25.5.2011 otevřeno: 2061 x

Veselí vybojovalo třetí titul

Po jednoznačné jízdě letošním ročníkem WHIL nezvládly hráčky Slavie ten nejdůležitější zápas. V pátém utkání play-off podlehly Panenkám sedmibrankovým rozdílem a Veselí se tak raduje z třetího mistrovského titulu. Utkání Poruby s Pískem pak uzavřelo i nadstavbové boje skupiny o páté až osmé místo.

WHIL – play-off – Česká republika - finále

fotogalerii z utkání najdete zde

Slavia – Veselí n. M. 21:28 (12:16), konečný stav série 2:3

Středeční podvečer lépe sednul házenkářkám z Veselí. Do utkání vykročily v ostrém tempu, ve 3. minutě vedly nad Pražankami 3:0 a tento náskok byl rozhodující především pro psychiku obou celků. Za celý zápas se totiž Slavia svému soupeři přiblížila jen jedinkrát na dostřel jedné branky, po zbytek doby musela stále dotahovat výrazný náskok hostujícího celku. V 15. minutě ztrácela Slavia už šest branek 5:11. Především Veselanka Drotárová byla střelecky opravdu při chuti a pálila proti domácí brance jednu střelu za druhou. Do přestávky stihla nasázet do slavistické sítě šest ran. Zdatně jí sekundovala Fleková a domácí obrana byla proti nim bezradná. Do druhého poločasu pak vykročily domácí o poznání lépe a do 35. minuty korigovaly na dvoubrankový rozdíl 15:17 a dvě branky dělily oba soupeře ještě dalších deset minut. V závěrečných třinácti minutách ale už jednoznačně spěly za vítězstvím hráčky Veselí. Za poslední patnáctiminutovku finálových bojů vstřelily Slávistky pouhé dvě branky, zatímco za záda domácí gólmanky Satrapové padlo střel hned osm. Obrana Veselanek totiž předvedla výborný výkon a brankářka Černá doslova zamkla branku Panenek. Domácí pod tlakem přestaly hrát kombinační hru a individuální akce jejich opor ztroskotávaly na motivované obraně Veselí. Moravanky tak ze čtvrtého místa po základní části vystoupaly až na příčku nejvyšší a dočkaly se třetího českého titulu.

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 6/2, Kutlvašrová 5/1, Knedlíková 4

Nejlepší střelkyně Veselí: Drotárová 8, Fleková 7/1, Chmelařová 5

Sedmimetrové hody: 6/3 – 1/1, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Brunovský, Čanda, diváků: 400

WHIL – skupina o 5. – 8. místo – 6. kolo

Poruba – Písek 24:43 (12:19)

Zcela jednoznačný průběh mělo poslední utkání letošního ročníku nejvyšší ženské soutěže v Ostravě. Hostující hráčky se ujaly vedení 4:1 hned v prvních minutách a tento náskok už domácím nedovolily korigovat. Po prvních patnácti minutách prohrávaly domácí už 8:14 a tempo, jakým Písečanky plnily domácí síť, prozrazovalo, že branek dnes padne opravdu hodně. Už po pěti minutách druhého poločasu činil rozdíl ve skóre propastných deset branek (13:23). Přes veškerou snahu domácích střelkyň Richvalské se Seluckou pak i nadále narůstalo skóre na straně Písku výrazně vyšší rychlostí. Hned pět hráček písecké sestavy zatížilo svou kolonku v zápise pěti a více brankami. Závěrečná střelecká etuda v podání Luzumové s Malou pak uzavřela domácí porážku na osmnáctibrankovém rozdílu 24:43.

Nejlepší střelkyně Poruby: Richvalská 7, Selucká 7, Oroszová 3, Mrózková 3

Nejlepší střelkyně Písku: Vyhnalová 8/1, Borovská 7, Luzumová 6/1

Sedmimetrové hody: 2/0 – 5/3, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Letev, Hanák, diváků: 71