3.9.2011 otevřeno: 1329 x

První interligové body vybojovala Poruba, Zlín a Šala

Dnešním dnem startuje pro české kluby letošní ročník WHIL. První kolo začalo kvůli kvalifikačním soubojům o Ligu mistryň už ve středu předehrávkou ve slovenských Michalovcích. Dnes však do soutěže vstupují české celky - Zlín, Jindřichův Hradec, Písek a Poruba. Vzhledem k lichému počtu týmů v soutěži začne pro Most soutěž až druhým kolem.

WHIL – 1. kolo

Zlín – Senec 32:24 (21:12)

Pod názvem ŠKP Piccard Senec působí v letošním ročníku soutěže několikanásobný mistr Slovenska, ŠKP Bratislava. V boji proti Zlínu se mu však za celý zápas nepodařilo chytit dech. Po prvních pěti minutách vedly Zlíňanky už 5:1 a hráčkám Sence se nedařilo jejich náskok snižovat. V 11. minutě byl už rozdíl ve skóre šest branek. Střelecky se proti senecké obraně dařilo především Salčákové, která jen v prvním poločase zatížila skóre soupeřek šesti brankami, doplňovaly ji Pospíšilová se Švirákovou. Po prvních deseti minutách druhé půle se Slovenkám podařilo poločasovou ztrátu mírně korigovat a to opět na šestibrankový rozdíl 23:17, zdramatizovat zbylé minuty utkání jim už ale Zlíňanky nedovolily. Jejich branku strážila skvělá Manďáková a střelecká chuť Salčákové neslábla. Slovenkám se v posledních minutách povedla jen mírná korekce jejich až desetibrankové ztráty.

Nejlepší střelkyně Zlína: Salčáková 10/2, Marčíková 6, Pospíšilová 5

Nejlepší střelkyně Sence: Štetáková 6, Kupokovicová 4/1, Surovčíková 4

Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/3, vyloučení: 0 - 2, rozhodčí: Hanák, Kosmák, diváků: 160

Šala – Jindřichův Hradec 34:17 (18:8)

Na palubovce loňského slovenského vicemistra Šaly dnes bojovaly o první interligové body hráčky Jindřichova Hradce. Jihočeský celek, který svou příslušnost v nejvyšší soutěži po loňské neúspěšné sezóně jen těsně obhájil , nevykročil lépe ani do této sezóny. Skóre sice otevřela v prvních vteřinách Krupicová, bylo to však poprvé a taky naposledy, kdy Hradečanky vedly. Už v desáté minutě prohrávaly 1:5 a o pět minut později za stavu 4:7 v neprospěch Hradce skončil první zápas sezóny pro Krupicovou po obdržení třetího dvouminutového trestu. O poločase prohrávaly Hradečanky už desetibrankovým rozdílem. Stejně dominantní pak byly Šalanky i v druhé třicetiminutovce a ztráta Jihočešek narůstala. V celkovém součtu se hráčkám Šaly podařilo vstřelit dvakrát tolik branek, než do jejich sítě nastřílely střelkyně Jindřichova Hradce.

Nejlepší střelkyně Šaly: Trochtová 5, Bérešová 5, Weibelová 5

Nejlepší střelkyně Hradce: Eliášová 6, Bubeníková 5, Kohoutová 2, Krupicová 2

Sedmimetrové hody: 7/6 – 5/5, vyloučení: 3 – 7 (ČK Krupicová), rozhodčí: Rudinský, Mandák, diváků: 200

Dvouminutový trest? Za co?

Foto Alex Wipf

Poruba – Písek 41:35 (22:16)

Poruba posílila a míří mezi československou elitu. A tento předpoklad hodlal loňský nováček potvrdit už v prvním kole. Na úvod se domácím fanouškům střelecky představily hned dvě hvězdné posily Tóthová s Vítkovou a v 6. minutě Poruba vedla 5:3. Záhy však Písečanky srovnaly krok a první dvacetiminutovka tak byla maximálně vyrovnaná. Utkání se od začátku hrálo prakticky bez obran a obě družstva předváděla řadu rychlých útoků. V závěru poločasu si domácí vytvořily čtyřbrankový náskok. Do 40. minuty se Jihočeškám ještě dařilo udržovat rozdíl ve skóre na přijatelných čtyřech brankách, poslední minuty zápasu už ale opět střelecky patřily spíše domácím. Vzdorovat se pokoušely Borovská, Luzumová a Malá, ale ani jejich dobře mířené střely neodvrátily šestibrankovou porážku Písku.

Nejlepší střelkyně Poruby: Tóthová 11, Hrbková 10, Dubajová 4

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 9, Luzumová 7, Janoušková 6

Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/3, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 250

Jindřichův Hradec bojoval v Šale o první body tvrdě.