3.9.2011 otevřeno: 889 x

Veselanky ve druhém zápase kvalifikace Ligy mistryň vítězné

Druhý zápas kvalifikace o Ligu mistryň mají za sebou hráčky z Veselí a tentokrát pro ně skončilo vítězně. O čtyři branky porazily turecký celek Üsküdar B.S.K.

Zdroj: Jiří Nováček - mluvčí klubu HC Britterm Veselí nad Moravou

Üsküdar B.S.K. - HC Britterm Veselí nad Moravou 26:30 (13:13)

V druhém zápase kvalifikační skupiny B o Ligu mistryň ve slovenských Michalovcích porazily v sobotu české házenkářské šampionky HK Britterm Veselí nad Moravou turecké mistryně Üsküdar B.S.K. 30:26. O postup do závěrečné fáze LM se utkají v neděli v přímém souboji s domácími Michalovcemi. "Jsme šťastní, v soutěži dál žijeme. V neděli jdeme do souboje o všechno s domácími," řekl agentuře Mediafax trenér Peter Sabadka.

V sestavě českých šampionek nastoupila se sebezapřením a sešitou bradou tvůrkyně hry Jarmila Kočí a na hře týmu to bylo znát. Klub z Moravy ze sebe dokázal setřepat čtrnáctibrankovou páteční porážku od srbských mistryň ze Zaječaru a do druhého  zápasu skupiny Ligy mistryň vstoupil beze strachu.

Skóre zápasu oteřela po minutě hry Veselanka Drotátrová, český tým pak naposledy vedl v oemé minutě po přesném zásahu Súkenníkoví 2:1. Potom se dostaly do vedení turecké mistryně, které v 16. mimnutě odskočily již na 5:8. Češky pak náskok soupeřek dokázaly do konce poločasu zlikvidovat.

Po obrátce se skóre přelévalo ze strany na stranu. Nevařilová v 38. minutě zvyšovala na 17:14 pro Moravanky, deset minut před koncem však již vedl 22:23 házenkářky z Istanbulu. V závěru zápasu strhla vedení na stranu českých mistryň jednou ze svých devíti branek křídelnice Súkenníková, dalším zásahemse přidala i kanonýrka Fleková a Veselí se tak mohlo radovat z prvného historického vítězství českého klubu v Lize mistrů.

"Moc si výhry ceníme. Přišla po debaklu se Srbkami, náš tým ale našel znovu svoji tvář," řekl Sabadka. "Dokázali jsme se se soupeřkami poprat a prosadili se i přes nepříjemnou pivotku Ilkovou, která nám dělala problémy," dodal. "Smekám před celým týmem, který střelecky táhly Súkenníková s Flekovou," dodal kouč.

Sedmimetrové hody: 6/5 - 3/3, vyloučení: 3 - 6, rozhodčí: Stark a Stefan (obaja Rumunsko), diváků: 250

ÜSKUDAR: Rombescu, Capar - Atalay, Ozturk 2, Yumer 2, Calis 3, Yilmaz C. 3/1, Yilmaz Y. 3, Yilmaz B., Atabay 1/1, Aksu, Sevgilian, Akgun, Sahin 7/3, Adiyaman, Ilkova 5.

VESELÍ: Černá, Benediková, Zvoničová - Rajnohová, Kratochvílová, Jagošová, Drotárová 5, Jandásková, Vinklárková, Tomečková 1, Chmelářová 3, Fleková 8/2, Koči 2, Súkenniková 9/1, Nevařilová 2.