11.9.2011 otevřeno: 1920 x

Neděle přinesla vysoké porážky Nitry, Sence i Slavie

Tři více než desetibrankové porážky ve čtyřech utkáních. Taková je bilance nedělní části druhého kola ženské československé soutěže. Loňští nováčci z Poruby a Mostu podporují své ambiciózní cíle opravdu impozantními výsledky. Na Slovensku vstoupila do soutěže suverénně Šala.

WHIL – 2. kolo

Partizánské – Zlín 25:20 (14:8)

Že vítězství nad Slavií nebylo jen souhrou šťastných náhod, dokázaly hráčky Partizánského hned ve druhém kole. Ačkoliv hráčky Zlína domácím cestu za jednoznačným vítězstvím docela usnadnily. Od začátku působily nejistým dojmem a na konci první desetiminutovky svítilo na ukazateli zarážejících 8:0. Zlíňanky se vzpamatovaly i přes častá vyloučení ve druhé patnáctiminutovce, náskok domácího celku z úvodních minut byl však příliš vysoký. Korigovat se hostujícím hráčkám nedařilo ani ve druhém poločase. Ve snaze stačit dravějším útočnicím Partizánského často sahaly k nedovoleným zákrokům a jejich oslabování tak často komplikovalo možnost dotáhnout se skórově na soupeřky. Domácí celek, v jehož barvách vynikaly zejména Košíková s Michnovou, tak dovedl zaslouženě utkání do jednoznačně vítězného konce.

Nejlepší střelkyně Partizánského: Košíková 10, Michnová 5/2, Blažeková 4

Nejlepší střelkyně Zlína: Salčáková 4/1, Růčková 3, Poznarová 3, Pospíšilová 3

Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1, vyloučení: 3 - 6, rozhodčí: Dvorský, Sivák, diváků: 350

Slavia – Most 22:33 (10:15)

Oslabení, ke kterému došlo ve Slavii oproti loňské sezóně, bylo asi opravdu zásadní. Svědčí o tom i průběh dnešního utkání. Celek Mostu dnes proti vicemistryním sehrál svou premiéru v letošní sezóně a posílený ambiciózní tým se na svého soupeře vrhl s vervou. Severočešky se ujaly vedení hned v úvodu a ve 13. minutě byl jejich náskok už pětibrankový (4:9). V prvním poločase předvedly domácí hráčky až příliš mnoho chyb, nepřesných nahrávek, ukvapených střel a nedůraznou obranu. Proti tomu Mostečanky hrály s klidem a soustředěně a i do poločasu odcházely s pětibrankovým náskokem. Za podpory fanklubu, který s nimi do Prahy dorazil, bojovaly Severočešky i ve druhém poločase. Jejich náskok postupně narostl až na deset branek a Slávistky začaly působit odevzdaně. Posledních dvanáct minut prohrály 2:9.

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 11/2, Raková 3, Königová 2, Jačková 2

Nejlepší střelkyně Mostu: Beňušková 8/1, Martinková 9, Crhová 5

Sedmimetrové hody: 5/2 – 2/1, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 200

Senec – Poruba 18:34 (11:15)

Poruba dostává papírovým očekáváním a její hvězdy ji vedou jistým krokem k vítězným bodům. V Pezinku se ujaly vedení hostující hráčky prakticky okamžitě. Chrenková s Tóthovou pálily na domácí branku střelu za střelou a po dvaceti minutách to bylo 4:11. Senečanky dokázaly využít oslabení Poruby a na konci první půle se dotáhly na tříbrankový rozdíl, zkušené Porubanky však do poločasu dokázaly svůj náskok opět navýšit. Druhý poločas byl pak jednoznačnou záležitostí. K prvním dvěma jmenovaným se přidala ještě Vítková s Richvalskou a vedení hostek utěšeně narůstalo. Jen Tóthová s Vítkovou pak zvládly naplnit branku Sence tolika góly, kolik celé domácí družstvo dohromady nastřílelo do branky Ostravanek.

Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 6, Kubkovičová 5, Koníková 3

Nejlepší střelkyně Poruby:  Tóthová 12, Vítková 6, Chrenková 5

Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/4, vyloučení: 6 – 6 (přímá ČK Selucká), rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 120

Přešlap?

Nitra-Sereď - Šaľa 18:33 (6:18)

V Nitře se dnes hrál zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním svazovala mladým domácím hráčkám ruce tréma z velké divácké návštěvy. Zahazovaly vyložené brankové příležitosti, nezakončovaly z připravených akcí, což soupeřky ze Šaly trestaly rychlými útoky. Hostující družstvo si tak vytvořilo poločasový dvanáctibrankový náskok. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, ale domácí hráčky přesto nedokázaly vyrovnat i skóre. Náskok Šaly byl příliš velký. Kromě vysoké prohry bude domácí družstvo mrzet i zranění dvou klíčových hráček Rackové s Vargovou.

Nejlepší střelkyně Nitry-Sereď: Lenčešová 5, Beninská 4, Bíziková 3

Nejlepší střelkyně Šaly: Bérešová 9, Veselková 7, Czaníková 5

Sedmimetrové hody: 3/1 – 6/6, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Brunovský, Čanda, diváků: 600