2.9.2011 otevřeno: 1939 x

Házenkářky Veselí podlehly v prvním zápase kvalifikace Ligy mistryň o 14 branek

Házenkářky Veselí nad Moravou mají za sebou první zápas kvalifikační skupiny Ligy mistrů. V něm podlehly o 14 branek srbskému Zaječaru.

Zdroj: Jiří Nováček - mluvčí klubu HC Britterm Veselí nad Moravou

Liga mistrů žen 20/2012 - I. fáze kvalifikace, Michalovce (SR) - páteční zápasy:

Britterm Veselí nad Moravou - RK Zaječar 17:31 (9:14)

V prvním zápase kvalifikační skupiny B o Ligu mistryň ve slovenských Michalovcích podlehly v pátek české házenkářské šampionky HK Britterm Veselí nad Moravou srbským mistryním RK Zaječar 17:31. Moravanky udržely s favorizovanými soupeřkami krok jen úvodních dvacet minut.

Krvavé zranění tvůrkyně hry Jarmily Kočí znamenalo konec nadějí házenkářek Veselí nad Moravou na přijatelný výsledek v úvodním duelu kvalifikační skupiny Ligy mistrů proti srbskému RK Zaječar. Kočí musela odstoupit už v průběhu prvního poločasu kvůli roztržené bradě, lékaři jí hlubojou ránu zašívali.

České šampionky podlehly srbským mistryním 17:31, v poločase prohrávaly 9:14. Zhruba do dvacáté minuty, než se tvůrkyně hry českých mistryň zranila, přitom držely Moravanky s favoritkami krok. "Srbky měly jeden dva góly navrch, hráli jsme s nimi poměrně vyrovnanou partii," řekl trenér Veselí Peter Sabadka.

Po zranění klíčové opory se hra českých mistryň postupně rozsypala. Soupeřky jim ještě do konce poločasu odskočily na pět branek, v demontáži Moravanek pak pokračovaly i v úvodu druhé půle, kdy dokonale využily přesilovku šesti proti čtyřem.

"Dostali jsme se pak do útlumu, naše hra přestala být kompaktní. najednou jakoby nevěděly hráčky co hrát. Soupeřky trestaly naše útočné chyby rychlými brejky a my si ten zápas museli doslova vyžrat až do konce," poznamenal Sabadka. Jeho svěřenkyně navíc nenašly recept na vysokou brankářkou Pislaruovou, kterou si srbský klub koupil o prázdninách v rumunské Valcey. "Vychytávala nás dokonale. Neuměli jsme se proti ní prosadit," přiznal trenér českých mistryň.

Převahu měly Srbky i v hledišti. Dopředu je totiž hnal stohlavý kotel jejich ultras, kteří na Slovensko za svými hráčkami přicestoval.

Trenér českého týmu našel na hře svěřenkyň i klady. "Hráčky bojovaly, i když to měly při absenci Kočí hodně těžké. Ve hře na postavené obrany mezi soupeři velký rozdíl nebyl, dokázali jsme eliminovat i srbské kanonýrky z dálky," řekl Sabadka.

V sobotu čeká na Veselí turecký Üsküdar, která ve svém prvním zápase vysoko podlehl domácím Michalovcím. Sabadka ví, že cesta do druhé fáze Ligy mistrů vede jen přes vítězství a cítí proti istanbulskému klubu šanci. "Věřím, že se dají holky dohromady, jsou po vysoké porážce přece jen trošku dole," řekl kouč. "Nic ale nevzáme a budeme se rvát," dodal.

Veselí: Černá, Zvoničová, Benedíková - Chmelařová 3, Fleková 4, Kočí 1, Súkenniková 3, Drotárová 2, Nevařilová, Rajnohová 2, Tomečková 1, Kratochvilová, Jandásková 1, Vinklárková 1, Jagošová.

Zaječar: Miškovičová, Pislaruová - Matičová 1, Peraičaová, Jukopilaová, Bartošičová 1, Eričová 7, Vrdoljaková,Vučkovičová 4, Nikoličová 3, Georgieva, Nisavičová 4, Pop Lazičová 4, Moiseová 1, Milanovičová ,Mangue Gonzalesová 1.

Rozhodčí: Kavešnikov, Plotnikov (oba Rus.) Sedmimetrové hody: 6/4-4/4. Vyloučení: 4:7. Diváci: 400.

Další program:

Pátek 2. září:

18.00 Üsküdar Istanbul (Tur.) - Iuventa Michalovce (SR)

Sobota 3. září:

15.30 Veselí - Üsküdar

18.00 Michalovce - Zaječar

Neděle 4. září:

15.30 Üsküdar - Zaječar

18.00 Veselí - Michalovce

Dvě opory veselského týmu Jarmila Kočí a Lenka Černá. První jmenovaná však kvůli krvavému zranění zápas nedohrála.

Mladičká Monika Rajnohová, autorka dvou cenných branek v utkání proti Zaječaru.