14.9.2011 otevřeno: 1483 x

V předehrávce porazily Veselanky Most

Třetí kolo zahájila dnes v podvečer atraktivní předehrávka třetího kola WHIL. Hráčky Mostu vyšly vstříc svým soupeřkám a tak utkání plánované na víkend na sever Čech se tak sehrávalo dnes v podvečer na palubovce Veselí. A úřadující mistr vybojoval v prvním domácím utkání vítězství.

WHIL - 3. kolo, předehrávka

Veselí n. M - Most 30:24 (15:12)

Divácky velmi atraktivní podívanou předvedly dnes v předehrávce třetího kola hráčky Mostu a Veselí. Utkání se předehrávalo kvůli účinkování Veselanek v Lize mistrů. Již v pátek odlétají totiž Panenky do makedonské Skopje, aby zabojovaly o postup do hlavní části prestižní mistrovské soutěže. V rychlém a dramatickém utkání si dnes domácí hráčky krátce před koncem prvního poločasu vytvořily čtyřbrankový náskok 14:10 a vedení si dokázaly udržovat až do závěrečného hvizdu. Ambiciózní a perfektně připravené Mostečanky však stále šlapaly hostitelkám na paty. Ve 48. minutě dělil oba celky jen jediný gól (22:21). V závěru se však Drotárová, Chmelařová a Súkenníková postaraly o to, že náskok domácího celku byl v posledních minutách dostatečný a Veselanky si tak před těžkým víkendovým soubojem zvedly sebevědomí vítězstvím nad jedním z favoritů letošního ročníku.

Nejlepší střelkyně Veselí: Súkenníková 8/2, Drotárová 8, Chmelařová 5

Nejlepší střelkyně Mostu: Kilarová 6/4, Weisenbilderová 4, Ryšánková 4

Sedmimetrové hody: 5/4 - 8/6, vyloučení: 2 - 0, rozhodčí: Halada, Pavlát, 300 diváků

Helena Ryšánková, autorka čtyř branek, těžko bojovala s "objetím Veselských Panenek".

Drotárová, Chmelařová, Rajnohová - spokojené veselské krásky.