28.8.2011 otevřeno: 1675 x

WHIL: představujeme TJ Házená Jindřichův Hradec

6. díl: Pátým rokem registrujeme interligovou házenou v Jindřichově Hradci. Po raketovém vstupu do soutěže před čtyřmi lety pak jeho házenkářky dvakrát za sebou bojovaly v baráži a po změně pravidel je loni čekal přímý sestup.

Připraveny budou vizitky všech celků Extraligy i českých týmů ve W.H.I.L., jejich zveřejňování a konečná podoba ale bude záležet na tom, kdy z oddílů obdržíme potřebné informace a v jaké podobě.

Sezóna 2010/2011

Poslední místo interligové tabulky a poslední příčka mezi českými družstvy znamenaly jednoznačný sestup do první ligy. Celky, které však měly nárok na postup do nejvyšší ženské soutěže, byly juniorskými týmy, které nemohou hrát nejvyšší soutěž a tak bylo Jihočeškám nabídnuto setrvání v Interlize.

V základní části poslední sezóny získal Hradec pouhopouhé čtyři body. Jeho nejbližší tabulkový soused z Poruby jich měl třináct. Jediné dva vítězné zápasy vybojovaly Hradečanky zcela proti papírovým předpokladům ve druhém kole s Michalovcemi (30:28) a ve třináctém kole s Bratislavou (27:18). Lépe se nevedlo Jindřichovu Hradci ani v nadstavbě, kde pochopitelně bojovaly ve skupině o 5. – 8. místo. I v této části soutěže se jim dlouho nedařilo bodovat, podlehla jim až v předposledním utkání soutěže Poruba a to nejtěsnějším rozdílem 27:28.

Do Českého poháru se J.Hradec zapojil ve třetím kole zápasem proti juniorkám Slavie. S těmi si Jihočešky poradily devítibrankovým rozdílem, ve čtvrtém kole je už ale ze soutěže vyřadil jejich interligový soupeř ze Zlína.

Sezóna 2011/2012

Změny v týmu

Jindřichův Hradec i po letošní sezóně opustila jedna hráčka širšího reprezentačního kádru – Iveta Matoušková. Ta zamířila do celku polského nováčka soutěže MKS Finepharm Jelenia Góra. Do družstva „B“ týmu pak odešla druhá pivotka Lenka Pilařová. Jedinou posilou je tak takto oslabenému družstvu mladičká vlastní odchovankyně Eva Fryšová, která posílí tým na postu spojky.

Cíle a příprava týmu

Cílem Jindřichova Hradce v uplynulé sezóně rozhodně bylo vyhnout se přímé sestupové příčce. To se ale nepodařilo, takže sezóna je klubem hodnocena jednoznačně jako nevydařená. Celek však využil nabídku na setrvání v nejvyšší soutěži a pro letošní sezónu má pak jasný cíl v podobě zachování interligové příslušnosti.

Přípravu zahájilo družstvo už před prázdninami. V období od 30. května do 30. června se věnovaly hráčky v tréninku především zlepšení fyzické kondice. Druhá záze byla zahájena 1. srpna a v jejím začátku bylo cílem opět nabrání dostatečné kondice, postupně byly přidávány herní tréninky ve sportovní hale a přípravné zápasy a turnaje. O víkendu 20. – 21. srpna hostil Hradec mezinárodní turnaj Swietelsky Cup, v němž se Hradečanky umístily na třetím místě, když od všech soupeřů inkasovaly shodně po pětadvaceti brankách. Již tradičně se pak celek zúčastnil turnaje v Jelenie Góre.

25.8. JH - Slavia Praha 19:41

26.-28.8. turnaj v Jelenie Góre (MKS Finepharm J.Góra, KPR J. Góra, MKS Beskid Nowy Sącz)

Další informace a zajímavosti z klubu

Fanoušci, kteří se na zápasy svých házenkářek již určitě těší, mohou domácí zápasy navštěvovat vždy v sobotu od 18hodin, případně ve středu od 18hodin. Rozpočet klubu se od loňské sezóny navýšil a činí 2,5 milionu korun. Favority české soutěže nechce vedení klubu tipovat, rovněž adepty na sestupová místa neuvádí. „Vidíme velkou vyrovnanost v české části, sedm vážných kandidátů na postup do play-off ČR, na interligový titul jsou kandidátem Michalovce“ domnívají se totiž v Hradci.