17.9.2011 otevřeno: 1656 x

První vítězství Slavie, zazářila Klára Černá

Kompletní výsledky třetího kola WHIL jsou po dnešním večeru známé. Prvního vítězství se dočkala Slavia, vysoké porážky utržily od svých soupeřů celky Sence a Nitry-Sereď. Naopak velmi napínavá střetnutí sledovali diváci v Šale a Porubě, oba celky ale nakonec udržely body doma.

WHIL – 3. kolo

Zlín – Slavia 27:30 (13:15)

Zlíňanky vstoupily do zápasu aktivněji a po pěti minutách vedly 4:1. O pět minut později už ale bylo vyrovnáno 5:5 a Slavia začala budovat své vedení. Postarala se o to mladičká Jačková a o chvíli později převzala řízení zkušená Klára Černá. Do poločasu pak odcházely hráčky Slavie s dvoubrankovým náskokem. Ve druhém poločase se pak domácí hráčky držely za svými soupeřkami v dvoubrankovém závěsu. Na začátku poslední patnáctiminutovky pak sedmičku proměnila nejlepší domácí střelkyně Poznarová a rozdíl ve skóre byl jednobrankový. V závěru však už Pražanky tažené skvěle pálící Černou, autorkou dvanácti branek, v poklidu udržovaly svůj bezpečný dvoubrankový náskok a utkání dovedly do vítězného konce. V jednom z nejatraktivnějších utkání třetího kola tak loňské suverénky konečně dosáhly na první body a tak uvidíme, zda se jim tím podaří nastartovat delší vítěznou řadu.

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 6/1, Salčáková 5/3, Marčíková 4, Štěrbová 4/1

Nejlepší střelkyně Slavie: K. Černá 12/3, Romanczinová 5, Jačková 5

Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/3, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Skružný, Kavulič, diváků: 145

Olomouc - Nitra-Sereď 37:24 (19:10)

Zápas se odehrával jednoznačně v režii domácího týmu. Domácí předvedly zkušenost a v souboji s ambiciózním mladým celkem ze Slovenska se mu dařilo udržovat výrazný náskok prakticky po celý zápas. Po první čtvrtině hrací doby vedly domácí 11:4, o poločase 19:10. V dresu hostujícího celku byla nejvíce vidět Tulipánová, ale ani jejích sedm branek nestačilo na snížení náskoku domácích. Z lavičky Olomouce se na palubovku během utkání nakonec dostaly všechny hráčky. Hostky bojovaly, jejich snaha však jakoby ještě více povzbuzovala domácí. Ve 45. minutě byl rozdíl už třináctibrankový (29:16) a domácí tak dosáhly v souboji s nováčkem soutěže stejně vysokého vítězství.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 8, Kelarová 6, Huráňová 6

Nejlepší střelkyně Nitry – Sereď: Tulipánová 7, Bíziková 4, Vargová po 4/1

Sedmimetrové hody: 1/0 – 4/2, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 165

Michalovce - Senec 44:20 (24:10)

Rozdílem třídy porazily sebevědomé a dosud neporažené Michalovce nový tým Sence. Nadělil mu ještě vyšší porážku, než byla ta, kterou utržil v Michalovcích tým Nitry – Sereď v prvním kole (37:16). O svém vítězství rozhodly Michalovečanky už v prvním poločase, který vyhrály jednoznačným čtrnáctibrankovým rozdílem. Trenér Hlavatý ani jedinkrát nesáhl k oddechovému času a v ostrém tempu točil sestavou. Postupně se na palubovku dostala celá lavička domácího družstva a téměř všechny hráčky se zapsaly i do střelecké statistiky. Hostující celek se jen těžko zmáhal k odpovědi na ostřelování své branky. Mezi 37. – a 43. minutou dokonce ani jedinkrát neskóroval a tuto část zápasu tak prohrál 6:0. V závěru už se utkání pouze dohrávalo a Senec odjíždí od „Východňárek“ se smutnou čtyřiadvacetibrankovou porážkou.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Bachirievová 9/4, Hollá 6, Szöllösiová 5, Polláková 5

Nejlepší střelkyně Sence: Neštická 5, Kurčinová 5/2, Koníková 4

Sedmimetrové hody: 6/5 - 5/3, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Daňo, Sabol, diváků: 800

Senečanky bojovaly, ale brankostroj Michalovečanek nezastavily.

Foto Iuventa Michalovce

Poruba - Partizánske 33:31 (19:17)

Suverénní Poruba vlétla na svého soupeře s vervou a už v 11. minutě vedla 9:3. Hráčky Partizánského ale disponovaly velmi kvalitní obranou a do poločasu tak dokázaly snížit na pouze dvoubrankový rozdíl ve skóre. V druhém poločase se pak oba celky přetahovaly o mírné vedení. Čtyřem střelkyním, každé autorce čtyř branek, konkurovaly v hostujícím dresu Košíková s Michnovou. V dresu domácích však figurovaly zkušená Vítková s Dubajovou a ty v dramatickém závěru nakonec rozhodly o vítězství svého celku.

Nejlepší střelkyně Poruby: Dubajová 9, Vítková 6

Nejlepší střelkyně Paritzánského: Košíková 8, Michnová 7, Blažeková 6

Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/2, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Kosmák, Simu, diváků: 400

Šaľa - Písek 32:30 (15:13)

V prvním poločase diktovaly tempo hráčky hostujícího celku. Domácí se dostaly do tempa a posléze i do vedení až na konci první třicetiminutovky především zásluhou Trochtové a tří proměněných sedmiček z ruky Veselkové. Do šaten se odcházelo za dvoubrankového vedení Šaly a ta držela vedení na své straně i ve druhém poločase. Systematicky domácí navyšovaly své vedení, až v 54. minutě narostlo do šestibrankových rozměrů. Potom lehce polevily a umožnily tak Písečankám korigovat. Vítězství si však zkušené domácí hráčky pohlídaly a Písek se tak vydal na dalekou cestu domů bez bodů.

Nejlepší střelkyně Šaly: Trochtová 10, Bérešová 5, L. Weibelová 4

Nejlepší střelkyně Písku: I. Luzumová 11/2, Vrabcová a Borovská po 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 300