovaly medaile. A přesně to se jim v dramatickém utkání nakonec povedlo. Držitelky bronzového kovu WHIL dnes přidaly na své konto ještě český bronz! Na slovenský trůn se pak po tříletém kralování Bratislavy vrací Michalovce.

WHIL – play-off – Česká republika – o 3. místo

Zlín – Olomouc 27:23 (11:10)

Olomouc bojovala jako o život, přesto se během celého utkání nedostala ani jedinkrát do vedení. Domácí si stále udržovaly asi dvoubrankové vedení, zásadní odskočení soupeři se jim však za celou hrací dobu nepovedlo. V úvodních minutách druhé půle se Zlíňankám podařilo vybudovat si především zásluhou Hrbkové čtyřbrankový náskok (14:10), během chvilky ho však Hanačky dokázaly vymazat (15:14) a ve 45. minutě hostující celek dokonce vyrovnal – jednu ze svých sedmi úspěšných sedmiček tehdy proměnila Růžičková a bylo to 19:19. Jednobranková přetahovaná pak trvala až do 50. minuty. Tehdy se konečně domácím podařilo strhnout tříbrankové vedení na svou stranu, to ale stále nebyl dostatečný výsledek pro jejich medailové ambice. V dramatickém závěru tohoto nervózního, ale velmi bojovného utkání se však štěstí přece jen přiklonilo k domácím hráčkám, které si tak pod vedením trenéra Poloze pověsily na krk už druhý letošní bronz.

Nejlepší střelkyně Zlína: Salčáková 6, Poznarová 6/1, Růčková 5, Hrbková 5

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 7/7, Huráňová 4, Kelarová 2, Gebre Selasie 2

Sedmimetrové hody: 2/1 – 9/8, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Dvorský, Sivák, diváků: 380

Výbornou formu měla v letošní sezóně i brankářka Zuzana Mahďáková, která velkou měrou přispěla k úspěchu Zlína

WHIL – play-off – Česká republika – finále

Veselí n. M. – Slavia 31:26 (15:12), stav série 2:1

Slavie si cestu za titulem pravděpodobně představovala jednodušší. Veselí vzdoruje ze všech sil a dnes uštědřilo Slavii další porážku, tentokrát dokonce o pět branek. Veselanky se ujaly vedení hned v úvodu utkání, po prvních 17. minutách vedly 8:6. Dál než na čtyřbrankový rozdíl se však domácí přes veškerou snahu Chmelařové s Drotárovou svým soupeřkám vzdálit nedokázaly. Ve druhém poločase se Slávistky dotáhly na rozdíl jediné branky (45. minuta 21:20), domácí se však nehodlaly druhého vítězství vzdát a slibně rozehrané utkání dovedly pohodlně do vítězného konce. Dvě minuty před koncem svítilo na ukazateli 30:23, o závěrečnou korekci se v posledních minutách postarala jedna z nejlepších střelkyň Pražanek -Vítková.

Nejlepší střelkyně Veselí: Drotárová 7/1, Chmelařová 6, Fleková 6/3

Nejlepší střelkyně Slavie: Tomečková 6, Vítková 5, Černá 5/1, Kultvašrová 5/3

Sedmimetrové hody: 5/4 – 8/4, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 350

Jana Knedlíková (Slavia Praha) ve třetím utkání finále proti Veselí nad Moravou

WHIL – skupina o 5. – 8. místo – 5. kolo

Most – Písek 37:31 (18:15)

Dva úspěšnější celky dolní čtveřice se dnes utkaly na severu Čech a jejich střetnutí mělo poměrně jednoznačný průběh. Domácí se ujaly vedení hned po úvodním hvizdu a čtyřbrankový náskok si udržovaly po celý poločas. Stejný rozdíl ve skóre pak držely i v poločase druhém, přičemž k tomu pravidelně přispívaly střelkyně Crhová, Beňušková, Martinková a Schererová. Až do konce se už Písečankám nepodařilo zápas zdramatizovat. Borovská s Luzumovou sice připsaly na konto Písku řadu úspěšných střel, ani jednatřicet branek však dnes k zisku bodů nestačilo.

Nejlepší střelkyně Mostu: Crhová 9, Beňušková 7, Martinková 7, Schererová 7

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 6, Luzumová 6/1, Vrabcová 5, Vyhnalová 5

Sedmimetrové hody: 0/0 – 1/1, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 120

Celkem sedm a třicetkrát vytahovaly písecké brankářky míč ze své sítě, na snímku Jitka Skálová

Poruba – Jindřichův Hradec 27:28 (10:12)

Prvních nadstavbových bodů se dočkaly hráčky Jindřichova Hradce. Nejtěsnějším možným rozdílem je po napínavém závěru střetnutí uloupily v Porubě. Jindřichův Hradec se od 9.minuty první půle ujal vedení a to ze svých rukou nepustil až do konce utkání. Během prvních patnácti minut druhé půle i nadále držely brankový náskok na své straně Hradečanky, následně ale domácí vyrovnaly (20:20, 23:23) a drama pokračovalo až do konce. V závěru si opět hráčky hostujícího celku vytvořily dvoubrankové vedení zásluhou své nejlepší střelkyně Krupicové, domácí Mrózková v poslední minutě sice snížila, na vyrovnávací gól už však Porubankám nezbyl čas.

Nejlepší střelkyně Poruby: Mrózková 9/3, Richvalská 6, Holická 4

Nejlepší střelkyně Hradce: Krupicová 11/6, Bubeníková 6, Kohoutová 3

Sedmimetrové hody: 2/2 – 8/6, vyloučení: 6 – 10 (přímá ČK Matoušková), rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D., diváků: 60

WHIL – play-off – Slovensko - finále

Šala – Michalovce 22:27 (10:14), stav série 0:3

Po třech letech dominance Bratislavy ve slovenské soutěži se titulu konečně dočkaly Michalovečanky, naopak Šala se ani letos svého desátého titulu nedočkala. Domácí hráčky totiž nezvládly počáteční nervozitu a Východňárky se záhy ujaly vedení. Šalanky až příliš často mířily mimo branku stráženou hostující Kudročovou, ovšem ani jejich soupeřkám se dlouho nedařilo prosadit se na postavenou obranu domácích. Obě strany hromadily chyby, pohledné akce předvedla až ve druhé půli kanonýrka Tobiášová. Hostující hráčky si vybudovaly až čtyřbrankový náskok a pak už si držely Šalanky daleko od těla (39. minuta 12:18). Náznak dramatu ještě přišel šest minut před koncem. Tehdy domácí korigovaly sedmibrankovou ztrátu na čtyřbrankový rozdíl. Poslední hřebíček do rakve domácích nadějí pak zatloukl sám trenér Lukačin, který vběhl na hřiště a za svou kritiku rozhodčích si vysloužil červenou kartu. Z tribuny pak sledoval spolu s domácími fanoušky  triumfální radost Michalovečanek.

Nejlepší střelkyně Šaly: Bérešová 5, Weiblová 3, Veselková 3/2, Piskayová 3

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiášová 7, Bachyrievová 6/2, Wollingerová 3, Trehubová 3

Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2, vyloučení: 4 (ČK trenér Lukačín) – 7, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 600

WHIL – play-off – Slovensko – o 3.místo

Bratislava – Bánovce n. B. 22:23 (10:9)

Nesmírně vyrovnaný souboj sehrály Bratislavanky proti hráčkám Bánovců, které vstupovaly do dnešního utkání s vidinou třetího vítězství a zisku třetího místa. Úvod sice vyšel lépe domácímu celku, Bánovečanky však záhy vyrovnaly. Dál už to bylo jako na houpačce. Častěji však náskok soupeře musely dotahovat hráčky hostů. Stejný průběh měl i druhý poločas. Vedení domácích však nikdy nenarostlo na více než tři branky. Pět minut před koncem ještě stále vedly domácí (22:20), přesto se však nakonec z medailí radovaly hráčky Bánovců. Velkou měrou se o zisk kovů v závěru postarala jednoznačně nejlepší střelkyně soutěže Tóthová. Bratislava tak po třech letech kralování slovenské házené končí „pod bednou“.

Nejlepší střelkyně Bratislavy: H. Janšáková 7/2, Štetáková 5, Kováčová 3

Nejlepší střelkyně Bánovců: A. Tóthová 8/2, Geričová 8/3, Hrubá 2, Gogová 2, Bahýlová 2

Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/5, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 150