22.5.2011 otevřeno: 2088 x

Veselí neproměnilo mečbol, o mistryních rozhodne pátý zápas

Veselanky dnes doma nedokázaly udělat poslední krok k zisku titulu. Slavia si dnes po celý zápas hlídala vedení a svým vítězstvím zajistila pro fanoušky ženské házené ještě jednu dramatickou podívanou. O mistryních republiky se tak rozhodne až ve středu. Večer si pak z napínavého utkání předehrávky posledního nadstavbového kola odvezl dva body Most.

WHIL - play-off - Česká republika - finále

Veselí n. M. – Slavia 21:22 (12:13), stav série 2:2

Oproti včerejšku předváděla Slavia od úvodních minut koncentrovaný výkon. První gól do sítě strážené Lenkou Černou vsítily Pražanky sice až ve 4. minutě, záhy si však vypracovaly tříbrankové vedení 7:4. Brankářka Satrapová podporovala svůj tým výbornými zákroky a nervózní domácí kupily pod tlakem důležitosti zápasu chyby. V rozehrávce často ztrácely míč, přesto však Drotárová na konci první dvacetiminutovky vyrovnala na 8:8. Až do poločasu vydrželo vyrovnané skóre. Výrazně se na tom podílela domácí Fleková, jejíž branky pomáhaly Veselí udržovat krok s dravými Slávistkami. Ve druhém poločase domácí celek nezachytil únik soupeřek, síť Veselanek plnila především kanonýrka Černá a ve 42. minutě to bylo 20:14. Změna taktiky domácího trenéra Sabadky přinesla své ovoce. Mohutně povzbuzovány domácím publikem se hráčky Veselí zvedly a korigovaly na 18:20. V nervy drásajícím závěru sice nejlepší střelkyně domácích Súkenníková s Flekovou snížily na rozdíl jediného gólu, výhru vyrovnávající stav série si ale Slávistky vzít nenechaly.

Nejlepší střelkyně Veselí: Fleková 9/1, Súkenníková 5, Chmelařová 3

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 9, Kutlvašrová 4/2, Tomečková 4

Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2, vyloučení: 5 – 8 (ČK Moulinová), rozhodčí: Manďák, Rudínský, diváků: 500

Tereza Chmelařová (Veselí n./M.) překonala v obraně Tomečkovou (Slavia Praha)

WHIL - skupina o 5. - 8. místo - 6. kolo

Jindřichův Hradec – Most 27:30 (13:11)

Dnes to bylo v Jindřichově Hradci opravdu jako na houpačce. Hradečanky si sice musely na své soupeřky téměř hodinu a půl počkat, protože Severočešky se musely cestou vypořádat s porouchaným autobusem, po jejich příjezdu se už ale skóre rozhoupalo. V 7. minutě svítilo na ukazateli 1:3, o pět minut později 5:4, ve 20. minutě 8:10 a na konci poločasu 13:11. Ve druhé půli se vedení na celých deset minut zachytilo na straně domácích. Přes veškerou snahu Bubeníkové s Matouškovou však nenarostlo na víc než tři branky. Poslední dvacetiminutovku už ale zrežírovaly hráčky Mostu a vypracovaly si rozhodující čtyřbrankové vedení. Dojem z napínavého utkání zkazila závěrečná přehlídka nesportovního chování odměněná řadou vyloučení a červených karet, přičemž jednou z nich byl odměněn i hostující trenér Kuťka.

Nejlepší střelkyně Hradce: Pilařová 6/4, Zbožínková 5, Kohoutová 4, Matoušková 4, Bubeníková 4

Nejlepší střelkyně Mostu: Crhová 10, Martínková 8, Tomášková 4

Sedmimetrové hody: 5/4 – 1/0, vyloučení: 2 – 6 (přímá ČK Schererová, přímá ČK trenér Kuťka), rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 120