4.9.2011 otevřeno: 1459 x

Slávistky podlehly na úvod soutěže v Partizánském

Hráčky pražské Slavie nevykročily do nového ročníku vítězně. Posílené a výborně připravené házenkářky Partizánského vyprovodily Slávistky ze své palubovky s porážkou 29:22.

WHIL – 1. kolo

Partizánské – Slavia 29:22 (14:12)

Oslabení, ke kterému došlo ve Slavii před začátkem této sezóny, bylo zřejmě až příliš výrazné, naopak posily vracející se do Partizánského (například sestry Janšákovy, Zuzana Školková z Bratislavy nebo Amadea Šateková z Trenčína) značně zvýšily šance loňského až dvanáctého celku Interligy na výrazně lepší umístění v tabulce letošního ročníku. Slávistky vedly za celé utkání prakticky jen mezi 9. a 15. minout. Po zbytek hrací doby stále dotahovaly náskok Partizánského. Ten byl během první třicetiminutovky maximálně čtyřbrankový, ve druhém poločase ale začalo vedení domácích Slovenek narůstat rychleji. Ve 35. minutě prohrávaly Pražanky už 12:18, zásluhou Černé s Kutlvašrovou se jim však ještě podařilo korigovat na tříbrankový rozdíl 15:18. Poslední čtvrtina utkání už se ale nesla v diktátu domácích hráček. Střelecky byla nejvíce vidět Blažeková, která svými brankami pravidelně přispívala spolu s Košíkovou a Michnovou k udržování přibližně pětibrankového náskoku Partizánského. Až další kola ukážou, jestli skutečně loňský vicemistr natolik oslabil a Partizánské posílilo tak výrazně, jak naznačilo dnešní utkání.

Nejlepší střelkyně Partizánského: Blažeková 9, Košíková 6/3, Michnová 5

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 6/3, Konigová 5, Kutlvašrová 5

Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/3, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Karlubík, Struhár, diváků: 250

Pekařová, Jačková a Königová si dnes odbyly svou interligovou premiéru.

O první letošní vítězství se Slávistky praly ze všech sil.