7.9.2011 otevřeno: 1148 x

Veselí vykročilo vítězně i do WHIL

Veselanky povzbuzené velkým víkendovým úspěchem, tedy postupem do dalších bojů Ligy mistryň, se dále vezou na vítězné vlně. Tentokrát si při svém úvodním interligovém vystoupení poradily s Olomoucí.

WHIL - 1. kolo, dohrávka

Olomouc – Veselí n. M. 21:27 (10:12)

Hráčky Veselí se ujaly vedení hned v úvodních minutách a o první branku se postarala hrdinka víkendového boje o Ligu mistryň, Jarmila Kočí. Po první čtvrtině herní doby Vedly hostující hráčky 8:4, o poločasovou korekci se pak postarala v dresu Olomouce především Růžičková. Ve 35. minutě dělil už oba celky jen jediný gól – na 12:13 upravila Ždánská. Pak už ale diktovaly tempo jednoznačně Panenky, mezi nimiž se nejvíce realizovaly Fleková s Chmelařovou. Sedm minut před koncem utkání už byl rozdíl ve skóre šestibrankový (17:23). V závěru se projevila větší zkušenost hostujícího celku, Veselanky trestaly chyby Olomouce a do konce zápasu už svůj náskok udržely.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 5/1, Kubáčková 5/1, Kelarová 3, Ždánská po 3

Nejlepší střelkyně Veselí: Fleková 8/5, Súkenníková 6, Chmelařová 5

Sedmimetrové hody: 3/2 – 6/5, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Horáček, Kosmák, diváků: 280

Tereza Chmelařová, autorka pěti branek v dnešním utkání.